کد خبر: ۱۵۵۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: «محمود احمدی‌نژاد تاکنون سه بار به دادگاه احضار شده اما تمکین نکرده است»
بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس به روزنامه اعتماد گفت: «محمود احمدی‌نژاد تاکنون سه بار به دادگاه احضار شده اما تمکین نکرده است»

بخشی از این مصاحبه را در ادامه بخوانید؛

كميسيون اصل نود در مجلس نهم پيگير شكايت از آقاي احمدي‌نژاد بود. اين شكايت منجر به يك احضار نافرجام هم شد اما سرانجام آن مشخص نيست. كميسيون اصل نود در اين مجلس پيگير اين شكايت نيست؟
من هنوز دقيقا اطلاع ندارم چه شكايتي از احمدي‌نژاد در مجلس شده است. تنها اطلاعي كه دارم اين است كه يكي از پرونده‌هاي آنان در دادگاه جاري است و تا الان سه بار ايشان را به دادگاه احضار كرده اما ايشان تمكين نكرده و مراجعه‌اي به دادگاه نداشته است.
‌ اين احضار و شكايت مربوط به كدام پرونده است؟
اين مربوط به يكي از پرونده‌هايي است كه در كميسيون اصل نود مطرح بوده اما هنوز از جزييات آن‌كه شاكي‌اش خصوصي بوده يا مجلس اطلاع ندارم. اما مربوط به پرونده‌اي است كه در اصل نود مطرح بوده و با اينكه دادگاه سه بار ايشان را احضار كرده او مراجعه نكرده است.
مهم‌ترين پرونده‌هايي كه در كميسيون اصل نود مطرح است چه پرونده‌هايي است؟
يكي از پرونده‌هاي مهمي كه مطرح است پرونده زمينخواري است كه به‌شدت نگران‌كننده است و اگر جلوي اين روند گرفته نشود آينده نامطلوبي براي ما رقم خواهد زد. سعي بر اين است كه علاوه بر پيگيري و برخورد با اين زمينخواري طرحي براي جلوگيري از تكرار اين پديده ارايه شود. اگر فقط بخواهيم برخورد سلبي كنيم و برنامه‌اي براي پيشگيري نداشته باشيم موفق نخواهيم بود. يكي از موضوعاتي كه شاكيان زيادي دارد و بالغ بر ٣٥٠ هزار نفر به‌طور مستقيم با آن ارتباط دارند موضوع مسكن مهر است كه پيگيري مي‌شود و قرار است گزارشي بر اساس تحقيقات مجلس نهم در اين باره ارايه شود. همچنين موضوع اختلاس‌هاي مالي از پرونده‌هاي بسيار مهم است. افرادي از موقعيت‌هاي مديريتي خود سوءاستفاده كرده‌اند و اختلاس‌هاي كلاني رقم زده‌اند؛ اختلاس‌هايي كه جا داشت چندين برابر حقوق‌هاي نامتعارف در جامعه انعكاس پيدا مي‌كرد اما به راحتي از كنار آن گذشتيم. به هر حال همه مواردي كه منافع مردم را تهديد مي‌كند در اولويت كاري ما قرار دارد. جديت ما در برخورد با اينگونه مسائل زياد است اما اين را هم نبايد فراموش كنيم كه پرونده‌ها هم خيلي زياد هستند. پرونده‌هاي باقي مانده از دور قبل نزديك به ١٥٠٠ پرونده است.
‌ اگر ممكن است درباره جزييات پرونده‌هاي مهمي كه در دست داريد بفرماييد. مثلا در مورد پرونده زمينخواري چه سازمان‌هايي دخيل هستند و چه تخلفاتي انجام شده؟
خيلي گسترده است. در اين پرونده هم سازمان‌هاي زيادي دخيل هستند و هم افرادي كه لابي كردند و بدون وابستگي به دولت يا نهاد خاصي اقدام به زمينخواري كرده‌اند. وضعيت زمينخواري در كشور ما با توجه به بحران‌هاي خشكسالي و پيش‌بيني بيايان شدن بخشي از كشور ما در آينده بسيار نگران‌كننده است. ما عزم جدي براي برخورد داريم. در مناطق شمالي و استان فارس اين بحث پررنگ‌تر است.
‌ الان به‌طور مشخص در اين پرونده‌ها پاي چه سازمان‌هايي در ميان است؟
من هنوز ريز اين پرونده‌ها را مطالعه نكرده‌ام. اما سازمان‌هاي منابع طبيعي و جهاد كشاورزي قطعا موثر بوده‌اند. هرجا كه اينها موافقت نكنند تغيير كاربري صورت نخواهد گرفت. ما به دنبال اين هستيم كه علاوه بر برخورد راهكاري ارايه دهيم كه از تكرار اين موارد جلوگيري شود. يكي از مواردي كه در اين پرونده‌ها خيلي مهم است واگذاري قسمت گسترده‌اي از زمين‌هاي منطقه كلاردشت و حدود ١٥٠ هكتار از اين اراضي به عنوان يكي از مناطق سرسبز ما در ازاي دستمزد پيمانكار اتوبان تهران- شمال است كه يك تخلف آشكار است و قطعا بايد جلوي آن گرفته شود. وزارت راه در دولت قبل به ازاي دستمزد اين پروژه در واقع بخشي از طبيعت را به پيمانكار پروژه واگذار كرده است. ما تا توقف اين واگذاري موضوع را پيگيري مي‌كنيم و قرار است نمايندگاني از كميسيون براي بررسي بيشتر به منطقه بروند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

پربازدید ها

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)