کد خبر: ۱۵۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
پسری که متهم به قتل عمدی پدر خود در شهرستان آباده است، به زندان محکوم شد.
«خبرجنوب» نوشت: پسری که متهم به قتل عمدی پدر خود در شهرستان آباده است، به زندان محکوم شد.

اين جنايت چندی قبل در آباده رخ داد. جسد دفن شده مردي ميانسال که درون چاهی در کوه دفن شده بود و فقط قسمتی از دستش بیرون آمده بود توسط یک چوپان ديده شد. پس از گزارش این موضوع، قاضي بازپرس ويژه قتل كه همراه با تيم بررسي صحنه جرم تشخيص هويت آگاهي در محل حادثه حاضر شده بودند، براي كشف راز جنايت به تحقيقات ميداني پرداختند اما در آن ساعت از شب كسي شاهد جنايت نبود. از این رو به دستور بازپرس پرونده جسد وی از زیر خاک بیرون آورده شد. پس از آن پرونده ای تشکیل و تحقیقات در این خصوص آغاز شد. در بررسی ها فاش شد که مدت زمان زیادی از دفن این جسد نمیگذرد از این رو تحقیقات برای به دست آمدن هویت وی انجام تا اینکه ماموران خانواده یک مفقودی را شناسایی کردند.
با حضور آنها در پزشکی قانونی یکی از آنها جسد را در حالی شناسایی کرد که آثار اصابت جسم سخت بر سر مقتول قابل مشاهده بود از این رو ماموران احتمال دادند وی قربانی یک جنایت است.
در ابتدا ماموران به تحقیق از خانواده قربانی پرداختند اما آنها مدعی شدند که وی با هیچ کس اختلاف نداشته است از این رو فرضیه جنایت با انگیزه انتقام جویی رد شد. در این بین پسر مقتول که دست وپای خود را گم کرده بود قادر به پاسخگویی به سوالات ماموران نبود و سعی در گمراه کردن آنها داشت.
جوان مرموز
اظهارات پسر جوان كمي عجيب به نظر ميرسيد. بازپرس كه به حرفهاي پسر جوان مشكوك شده بود، از او بازجويي كرد و جوابهاي پسر جوان شك بازپرس جنايي را بيشتر كرد. 
همه اينها باعث شد كه بازپرس دستور بازداشت وی را صادر كند كه اين دستور با واكنش شديد خانواده مقتول رو به روشد.
اعتراف به جنايت
تحقيقات ادامه داشت و بازپرس به همراه كارآگاهان جنايي تلاش ميكردند راز اين جنايت را فاش كنند. به اين ترتيب بازجويي از پسر جوان از سر گرفته شد و او كه چاره اي جز بيان حقيقت نداشت به قتل پدرش اعتراف كرد.
وي گفت: بر سر مسائل مالي تصميم به قتل پدرم گرفتم و حالا به شدت پشيمانم. پدرم خيلي هوايم را داشت. اما زياده خواهي من و طمع رسيدن به پول باعث شد كه دست به قتل او بزنم. من از چند روز قبل براي قتل پدرم نقشه كشيدم و حتي قصد داشتم نقشه ام را اجرا كنم كه نشد و در نهايت شب حادثه اين نقشه را عملي كردم. با اعترافات متهم، براي او قرار بازداشت صادر شد. بدین ترتیب این پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.
جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه سوم کیفری یک تشکیل شد.
در این جلسه نماینده دادستان به قرائت متن کیفرخواست پرداخت و خواستار مجازات متهم شد. سپس اولیای دم رضایت خود را اعلام کردند. 
در ادامه متهم به تشریح جنایت پرداخت و مدعی شد که پدرش را با ضربات گلدان به قتل رسانده و سپس جسد او را در کوه دفن کرده است.با توجه به سن متهم و اعلام رضایت اولیای دم ، هیات قضایی حکم به پرداخت دیه و زندان متهم دادند که این حکم در دیوانعالی کشور تایید شد.
برچسب ها: قتل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)