کد خبر: ۱۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: با پیگیری های استاندار درباره کاروانسرای وکیل، پرونده این اثر 27 مردادماه جاری در حوزه قضایی بررسی شد و امیدواریم با رای قاضی، این بنای ارزشمند آزادسازی شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اینکه در پنج ماه گذشته امسال شاهد رشد 40 درصدی ورود گردشگران خارجی به استان کرمان بوده ایم، اظهار کرد: در سال قبل کمتر از 10 هزار نفر توریست به استان کرمان آمده و در پنج ماهه امسال از 15 هزار نفر عبور کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمود وفایی صبح امروز 31 مردادماه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار کرد: با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید در کشور و استاندار، صنعت گردشگری می رود در استان کرمان به جایگاه خودش برسد.

وی افزود: در دولت یازدهم اقدامات موثری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و توجه به مسائل مرتبط با این صنعت صورت گرفته که کم سابقه است.

وفایی تصریح کرد: اتفاقی که در ثبت جهانی آثار طبیعی و میراثی استان کرمان افتاد، فوق العاده مهم است و علاوه بر تلاش های همکاران سازمان مرکزی، پشتیبانی و حضور آقای رزم حسینی تاثیرگذار بوده است.

وی بیان کرد: استان کرمان بر قله ثبت آثار جهانی در کشور قرار دارد و از این حیث مقام نخست را در ایران داریم که فرصت ارزند ای را در جهت معرفی استان و سرازیر شدن گردشگران به استان کرمان فراهم کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اینکه در پنج ماه گذشته امسال شاهد رشد 40 درصدی ورود گردشگران خارجی به استان کرمان بوده ایم، اظهار کرد: در سال قبل کمتر از 10 هزار نفر توریست به استان کرمان آمده و در پنج ماهه امسال از 15 هزار نفر عبور کرده است.

وی افزود: پیش بینی می شود تعداد گردشگران خارجی که به استان می آیند، تا پایان سال جاری به 30 هزار نفر برسد و امیدواریم بیش از این نیز محقق شود، زیرا استان این ظرفیت را دارد.

وفایی با اشاره به اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان کرمان تصریح کرد: در این اقامتگاه ها فضایی برای نمایش و فروش صنایع دستی روستائیان در نظر گرفته شده است و این اقامتگاه های روستایی معادل ظرفیت هتلینگ استان می توانند پذیرش گردشگر داشته باشند.

وی بیان کرد: با پیگیری های استاندار درباره کاروانسرای وکیل، پرونده این اثر 27 مردادماه جاری در حوزه قضایی بررسی شد و امیدواریم با رای قاضی، این بنای ارزشمند آزادسازی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: با پیگیری و توجهاتی که به میراث فرهنگی استان صورت می گیرد، امیدواریم بتوانیم بازار سقف پوشیده کرمان را در آینده به ثبت جهانی برسانیم.

وی در ادامه افزود: در حوزه صنایع دستی در سال جاری در عرضه و فروش و فعالیت های بازرگانی، رتبه نخست کشور را به دست آوردیم و در شاخص های مختلف دیگر در این رشته مقام سوم کشوری را کسب کردیم و تلاش می کنیم شهر سیرجان را به عنوان شهر جهانی گلیم به ثبت برسانیم.

وفایی اظهار کرد: بسیاری از تولیدات صنایع دستی و شاخصه های مربوط به ذائقه مردم استان کرمان را به ثبت ملی خواهیم رساند که از جمله آن فالوده کرمانی، پسته و ... است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در حوزه زیرساخت ها مشکل داریم و در حوزه راه آهن نیازمند ارتقاء وضعیت استان هستیم.

وفایی خاطرنشان کرد: هواپیمایی ماهان توجه خوبی داشته و پروژه گردشگری خبر را در هفته دولت آغاز خواهد کرد اما باید تمهیداتی اتخاذ شود که این هواپیمایی مستقیما کرمان را به عنوان یک مقصد انتخاب کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

پربازدید ها

شرکت زرین رویا از میان دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان نیرو جذب می‌کند

درآمد روستائیان کرمان رتبه 30 کشور و درآمد شهری رتبه 31 کشور است/آموزش عالی ما بهره ور نیست/کرمان در مصرف آب در کشور دومین استان بعد از خوزستان است

با کمیابی سرمایه در کشور مواجه هستیم/هزینه فرصت انرژی در اقتصاد ما بالاست/بهره وریِ پایین، به همه واحدهای تولیدی سرایت کرده است/علامت هایی که به تولیدکننده می دهیم، با آرمان ها و ارزش هایی که شعارش را می دهیم، در تضاد هستند

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)