کد خبر: ۱۶۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
نایب رییس اتاق کرمان:
رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان تصریح کرد: کویر فرصتی ویژه و استثنایی برای گردشگری استان است که باید توسط رسانه ها به ایران و دنیا معرفی شود.
رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: استفاده از فضاهای مجازی و فناوری اطلاعات در توسعه گردشگری این استان تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش ایرنا، مهدی سیاوشی در نشست اعضای کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق افزود: نشستی به منظور استفاده از فضاهای مجازی و فناوری اطلاعات در توسعه گردشگری و به منظور آشنایی بیشتر فعالان بخش گردشگری با این حوزه، با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان برگزار شد.

وی ثبت جهانی کویر لوت و قنوات کرمان را اقدامی بسیار ارزشمند و مهم عنوان کرد و گفت: از همه افرادی که مستندات مربوط را جمع آوری و پیگیری های لازم را برای این ثبت جهانی انجام داده اند قدردانی می کنیم. 

وی ادامه داد: ثبت یک اثر گردشگری در جهان برای جذب توریست و استقبال گردشگران از یک استان و کشور بسیار موثر است و خود اثر می تواند مشوق گردشگران باشد.

رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان افزود: اقدامات لازم برای حفظ شرایط جهانی بودن این آثار باید انجام شود زیرا هر یک از شرایط موجود از این اثر کم شود، از ثبت جهانی خارج خواهد شد. 

سیاوشی تصریح کرد: کویر فرصتی ویژه و استثنایی برای گردشگری استان است که باید توسط رسانه ها به ایران و دنیا معرفی شود.

در ادامه این نشست مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان به ارائه نکاتی در مورد بستر و ظرفیت های آی سی تی استان و چگونگی استفاده از این فرصت و تلفیق فضای مجازی با صنعت گردشگری و حرکت برای رشد اقتصادی پرداخت. 
مسعود الهامی اظهار کرد: استفاده از آی سی تی و فضای مجازی در دنیای امروز به عنوان تسهیل گر و تسریع کننده امور مختلف برای دسترسی به اهداف و سیاست هاست و روز به روز ضریب نفوذ استفاده از فضای مجازی بیشتر می شود.

وی بیان کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده، در سال 2018 میلادی 48 درصد از جمعیت جهان به اینترنت و 51.7 درصد نیز به دستگاه های هوشمند دسترسی دارند و به همین دلیل بهترین راه تبلیغ و ایجاد فضای کسب و کار، فضای مجازی است. 

الهامی با اشاره به اینکه می توان ظرفیت های گردشگری استان را از طریق فضای مجازی به دنیا معرفی کرد یادآور شد: اگر کویر و قنوات به عنوان آثاری که به تازگی به ثبت جهانی رسیده اند از طریق اینترنت و به ویژه تلگرام تبلیغ شوند ثاتیر بیشتری بر گردشگران و مردم خواهد داشت.

وی ادامه داد: در یک مقاله ، اولین ابزار جستجوی مردم برای مقاصد گردشگری خود اینترنت عنوان شده و آثار باستانی نسبت به سایر موارد دو برابر بیشتر جستجو شده بود. 

وی افزود: میزان کسب درآمد از فضای مجازی در سال 2020 میلادی در ایران 5 هزار و 300 میلیارد دلار پیش بینی شده که سهم استان کرمان یک میلیارد و 300 میلیون تومان است. 
وی تصریح کرد: اگر مخاطبان اینترنت و فضای مجازی ایده و خلاقیت داشته باشند می توانند 80 درصد از این درآمد پیش بینی شده را به خود اختصاص دهند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان بیان کرد: افزایش 10 درصدی ضریب نفوذ پهنای باند منجر به افزایش یک درصدی در تولید ناخالص ملی می شود که رقم بزرگی است. 
الهامی افزود: باید در صنعت گردشگری انقلاب ایجاد شود و با استفاده از فضای مجازی در این حوزه می توان درآمد بسیار خوبی را کسب کرد. 

وی بیان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تسهیلاتی را برای فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری در نظر گرفته و در استان بیش از 100 فراخوان برای جذب طرح ارائه داده ایم اما هیچ طرحی دریافت نکردیم. 

الهامی، گفت: در سال جاری برای طرح های بخش خصوصی در کشور 120 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که حداکثر تسهیلات ارائه شده برای هر طرح سه میلیارد تومان است و نیمه شهریور جاری آخرین زمان دریافت تسهیلات است.

مدیر اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان نیز در ادامه این نشست به اجرای طرح 'کرمون گردون' در جمعه ها از تابستان سال گذشته تا کنون اشاره کرد و گفت: معرفی شهر کرمان به عنوان شهری با قدمت چند هزار ساله و با اصالت و با تاریخی پر از افتخار به شهروندان کرمانی به صورت غیرمستقیم برای بالابردن تعصب و وسواس و حس اعتماد به نفس نسبت به شهر، محل تولد و محل زندگی خود یکی از اهداف این طرح است.

محمدمهدی حمزه پور از راه اندازی دفتر خدمات گردشگری در جنب پارک شهید مطهری کرمان برای ارائه خدمات و اطلاعات به گردشگران از ابتدای تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: این دفتر دائمی خواهد بود و دفتر دوم نیز با کمک اداره کل میراث فرهنیگ، صنایع دستی و گردشگری استان در بازار کرمان راه اندازی خواهد شد. 

وی از فعالان حوزه گردشگری درخواست کرد اطلاعات لازم در مورد جاذبه های شهر کرمان را به این دفاتر ارائه دهند تا بتوان با تولید محصول بهتر خدمات رسانی بهتری انجام داد.

مدیر مرکز کرمان شناسی هم بیان کرد: انجمن معماری ایران کتاب گردشگری کرمان را به عنوان کتاب برگزیده سال انتخاب کرده که چاپ سیزدهم آن در حال انجام است که از فعالان حوزه گردشگری درخواست داریم اطلاعات مناطق بوم گردی را در اختیار ما قرار دهند تا در چاپ جدید این کتاب اعمال شود. 

محمدعلی گلاب زاده تصریح کرد: در زمینه بوم گردی فیلم مستند 'ابوحامد' هشتم شهریورماه در سینما شهر تماشا به نمایش در می آید و ارائه چنین مستنداتی در رابطه با شخصیت های دیگری مانند 'بهمنیار' نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: همچنین 14 شهریورماه جاری کتاب کرمان با کمک نیروی انتظامی رونمایی خواهد شد که بخش عمده ای از این کار به گردشگری اختصاص داده شده تا جاذبه های استان بیشتر به گردشگران معرفی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

پربازدید ها

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)