کد خبر: ۱۵۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
کمیسیون انرژی با تصمیم دولت درباره بنزین مخالف است
درحالی که پس از چندین بار تغییر در تصمیم‌های مربوط به سرنوشت بنزین با مصوبه روز دوشنبه کمیسیون انرژی، دولت مکلف به دونرخی کردن بنزین و حفظ کارت سوخت شده است، به نظر می‌رسد تنها چیزی که مشخص است این است که هنوز هیچ چیز مشخص نیست!
درحالی که پس از چندین بار تغییر در تصمیم‌های مربوط به سرنوشت بنزین با مصوبه روز دوشنبه کمیسیون انرژی، دولت مکلف به دونرخی کردن بنزین و حفظ کارت سوخت شده است، به نظر می‌رسد تنها چیزی که مشخص است این است که هنوز هیچ چیز مشخص نیست!

به گزارش ایسنا، کمیسیون انرژی در نشست روز (دوشنبه) بند «ح» لایحه اصلاح قانون بودجه ٩٥ را در دستور کار قرار داد که عرضه تک نرخی بنزین رای نیاورد. علی ادیانی راد، نائب رئیس کمیسیون انرژی روز گذشته اعلام کرد که مذاکرات و رأی گیری کمیسیون انرژی مجلس به عدم تمکین از تصمیم دولت و ابقای کارت سوخت منجر شده است. او البته اعلام کرد که تصمیم نهایی و قطعی در این زمینه پس از مطرح شدن این مبحث در صحن علنی مجلس توسط نمایندگان گرفته خواهد شد.

هنوز چند ساعت از اعلام این خبرنگذشته بود که سخنگوی کمیسیون انرژی اعلام کرد مصوبه روز دوشنبه این کمیسیون درباره نحوه عرضه بنزین نهایی نیست، زیرا این مصوبه باید در کمیسیون اصلی و صحن نیز بررسی شود بنابراین احتمال ارائه پیشنهادهایی در این زمینه وجود دارد. اظهاراتی که خاطره عجیب روزهای آخر مجلس قبلی و تغییر تصمیم نمایندگان درباره بنزین را به یاد می‌آورد. اسدالله قره خانی که سخنگوی کمیسیون انرژی است، باوجود تصمیم اخیر این کمیسیون، معتقد است که "عرضه تک‌نرخی بنزین مانع بروز تخلف می‌شود، عرضه بنزین به شکل تک‌نرخی برای همه تک‌نرخی ارجحیت دارد و تا حدودی جامعه نیز خود را با این وضع انطباق داده است."

سخنگوی کمیسیون انرژی با یادآوری این مطلب که مصوبه کمیسیون مستقیم برای صحن ارسال نمی‌شود، گفته است: مصوبه کمیسیون انرژی درباره عرضه بنزین به کمیسیون اصلی و پس از آن به صحن می‌رود. او این احتمال را هم داده است که "پیشنهادهایی ارائه شود" و افزوده است: بنده که دیدگاه ام مبنی بر عرضه تک‌نرخی بنزین است می‌توانم در کمیسیون اصلی یا در صحن پیشنهاد را مطرح کنیم و دفاعیه لازم نیز شکل گیرد زیرا این از اختیارات نمایندگان است.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که برخلاف اخبار قطعی برخی رسانه ها درباره این مصوبه و انتخاب تیترهایی مانند «کارت سوخت می ماند»، این مصوبه کمیسیون انرژی مجلس به معنای قطعی شدن ماندگاری کارت سوخت نیست زیرا کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، کمیسیون «اصلی» بررسی کننده لایحه اصلاحیه قانون بودجه 95 بوده است و کمیسیون انرژی مجلس کمیسیون «فرعی» بررسی کننده این لایحه. در نتیجه، آنچه ملاک کار مجلس در این زمینه است و فعلا مصوبه مجلس محسوب می شود و در جلسه روز چهارشنبه صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد، مصوبات کمیسیون اصلی یعنی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است.
برچسب ها: بنزین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)