کد خبر: ۱۵۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
براری:
سینمایی "دوازده صندلی" چهار سال پس از اولین حضورش در جشنواره فیلم فجر از فردا اکران خود را در گروه آزاد سینمایی آغاز خواهد نمود.
اسماعیل براری کارگردان سینما در گفت و گو با خبرگزاری میزان در قبال تعویق چهار ساله فیلم «دوارده صندلی» برای اکران گفت: واقعیت امر این است که چرایی این مساله را باید از ارشاد پرسید. فیلمی که مجوز داشته٬ تمامی قواعد را رعایت کرده و فیلمنامه اش به تصویب رسیده چرا باید در مرحله اکران با مشکل روبرو شود. 

وی ادامه داد: این فیلم حتی در جشنواره فجر همان سال به اکران در می آید و شرط بر این بود تا فیلم همان سال اکران شود اما ارشاد تا به امروز در مورد عدم امکان اکران جوابی کتبی به ما نداده و ما خودمان هم نمی دانیم این فیلم چرا و به چه علت توقیف شده است. هنوز هم متعجبم از اینکه ارشاد به چه دلیل تا به این حد نسبت به اکران این فیلم حساسیت نشان داده است. اساسا ارشاد هیچ سندی را به کسی نمی دهد تا فردا مجبور به پاسخگویی در قبال آن باشد. 

براری در مورد نقش شورای صنفی نمایش در این تاخیر چند ساله افزود : شورای صنفی نمایش در این اتفاق خودش را کاملا کنار کشید و عکس العملی نشان نداد چون فیلم ابتدا باید از ارشاد عبور کند. پس از اینکه فیلم پروانه ارشاد را گرفت نوبت شورا بود تا به این تعویق دامن بزند و متاسفانه نمی دانم به چه دلیل تا به این حد در مورد اکران این فیلم از خودشان تردید نشان دادند. 

وی تصریح کرد: مسئولین سینمایی متاسفانه جلوی هر فیلمی را که کمی جایگاه شان را به خطر بیاندازد می ایستند و این ناراحت کننده است. فیلم تبدیل به اولین ضربه گیر شده و مسئولین اولین کاری که برای حفظ جایگاه شان می کنند حذف فیلم ها است.  

وی چهار سال تاخیر در اکران را در انتقال پیام فیلم بی تاثیر دانست و افزود: متاسفانه باید بگویم بعد از چهار سال پیام این فیلم کاملا زنده و بارز است. این پیام پیام پرهیز از طمع است. بحرانی که ما را این حد درگیر مشکلات اجتماعی و اقتصادی نموده است. فسادی که جامعه ما را تهدید می کند همانی است که در فیلم به آن اشاره شده و متاسفم که باید بگویم بعد از چهار سال هنوز آن پیام کاربرد دارد و چیزی تغییر نکرده است. فیلم در گروه آزاد به نمایش در آمده و به امید خدا پس از آن اکران شهرستان آغاز خواهد شد. 

براری در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر فیلم تازه ای نمی سازم. منتظرم تا اکران این فیلم تمام شود و فشار های ناشی از این فیلم را پشت سر بگذارم. دوازده صندلی مرا به مقدار زیادی مصمم کرد و متوجه شدم چشم ها و دل های آگاه در این جامعه کم نیستند. 
 
برچسب ها: براری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های استان فعال نبوده است

بحث ترور من جدی است / مسائلی که اطلاع دارم را ضبط کرده ام و در چند جای مطمئن قرار داده ام

افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیرینی در کرمان/ قیمت هر کیلو شیرینی خانگی از 60هزارتومان شروع می‌شود/ سهمیه روغن قنادی ها کم است/قیمت شکر دولتی افزایش یافته است

5 مورد کرونای انگلیسی در کرمان و یک مورد در سیرجان شناسایی شد/ کودکان بیشترین قربانی کرونای انگلیسی

سقوط آسانسور در کرمان ۲ مجروح بر جا گذاشت

پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد

۲۵ درصد کارکنان شرکت‌های پخش به کرونا مبتلا شدند/ مسوولان استان پتانسیل صنعت پخش استان را نشناخته‌اند/مطالبه عوارض پسماند توسط شهرداری محمل قانونی ندارد/کارشناسان دارایی سلیقه‌ای عمل می‌کنند/ عملا متولی شرکت‌های پخش مشخص نیست

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)