کد خبر: ۱۷۱۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: امسال بیش از 100 تن پوشاک قاچاق با ارزش 100 میلیارد ریال در این استان کشف شده است.
 دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: امسال بیش از 100 تن پوشاک قاچاق با ارزش 100 میلیارد ریال در این استان کشف شده است.

ابراهیم شهریاری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پرونده های دیگری که گزارش تفصیلی آنها در آینده ارائه خواهد شد نیز به ارزش بالغ بر 500 میلیارد ریال تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده کالاهای قاچاق ورودی به استان کرمان از مسیرهای زمینی وارد می شود گفت: توسعه پاسگاه های ایست و بازرسی یکی از ضروریات در مسیر مبارزه با قاچاق کالاست.
وی تصریح کرد: 55 تا 60 درصد کالاهای موجود در بازار استان از کالاهای قاچاق یا ممنوع است که خارج از ضوابط قانونی وارد کشور شده و در بازار به فروش می رسند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان به کشف 540 میلیارد ریال کالای قاچاق در سال گذشته اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی استان کرمان همکاری بسیار خوبی برای مبارره با قاچاق کالا دارند.

وی با اشاره به مبادی ورودی کالای قاچاق به استان کرمان بیان کرد: مسیرهای هرمزگان به سیرجان، سیستان و بلوچستان به کرمان، خراسان جنوبی به کرمان و تهران به کرمان از مبادی ورودی کالای قاچاق به استان کرمان به شمار می رود.

شهریاری گفت: بخش عمده کالاهای قاچاق از مسیر هرمزگان به سیرجان مربوط به لوازم خانگی، پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی، در مسیر سیستان و بلوچستان به کرمان مربوط به دام، پوشاک و میوه، خراسان جنوبی به کرمان مربوط به دام و تهران به کرمان نیز داروهای نیروزای بدنسازی، تلفن همراه، پوشاک، آرایشی و بهداشتی است.

وی افزود: مسیرهای خروجی کالای قاچاق از استان نیز از سیرجان به هرمزگان و کرمان به سیستان و بلوچستان است که بخش عمده کالاهای قاچاق خروجی از استان مربوط به سوخت و دام است.

وی خرد شدن موضوع کالاهای قاچاق بین مردم، سودجویی برخی افراد و خلاء های قانونی در مسیر مبارزه با قاچاق کالا را از دلایل دشوار شدن مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان به کارهای قوی اطلاعاتی برای مبارزه با قاچاق کالا اشاره و بیان کرد: تفاوت قیمت بین کالاهای داخلی و قاچاق، تفاوت کیفیت برخی کالاها و تنوع موجود موجب روی آوردن برخی افراد به عرضه یا خرید کالای قاچاق می شود.

وی گفت: متاسفانه زمانی که برای برخورد با کالای قاچاق در بازار اقدام می شود، قیمت آن رشد زیادی می یابد.

شهریاری اظهار کرد: باید این موضوع در جامعه نهادینه شود که افراد با خرید کالاهای قاچاق به ویژه مواد خوراکی، آرایشی و بهداشتی علاوه بر ضربه به اقتصاد و اشتغال کشور، سلامت خود را به خطر می اندازند.

وی افزود: برخی افراد به عوارض استفاده از کالاهای قاچاق توجهی ندارند و اطلاع رسانی نیز در این زمینه ضعیف بوده است.

وی با تقدیر از همراهی همه دستگاه های استان کرمان در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: استانداری، دادگستری، اطلاعات، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، دامپزشکی، استاندارد، شرکت نفت، جهاد کشاورزی، علوم پزشکی، اموال تملیکی و شرکت نفت از جمله دستگاه های نقش آفرین در این عرصه هستند. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پربازدید ها

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های استان فعال نبوده است

افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیرینی در کرمان/ قیمت هر کیلو شیرینی خانگی از 60هزارتومان شروع می‌شود/ سهمیه روغن قنادی ها کم است/قیمت شکر دولتی افزایش یافته است

نسبت به جایگاه گردشگری کرمان مطالبه گر باشیم/موزه منطقه ای جیرفت در اولویت قرار گیرد

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)