کد خبر: ۱۵۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مسوولان درباره آب سیرجان چه گفتند؟
مسئول اداره آب و فاضلاب سیرجان در رابطه با نگرانی مردم از وجود آرسنیک در آب آشامیدنی سیرجان گفت:سرمایه‌گذار برای نصب ایستگاه‌های تصفیه آب در حال اقدام است و امیدواریم تا چهار ماه آینده براساس قرارداد بیشتر این دستگاه‌ها بتواند آب شرب بدون آرسنیک را به مردم عرضه کند.
 
مسئول اداره آب و فاضلاب سیرجان در رابطه با نگرانی مردم از وجود آرسنیک در آب آشامیدنی سیرجان گفت: طی مدت بیش از یک سالی که استاندارد آب شرب سیرجان به آرسنیک گره خورده ما هم به دنبال راه‌کار مناسب بودیم.

مجتبی میرشاهی افزود: با همکاری شورای شهر و شهرداری سیرجان 50 نقطه شهر را جانمایی کرده و سرمایه‌گذار برای نصب ایستگاه‌های تصفیه آب در حال اقدام است و امیدواریم تا چهار ماه آینده براساس قرارداد بیشتر این دستگاه‌ها بتواند آب شرب بدون آرسنیک را به مردم عرضه کند.

افت 11 متری آب‌های زیرزمینی

مسئول اداره آبیاری شهرستان سیرجان نیز به خبرنگار فارس گفت: برداشت بی‌رویه آب در سیرجان موجب شده طی 15 سال گذشته 11 متر افت آب‌های زیرزمینی داشته باشیم.

محسن اسدی افزود: به دلیل اینکه منطقه سیرجان دشت معدنی است هر چه آب پایین‌تر می‌رود به مراتب مواد معدنی که بخشی آرسنیک هستند در آب بیشتر می‌شود، لذا حرف قابل قبول مردم و خواسته به جای آنها است که باید مسؤولان مربوطه اقدام کنند.

نیازمند تسریع در روند سالم‌سازی هستیم

مسوول شبکه بهداشت سیرجان در این رابطه به فارس گفت: از سال 93 استانداردهای جهانی در آب شرب تغییر کرده و از 50  پی‌پی‌بی به 10 رسیده است.

سیدمحمد رضوی عنوان کرد: آب شرب شهر سیرجان براساس این استاندارد جهانی دچار مشکل است و باید سالم‌سازی شود که طرح آن در چند‌ جلسه مطرح و مقرر شد، آب و فاضلاب شهری سیرجان طرح تصفیه آرسنیک را داشته باشد.

رضوی افزود: در بسیاری از مناطق ما باید آب چاه را از عمق 300 متری زمین استخراج کنیم و این آب آلوده به همه مواد مضر از جمله آرسنیک است و نیازمند تسریع در روند سالم‌سازی هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)