کد خبر: ۱۵۸۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور وزیر کشور در امور روحانیت:
مشاور وزیر کشور در امور روحانیت با اشاره به اینکه اگر عبودیت حل شود، بسیاری از مشکلات عمده جامعه حل و فصل خواهد شد، یادآور شد: امروز روحانیت از وظیفه اصلی خود غافل شده و تنها ناقد شده است.
 
مشاور وزیر کشور در امور روحانیت با اشاره به اینکه خدمات دولت باید اطلاع رسانی شود، یادآور شد: روحانیون باید دولت را نقد کنند اما نباید فقط ناقد باشند، روحانیون باید به کمک دولت آمده و دولت را در تمامی حوزه ها با ارائه راهکار یاری کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین نمازی  شنبه 30 مردادماه در نشست صمیمی با روحانیون استان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، افزود: رحمانی فضلی پس از انتصاب در وزارت کشور در اولین اقدام نسبت به انتخاب مشاور در حوزه امور روحانیت اقدام کرد و این نشان از اعتقاد وزیر کشور به این امر است.

وی با تاکید براینکه روحانیت می تواند در بسیاری از موارد تاثیرگذار باشد، خاطر نشان کرد: دولت یازدهم نگاه تشریفاتی به روحانیت ندارد لذا پس از ابلاغ به استانداران برای معرفی مشاور امور روحانیت تاکید شده بود که این جایگاه نباید سیاسی، حزبی و جناحی باشد.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت با اشاره به اینکه خدمات دولت باید اطلاع رسانی شود، یادآور شد: روحانیون باید دولت را نقد کنند اما نباید فقط ناقد باشند، روحانیون باید به کمک دولت آمده و دولت را در تمامی حوزه ها با ارائه راهکار یاری کند.

حجت الاسلام و المسلمین نمازی به نامگذاری شعار سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست های دولت یازدهم عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی است و معتقد هستیم که این موضوع نباید در حد شعار باقی بماند.

وی با اشاره به برخی از سخنرانی ها مبنی براینکه دولت هیچ اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارد، افزود: وزیر کشور 3 استان را به صورت پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی نموده و هر ماه به این سه استان جهت پیگیری و بررسی امور به این استان ها سفر می کند.

 مشاور وزیر کشور در امور روحانیت یادآور شد: معاون اول رئیس جمهور به عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به صراحت اعلام کرده است که در حوزه اقتصاد مقاومتی دولت با هیچ فردی شوخی ندارد و در این خصوص استاندار و فرمانداری که در این امر جدیت نداشته باشد را، عزل خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین نمازی با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی یک شبه عملیاتی نمی شود، خاطر نشان کرد: هم اکنون در شرایط پس از برجام هستیم لذا حرکت ها باید با روش های منطقی پیش برود تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

وی عمده فعالیت وزیر کشور را، مباحث اقتصادی خواند و گفت: یکی از دغدغه های رهبری، مباحث آسیب های اجتماعی است و مقام معظم رهبری سه جلسه سه ساعته با مسئولین کشور داشتند که اجرای آن بر عهده وزارت کشور است.

 مشاور وزیر کشور در امور روحانیت افزود: گزارش آسیب های اجتماعی از طریق افکار عمومی و جریانات مختلف تهیه و تاکنون چهار مرتبه پالایش شد و این گزارش جامع خدمت مقام معظم رهبری ارائه شد و به تایید ایشان رسید.

 حجت الاسلام و المسلمین نمازی یادآور شد: مقام معظم رهبری مباحثی همچون طلاق، زنان سرپرست خانوار، اعتیاد و حاشیه نشینی را از اولویت هایی دانستند که باید در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اقدام کرد.

وی با اشاره به وجود یک و نیم میلیون نفر معتاد در کشور، گفت: این آسیب متاسفانه با وجود 500 نوع مواد صنعتی به عنوان یک معضل بزرگ، از مردان به زنان جامعه سوق یافته است.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت با اشاره به اینکه روحانیون باید در مبحث کاهش آسیب های اجتماعی، دولت را یاری دهند، افزود: 4 تا 9 ساعت وقت ایرانیان در فضای اجتماعی صرف می شود و این در حالیست که خارجی ها نیم ساعت در روز به فضای اجتماعی اختصاص می دهند.

حجت الاسلام و المسلمین نمازی با طرح این سوال که چه چیز موجب شده ایرانیان به فضای مجازی و ماهواره گرایش یافته است، خاطر نشان کرد: تا زمانی که روحانیت دولت را مقصر بداند و بالعکس، هیچ کاری نتیجه نخواهد داد.

وی با اشاره به اینکه اگر عبودیت حل شود، بسیاری از مشکلات عمده جامعه حل و فصل خواهد شد، یادآور شد: امروز روحانیت از وظیفه اصلی خود غافل شده و تنها ناقد شده است.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت به عدم اجرای قانون عفاف و حجاب در هشت ساله گذشته اشاره کرد و گفت: اگر این قانون طی هشت سال گذشته، امروز با برخی از مشکلات کنونی مواجه نبودیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پربازدید ها

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

3015 صندوق اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و 4267 برای انتخابات شوراها در نظر گرفته شده / آغاز ثبت‌نام انتخابات شوراها از 20 اسفندماه

فشارها بر نهاد جمعی اصلاح‌طلبان در تعارض با اهمیت مشارکت مردم در انتخابات است

پیام تسلیت جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان به مناسبت درگذشت والده شهید شفیعی

بحث ترور من جدی است / مسائلی که اطلاع دارم را ضبط کرده ام و در چند جای مطمئن قرار داده ام

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)