کد خبر: ۱۵۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتحادیه لوازم خانگی کشورگفت:به دلیل نبود نظارت دقیق و مقرون به صرفه بودن قاچاق، شاهد افزایش روز افزون این پدیده شوم و تضعیف تولید داخل هستیم.
محمد طحان پور رییس اتحادیه لوازم خانگی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:یکی از بزرگترین معضل های اقتصادی کشور درحال حاضر بحث قاچاق کالا است و افرادی که دراین امر دست دارند حرفه ای بوده و به مبادی ورودی کشور آشنایی کامل دارند.

وی درادامه تصریح کرد: آمار دقیقی ازقاچاق نمی توان ارائه داد اما روی هم رفته درکشورهایی که نظارت کمتری وجود دارد ، قاچاق مقرون به صرفه بوده و این موضوع همچون سمی جان تولید داخلی آن کشور را به تدریج می ستاند.

طحان پور افزود:دلیل اصلی ضعف صنعت کشور این است که بسیاری ازسرمایه داران، پول خود را در حوزه مسکن و ساخت و ساز سرمایه گذاری کرده و از ورود به عرصه تولید اجتناب کرده  و درنتیجه این امر موجب ضعف شدید صنعت و کاهش قدرت رقابت پذیری بارقبای خارجی شده است.

رییس اتحادیه لوازم خانگی بابیان اینکه نمی توان درهای کشور رابه روی واردات لوازم خارجی بست،تاکید کرد: به جای اینکه به فکر محدود کردن ورود کالاهای خارجی باشیم باید صنایع و تولیدات داخلی را تقویت کنیم تا توان رقابت با رقبای برون مرزی را داشته باشند.

حضور دست های آلوده در پشت پرده قاچاق

محمدعلی پور مختار نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص افزایش واردات کالاهای قاچاق اظهار داشت: تجارت های زیر زمینی که از آن به عنوان قاچاق یاد می شود متاسفانه در کشور افزایش پیدا کرده و در این میان افراد سود جو مداخله می کنند و کالاهای وارد شده را کمتر از حد مورد نظر اعلام می کنند. 

پورمختار با اشاره به عدم پرداخت عوارض و حقوق گمرکی و مالیات به عنوان دلیل اصلی افزایش واردات قاچاق در کشور، بیان کرد: اشخاص سود جو با ابزارهای مختلف از این امر نهایت استفاده را می برند. در برخی از دستگاه های دولتی افرادی قرار دارند که با این سودجویان همکاری دارند و حتی اسناد دو گانه ای برای ورود این کالاها صادر می کنند و بر اساس خواست خود کالاهایی را که مدنظر دارند به هر اندازه ای که می خواهند از گمرک خارج می کنند. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرآیند پیچیده و چند لایه مقابله با واردات قاچاق، تصریح کرد: مسئولان مربوطه به خصوص مسئولان گمرکی و همچنین وزارت صنعت, معدن و تجارت به صورت جدی و دقیق به این مساله ورود پیدا نکرده اند. البته اخیرا اقداماتی در جهت بهبود وضعیت برای مقابله با واردات قاچاق انجام شده اما متاسفانه همچنان شاهد این پدیده شوم در کشور هستیم.

وی در پایان گفت: مجلس شورای اسلامی در ارتباط با این موضوع پیگیر است و امیدواریم این معضل مهم و اساسی به زودی در کشور حل شود. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

پربازدید ها

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)