کد خبر: ۱۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
محمد سعید نژاد در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی ایران اظهارداشت: این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی دریانوردی و گرامیداشت هفته دریانوردی برگزار شده است.
محمد سعید نژاد در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی ایران اظهارداشت: این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی دریانوردی و گرامیداشت هفته دریانوردی برگزار شده است.

وی ادامه داد: 24 سپتامبر هر سال از سوی سازمان جهانی دریانوردی روز جهانی دریانوردی تعیین شده است و کشورهای عضو در این روز تلاش زیادی می‌کنند تا از دست‌اندرکاران این صنعت و دریانوردان قدردانی کنند.

وی افزود: دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ارگانهای دریایی ایران هم هرساله مراسمی به همین مناسبت برگزار می‌کند که همایش ارگانهای دریایی روز سه‌شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد که هر سال یک نهاد دریایی میزبانی آن را از سوی سازمان بنادر و دریانوردی بر عهده می‌گیرد.

وی به شرایط پسابرجام اشاره کرد و گفت: 2 حوزه حمل و نقل دریایی و حمل و نقل هوایی سیبل تحریم‌ها بودند؛ در بخش دریایی یکی از حوزه‌های مهم تحریم خطوط کشتیرانی بود که بنادر را با محدودیت‌هایی مواجه کرده بود اما امروز رسماً اعلام می‌کنیم که در دریا هیچگونه تحریمی نداریم و کشتیرانی‌های ایران نظیر نفتکش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آزاد هستند به هر یک از بنادر کشور سفر کنند.

وی ادامه داد: در حوزه بیمه و موسسات رده‌بندی نیز هیچ محدودیتی نداریم؛ امروز سیاست وزارت راه حمایت است بنابراین از موسسات رده‌بندی که در دوران تحریم تشکیل شد، حمایت می‌کنیم.

سعیدنژاد ادامه داد: در زمینه تجهیزات بندری شرکت‌ها در رقابت با یکدیگر هستند که تجهیزات مناسب‌تر به ما بفروشند اما سیاست محوری ما حمایت از صنایع داخلی کشور است.

وی ادامه داد: رسماً اعلام می‌کنیم که هیچگونه تحریمی در بنادر ایران و دریا نداریم ضمن آنکه هیچگونه خریدی بدون انتقال تکنولوژی و سهم ساخت داخل و بدون نظر وزارت صنعت انجام نمی‌دهیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر خطوط مختلف کشتیرانی به بنادر ایران وارد شده‌اند و اپراتورهای بزرگ دنیا آماده سرمایه‌گذاری در بنادر ایران هستند که در این راستا 9 پیشنهاد مشخص از شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری در فازهای بندر شهید رجایی داریم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: بنادر ایران دروازه ورود 400 میلیون جمعیت مستقر در منطقه است، ما تلاش کرده‌ایم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که کشورهای منطقه از این موقعیت استراتژیک استفاده کنند، پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی زیاد است و علت آن اجتناب از هزینه‌های مازاد نظیر فرانشیز است.
برچسب ها: برجام ، تحریم ها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

پربازدید ها

شرکت زرین رویا از میان دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان نیرو جذب می‌کند

درآمد روستائیان کرمان رتبه 30 کشور و درآمد شهری رتبه 31 کشور است/آموزش عالی ما بهره ور نیست/کرمان در مصرف آب در کشور دومین استان بعد از خوزستان است

با کمیابی سرمایه در کشور مواجه هستیم/هزینه فرصت انرژی در اقتصاد ما بالاست/بهره وریِ پایین، به همه واحدهای تولیدی سرایت کرده است/علامت هایی که به تولیدکننده می دهیم، با آرمان ها و ارزش هایی که شعارش را می دهیم، در تضاد هستند

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)