کد خبر: ۱۵۹۰۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مردی که متهم است یکی از دوستان خود را به دلیل اختلافات مالی با ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسانده در جلسه دادگاه مدعی شد که مقتول قصد تعرض به منشی او را داشت.
اعتماد نوشت:مردی که متهم است یکی از دوستان خود را به دلیل اختلافات مالی با ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسانده در جلسه دادگاه مدعی شد که مقتول قصد تعرض به منشی او را داشت.

رسيدگي به اين پرونده از ١٥ بهمن ٩٣ با كشف جسد مقتول در كانال آبي در يافت‌آباد آغاز شد. با انتقال جسد به پزشكي قانوني، تيمي از كارآگاهان پايگاه دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ تحقيقات خود را آغاز و رد پاي يكي از دوستان مقتول را كشف كردند. مرد ٤٠ ساله پس از دستگيري از سوي پليس به قتل اعتراف كرد و گفت: «من با مقتول دوستي چندساله داشتم و با او در كار معامله ماشين بودم اما مدتي قبل از حادثه سر خريد يك ماشين با هم اختلاف مالي پيدا كرديم. قرار شد روز قتل به دفترم بيايد و پولم را پس بدهد اما آنجا مشروب خورد و مست شد. قصد داشت به منشي‌ام كه دختري جوان بود تعرض كند براي همين با چوب به سرش ضربه زدم. او مقاومت كرد و گردنم را گرفت، من هم با چاقو كشتمش. سپس جسدش را در كانال آبي در يافت آباد انداختم.»

ادعاي متهم مبني بر تلاش مقتول براي تعرض به منشي در حالي بود كه خود منشي در بازجويي‌ها اين موضوع را رد كرد و گفت: «آن روز متهم با ماشين دنبالم آمد تا به دفتر برويم. در راه گفت آيا تا به حال دعواي بكش‌بكش ديده‌اي؟ اگر امروز ديدي فقط در را قفل كن و ساكت بشين.» همزمان بررسي‌ها نشان داد كه دفتر متهم به محلي براي انجام اعمال خلاف عفت تبديل شده بود.

به اين ترتيب و پس از تكميل جزييات پرونده، كيفرخواست صادر و براي رسيدگي در اختيار شعبه دهم دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي قربانزاده قرار گرفت.

صبح ديروز در جلسه رسيدگي به پرونده در اين شعبه، متهم در حالي كه با تقاضاي قصاص اولياي دم روبه‌رو شده بود درباره حادثه گفت: «من ماشيني از مقتول خريده بودم كه كارهاي سندش انجام نشده بود. وقتي پيگير شدم گفت ماشين براي پدرم است و او به خاطر اختلاف‌هايي كه با من دارد نمي‌آيد سند بزند. قرار شد روز حادثه به دفترم بيايد و ١٨ ميليون چك بدهد و ماشين را پس بگيرد اما آنجا به من گفت از دفتر برو و من را با منشي تنها بگذار. گفتم اين يكي مثل بقيه نيست اما ول كن نبود. مجبور شدم با چوب به سرش بزنم كه بيهوش شود تا بتوانم منشي‌ام را از دفتر بيرون ببرم اما او كه هيكلي‌تر از من بود، گردنم را گرفت و آنقدر فشار داد تا چشمانم تار شد. براي نجات خودم با چاقوي ميوه‌خوري چند بار به او ضربه زدم كه باعث فوتش شد. انگيزه من نيت شوم مقتول بود، از اولياي دم تقاضاي بخشش دارم.» در پايان دادگاه قضات وارد شور شدند تا راي نهايي را صادر كنند.

 
برچسب ها: قتل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

نسبت به جایگاه گردشگری کرمان مطالبه گر باشیم/موزه منطقه ای جیرفت در اولویت قرار گیرد

3015 صندوق اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و 4267 برای انتخابات شوراها در نظر گرفته شده / آغاز ثبت‌نام انتخابات شوراها از 20 اسفندماه

فشارها بر نهاد جمعی اصلاح‌طلبان در تعارض با اهمیت مشارکت مردم در انتخابات است

باهنر: اف ای تی اف به احتمال زیاد تصویب می‌شود

پربازدید ها

سقوط آسانسور در کرمان ۲ مجروح بر جا گذاشت

برخورد پراید با تریلی در محور راور - چترود 4 کشته بر جای گذاشت

5 مورد کرونای انگلیسی در کرمان و یک مورد در سیرجان شناسایی شد/ کودکان بیشترین قربانی کرونای انگلیسی

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)