کد خبر: ۱۵۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
یک کارشناس مسکن در کرمان خبر داد
یک کارشناس مسکن در کرمان بابیان اینکه هر چه مدت زمان رکود، بیشتر باشد،آثار شوک پس از رکود بر بازار هم بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: این دوره از رکود که در آستانه ورود به سال چهارم است،که در نوع خود در 20 سال گذشته بی سابقه بوده است و مطمئنا آثار شوک بر این بازار پس از خروج از رکود هم بیشتر خواهد بود
   
یک کارشناس مسکن گفت: رکود بازار مسکن نه از میزان تقاضای خریداران مسکن می کاهد و نه برمیزان تولید مسکن می افزاید،بلکه بلعکس، هم میزان متقاضیان مسکن را انباشته می کند و هم تولید مسکن را کاهش می دهد و تنها همین دلیل  کافی است که بگوییم یک شوک جدید در انتظار بازار مسکن است.

محمود رشیدی زاده کرمانی در گفت وگو با ایسنا  تاکید کرد: رکود بازار مسکن به دلیل نیاز مبرم مردم به کالای اساسی و مهم مسکن، موقتی است و به دلیل انباشته شدن بیش از حد تقاضا پشت دربهای این بازار بزودی درب  بازار مسکن شکسته می شود.

وی بابیان اینکه هر چه مدت زمان رکود، بیشتر باشد،آثار شوک پس از رکود بر بازار هم بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: این دوره از رکود که در آستانه ورود به سال چهارم است،که در نوع خود در 20 سال گذشته بی سابقه بوده است و مطمئنا آثار شوک بر این بازار پس از خروج از رکود هم بیشتر خواهد بود

این کارشناس مسکن افزود:انباشته شدن متقاضیان مسکن، پشت درب بازار مسکن، حدی دارد و به نظر می رسد پس از انتخابات ریاست جمهوری96، آغاز ورود متقاضیان انباشته به بازار مسکن باشد.

رشیدی زاده خاطر نشان کرد: مهمترین شوکی که با هجوم متقاضیان انباشته، به بازار مسکن  وارد می شود، "اخلال درسیستم بالانس بازار" یعنی همان معادله عرضه وتقاضای  بازار است.

وی افزود: هنگامی که میزان متقاضیان مسکن از عرضه مسکن پیشی بگیرد، با افزایش ناگهانی وبسیار زیاد قیمت مسکن مواجه خواهیم شد.

این فعال بخش مسکن بابیان اینکه هرچند در دوران رکود مسکن،میزان تولید مسکن به شدت افت می کند ودر دوران پسا رکود،میزان تقاضا از میزان عرضه بیشتر است،تصریح کرد:متاسفانه حقیقت تنها به همین نکته خلاصه نمی شود،بلکه در دوران پسا رکود،همان میزان عرضه هم به آسانی انجام نمی شود وعرضه کنندگان مسکن، خریداران  را به اصطلاح، در آب نمک قرار می دهند! 

رشیدی زاده در توضیح این اصطلاح گفت: در آب نمک قرار دادن خریداران مسکن یعنی عرضه کنندگان مسکن روز به روز قیمت کالای خود را بیشتر اعلام می کنند و خریداران با قیمت پیشنهادی قبلی را در انتظار می گذارند وبه  واسطه های بین خود و خریداران،یعنی مشاوران املاک، می گویند فعلآ فلان خریدار را در آب نمک قرار بدهید.

رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک کرمان بابیان اینکه در دوران پسا رکود، همان میزان عرضه ی محدود مسکن نیز با این شرایط صورت می گیرد، تصریح کرد: بعضی ها تصور میکنند که با پایان یافتن رکود بازار مسکن، رونق، جایگزین آن می شود اما حقیقت این است که پایان رکود در بازار مسکن، به معنی «آغاز آشفتگی» و«آغاز افزایش روز به روز قیمت» دربازار مسکن است.

این کارشناس مسکن در پاسخ به این سؤال ایسنا که چاره کار چیست که بازار مسکن در دوران پس از رکود به این وضعیت دچار نشود؟، گفت:در این زمینه دولت باید دوران رکود بازار را مدیریت کند.

وی در توضیح این نظریه افزود: دولت در دوران رکود بازار مسکن که تولید مسکن به شدت افت می کند باید از تولید کنندگان مسکن حمایت کند تا در دوران پسا رکود، بازار با مشکل کمبود مسکن مواجه نباشد.

رشیدی زاده با بیان اینکه متاسفانه نگاه دولت به بخش مسکن سطحی تر ازنگاه به سایر بخشهای کم اهمیت تر است، خاطر نشان کرد: دولت خود را موظف به کنترل بازار میوه ویا بازار مرغ در برهه زمانی مختلف می داند اما چنین وظیفه ای را در خصوص بازار مسکن که یکی از نیازهای واجب واساسی مردم است احساس نمی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

پربازدید ها

شرکت زرین رویا از میان دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان نیرو جذب می‌کند

درآمد روستائیان کرمان رتبه 30 کشور و درآمد شهری رتبه 31 کشور است/آموزش عالی ما بهره ور نیست/کرمان در مصرف آب در کشور دومین استان بعد از خوزستان است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

با کمیابی سرمایه در کشور مواجه هستیم/هزینه فرصت انرژی در اقتصاد ما بالاست/بهره وریِ پایین، به همه واحدهای تولیدی سرایت کرده است/علامت هایی که به تولیدکننده می دهیم، با آرمان ها و ارزش هایی که شعارش را می دهیم، در تضاد هستند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)