کد خبر: ۱۷۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: تلاش می کنیم خدمات سازمان تامین اجتماعی را بهتر و بیشتر به مردم ارائه دهیم و تاکنون 14 شعبه اقماری تامین اجتماعی در این استان راه اندازی شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: تلاش می کنیم خدمات سازمان تامین اجتماعی را بهتر و بیشتر به مردم ارائه دهیم و تاکنون 14 شعبه اقماری تامین اجتماعی در این استان راه اندازی شده است.

به گزارش ایرنا علی حسینی محمدآبادی روز چهارشنبه در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه تمام کارفرمایان باید هر ماه لیست بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کنند افزود: 41 هزار کارگاه فعال در استان کرمان وجود دارد و خدمات دیتا برای جلوگیری از سفرهای شهری غیرضروری در سازمان تامین اجتماعی راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: با راه اندازی خدمات دیتا در سازمان تامین اجتماعی از انجام 50 هزار سفر غیرضروری درون شهری در استان کرمان جلوگیری شده است.

وی از سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه ای در کشور یاد کرد و گفت: تامین اجتماعی سازمان عمومی و غیردولتی است که تمام منابع آن بدون اتکا به بودجه های دولتی و از طریق حق بیمه تامین می شود.

حسینی محمدآبادی اظهار کرد: در مجموع 18 نوع خدمت از سوی بیمه تامین اجتماعی به جامعه هدف ارائه می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون یک میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت استان کرمان از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند گفت: 90 هزار خانوار مستمری بگیر در استان کرمان وجود دارد که تعداد این افراد با تعداد تحت تکفلشان به 150 هزار نفر می رسد.

وی به وجود 420 هزار بیمه شده اصلی در استان کرمان اشاره و بیان کرد: قانون گرایی، پاسخگویی، برنامه محوری و پاک دستی از برنامه های محوری مدیریت سازمان تامین اجتماعی در سطح کشور و استان کرمان است. 

وی یادآور شد: 3 هزار و 600 کارگاه کشفی فرار از بیمه سال گذشته در استان کرمان داشته ایم که با استفاده از ظرفیت بازرسی تامین جتماعی شناسایی شده اند.

وی با اشاره به اینکه هنوز هم فرار بیمه ای مشاهده می شود گفت: 60 درصد مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی دریافت کننده حداقل بیمه ای هستند. 

مدیر درمان تامین اجتماعی نیز گفت: 3 بیمارستان و 13 درمانگاه تامین اجتماعی در استان کرمان فعال و یک بیمارستان نیز در شهرستان راور در دست احداث است.

امین فخر افزود: سالانه کار 5.5 میلیون مراجعه کننده سرپایی و 54 هزار مورد بستری در مراکز مربوط به سازمان تامین اجتماعی در استان کرمان انجام می شود.

وی با بیان اینکه هزار و 400 موسسه طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی در استان کرمان وجود دارد ادامه داد: 4 هزار و 400 میلیون ریال در حوزه سلامت از سوی تامین اجتماعی طی سال گذشته در استان کرمان پرداخت شده است.

وی به هزینه های فاجعه بار سلامت اشاره و بیان کرد: شاخص های اجتماعی سلامت به معنای میزان هزینه کرد افراد از درآمد خود در حوزه سلامت است.

وی ادامه داد: مشکل اساسی این است که در گذشته سلامت به عنوان اولویت اساسی کشور مطرح نبود اما در دولت جدید ارتقای وضعیت سلامت جامعه به عنوان یکی از اهداف تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: منابع زیادی در حوزه سلامت در دولت جدید تزریق شد اما به دلیل ساز و کار نامناسب در دولت به درستی هزینه نشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

بهزاد نبوی رییس و سیدحسین مرعشی نایب رئیس جبهه اصلاحات شدند

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در غرب کشور

روحانی: من می ترسم پشت پرده دستی در کار باشد که بخواهند مردم را از انتخابات مایوس کنند و بگویند اراده دست ما است نه دست شما، شما مردم کاره ای نیستید/ ما می‌توانستیم از برجام خارج شویم ولی آن را حفظ کردیم؛ برای به کرسی نشاندن حرف‌مان

نظارت صداوسیما بر اینترنت مثل سپردن هوافضا به اتحادیه مینی‌بوس‌رانی است

فرماندار بافت: ۲ روستای شهرستان بافت قرنطینه شدند

۸۳ درصد اقتصاد کرمان تحت تأثیر کرونا قرار گرفته

تخصیص ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)