کد خبر: ۱۶۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رهامي: انتقاد از رفتار دوگانه دلواپسان در برابر فساد
دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: مساله تخلف و حیف و میل بیت‌المال تحت هر عنوانی از قبیل اختلاس یا حقوق‌های نجومی و صرف نظر از اینکه توسط چه دستگاه یا جناحی انجام شده باشد شرعا و قانونا باید مورد رسیدگی واقع شود. اگر یک روز هم به انتخابات باقی مانده باشد باید با تخلف برخورد شود.
محسن رهامی دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در گفت‌و‌گو با «آفتاب‌نیوز» با اشاره تخلفات صورت گرفته در شهرداری تهران گفت: سازمان بازرسی کل کشور و مراجع قضایی و قانونی بدون پرداختن به حواشی و بدون اغماض با موضوع واگذاری زمین‌ها توسط شهرداری رسیدگی کنند و اگر کسی تخلفی انجام داده است، دستگاه قضایی طبق قانون با او برخورد کنند. وی در ادامه افزود: در اخبار آمده که بعضی اعضای شورای شهر هم تخلفاتی در این زمینه انجام داده‌اند. اگر این خبر واقعیت داشته باشد، ضرورت رسیدگی به آن بسیار بیشتر می‌شود زیرا این افراد از مردم رای گرفته‌اند تا به عنوان امین آنها، بر چگونگی هزینه‌کرد اموال مردم در اداره شهر نظارت داشته باشند بنابراین هیچ اغماضی در رسیدگی به تخلفات نباید انجام شود.
 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه هر تخلفی انجام شود باید مورد رسیدگی واقع شود، تاکید کرد: ما معتقدیم تخلفات، فسادها و اختلاس‌های دوران دولت احمدی‌نژاد باید مورد رسیدگی واقع شود. با کسی هم که در دولت روحانی تخلف کرده باید برخورد شود؛ با متخلفان در شهرداری هم لازم است که برخورد شود. با این اقدام اعتماد مردم هم به شهرداری که با عوارض مستقیم مردم اداره می‌شوند، جلب می‌شود. باید به این نکته اشاره کنیم که اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه نظام است و نباید آن را به راحتی از دست داد.
 
رهامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی این اختیار را دارد که در همه مسائل کشور از جمله شهرداری‌ها تحقیق و تفحص کند بنابراین باید وارد این موضوع شود. خود اعضای شورای شهر تهران هم خیلی سریع و صریح به موضوع رسیدگی کنند و نتیجه گزارش خود را به مردم اطلاع دهند و اگر تخلفی هم انجام شده، با متخلفان برخورد شود.
 
وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود رسیدگی به موضوع واگذاری زمین‌ها توسط شهرداری در آستانه انتخابات، سیاسی‌کاری است گفت: هر موقع این مسائل پیش می‌آید می‌گویند که کاری نکیند زیرا انتخابات در پیش است ولی این حرف‌ها دلیل نمی‌شود که به تخلف رسیدگی نشود. اگر یک روز هم به انتخابات باقی مانده باشد باید با تخلف برخورد شود زیرا مردم با شک و تردید پای صندوق رای نمی‌آیند. راه‌حل، پاک کردن صورت مساله نیست بلکه باید این موضوع دقیقا رسیدگی شود تا واقعیت معلوم شود که آیا تخلفی انجام شده است یا خیر؟ به هر حال اگر تخلفی انجام شده است باید طبق قانون با متخلفان برخورد شود.
برچسب ها: رهامی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

 ۱۷۱ روستا در استان کرمان از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند

آتش سوزی در 5 هکتار از اراضی جنگلی جبالبارز جیرفت

پزشکیان: در پیام‌های شهید سلیمانی بویی از تفرقه وجود نداشت

از ابتدای مرداد ماه به حساب 40 هزار بازنشسته وام 30 میلیونی واریز می شود

وزیر نیرو: دو هفته بسیار گرم، پیش روی کشور است؛ مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

جریمه بیش از ۱۷ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت در شهربابک

یک کشته و یک مصدوم در واژگونی تانکر قیر در فهرج

صعود قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

با اعتراف قاتلان، راز مفقود شدن یک ساله زن بمی گشوده شد

آیا تلخی انتهای خیار برای دیابت خوب است؟

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)