کد خبر: ۱۳۹۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی کرمان:
رییس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی که از سوی دولت ارایه شده، کامل نیست و انتقاداتی بر آن وارد است که این انتقادات از فعالان بخش خصوصی دریافت و به اتاق ایران ارسال خواهد شد.

رییس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی که از سوی دولت ارایه شده، کامل نیست و انتقاداتی بر آن وارد است که این انتقادات از فعالان بخش خصوصی دریافت و به اتاق ایران ارسال خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ محمدعلی محمدمیرزاییان در نشست کمیسیون بازرگانی با حضور برخی از اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان افزود: در این بسته بودجه 300 میلیارد تومانی برای صادرکنندگان کشور در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه 60 درصد صادرکنندگان افراد حقیقی هستند نمی توانند از این بودجه استفاده کنند. وی اظهار داشت: صادرکنندگان برای بهره‌مند شدن از این بودجه، باید صادرات خود را در سال جاری نسبت به سال 94 افزایش دهند و میزان مشخصی نیز برای آن در نظر گرفته شده که همین موضوع مورد انتقاد برخی صادرکنندگان است. محمدمیرزاییان، در بخش دیگری به برگزاری نمایشگاه خشکبار کرمان در نیمه دوم سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه نمایشگاه‌ها یکی از ارکان مهم فرآیند بازرگانی محسوب می‌شوند و معرفی کالاهای جدید، ایجاد بازار متمرکز، تنوع و عدم آشنایی مصرف کنندگان با محصولات و ایجاد رقابت از مهمترین علت های برپایی یک نمایشگاه محسوب می شود.

رییس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان پیشنهاد دعوت از هیات های تجاری از کشورهای روسیه، چین و اندونزی را برای حضور در نمایشگاه خشکبار کرمان مطرح کرد و گفت: با شناسایی و حضور کشورهایی که می توانند به بازاریابی و فروش محصولات خشکبار استان کمک کنند، نتیجه بهتری در این نمایشگاه حاصل خواهد شد. وی با اشاره به اینکه امسال، پسته تولیدی ایران 170 هزار تن و آمریکا حداقل 330 هزار تن است، بیان کرد: با این شرایط وضعیت خوبی در بازارهای پسته نداریم و باید برنامه ریزی های لازم برای پسته امسال انجام شود.

در ادامه این نشست رییس کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه گذاری اتاق کرمان افزود: سالانه سه هزار میلیارد تومان درآمد استان از فروش خشکبار است و باید همه فعالان و صادرکنندگان این بخش را برای شرکت در نمایشگاه خشکبار کرمان ترغیب کرد. حمید عزت آبادی پور، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه خشکبار حق استان کرمان است اما فعالان این بخش به دلیل اینکه تاکنون از شرکت در نمایشگاههای داخلی بهره نبرده‌اند، با صرف هزینه بیشتر در نمایشگاه‌های خارجی شرکت می کنند و به هدف مدنظر خود نیز می رسند. وی افزود: مسوولان برگزاری نمایشگاه خشکبار  برنامه مشخص و ویژه خود برای برگزاری این نمایشگاه را اعلام و اطلاع رسانی کنند تا مورد حمایت انجمن های پسته و خرما و سایر صادرکنندگان قرار گیرد. عزت آبادی پور، با تاکید بر اینکه در دعوت از مدعوین شرکت کننده در نمایشگاه باید تشخیص صحیح و سپس حضور شایسته وجود داشته باشد، تصریح کرد: ارایه خدمات توسط یک شرکت خدمات گردشگری منصف و با حداقل قیمت در کنار برگزاری نمایشگاه خشکبار می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

عضو هیات نمایندگان اتاق کرمان در بخش دیگری با انتقاد از بسته حمایت از صادرات غیرنفتی که توسط دولت ارایه شده، اظهار داشت: این بسته بسیار ناقص است و در همه مباحث اقتصادی مطرح شده در دولت، نگاه به بخش خصوصی در سطح پایین قرار دارد و دولت تاکید می کند که بخش خصوصی توانمند نیست. وی ادامه داد: اگر چه ایراداتی به بخش خصوصی وارد است اما فشردن گلوی بخش خصوصی و تشکیل شرکت های شبه دولتی و... نگذاشته بخش خصوصی اقدامات مد نظر را انجام دهد و قدرتمندتر حاضر شود. عزت آبادی پور، گفت: جدا کردن افراد حقیقی از حقوقی در استفاده از این بسته حمایتی، تصمیم درستی نیست و امیدواریم دولت به تاکیدات خود در حمایت از بخش خصوصی عمل کند.

در ادامه این نشست دبیرکل انجمن پسته ایران با بیان اینکه خطری که خشکبار ایران را تهدید می کند باید علنی و واضح عنوان شود، گفت: این مسئله باعث می شود فعالان این صنعت برای جلوگیری از بروز آسیب‌های احتمالی، کیفیت، بازاریابی و تبلیغات محصولات خود را افزایش دهند و به ویژه به دنبال کاهش قیمت تمام شده در ایران باشند. سیدمحمدابراهیم علوی افزود: برقراری ارتباط با موسسات بین المللی در کنار حضور در نمایشگاه‌ها می تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 همچنین در ادامه فخری الله توکلی، مسوول دفتر اتاق کرمان در جنوب استان با بیان اینکه تشکیل خوشه و انجمن گلخانه داران جنوب تاکنون نتوانسته به بحث صادرات محصولات جنوب استان کمک چندانی کند، گفت: به نظر می رسد تشکیل کنسرسیوم صادرات محصولات جنوب می تواند در این زمینه راهگشا باشد که بزودی این کنسرسیوم تشکیل خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

استاندار کرمان: قوانین و مقررات از موانع اصلی تولید محسوب می‌شوند/ باید به قشر ضعیف تر جامعه راهکار بدهیم و آنها را توانمند کنیم

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

پربازدید ها

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

۴ محصول ایران خودرو پیش فروش شد/ تولید ۴۸۰ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو توسط ایران خودرو در سال گذشته

رئیس اتاق کرمان: با تمرکز بر معادن، اقتصاد استان ۱۵ تا ۲۰ سال آینده با مشکل روبرو خواهد شد

کشف ۵ انبار احتکار لوازم خودرو در کرمان

نرخ زولبیا و بامیه در کرمان اعلام شد

سرمازدگی اخیر به باغ‌های پسته استان چقدر خسارت وارد کرد؟

هزینه هر پیامک چگونه محاسبه می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)