کد خبر: ۱۷۱۳۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی آب:
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی آب با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم جایگاه مدیریت اکوسیستم آب ایران در بین 132 کشور در جایگاه 130 قرار داشت، گفت: استان خوزستان با منابع آبی فراوان، استان گیلان با میانگین بارش 1500 میلی‌متر در سال و در یزد نیز با 50 میلی‌متر بارش سالانه مشکل آب دارد که همین موضوع باعث شده که در جایگاه 130 مدیریت اکوسیستم منابع آبی قرار گیریم.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی آب گفت: لازم است که در مقطع کنونی شیوه مدیریت منابع آب کشور تغییر یابد زیرا مدیریت اکوسیستم آب ایران در جایگاه 130 از بین 132 کشور قرار دارد.

به‌ گزارش خبرگزاری فارس، احمدعلی کیخا در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و آبفا در نشست تخصصی "چگونگی تعامل دولت و مجلس با بخش خصوصی با رویکرد رفع موانع سرمایه‌گذاری در بخش آب و آبفا" گفت: شرایط اقلیمی جهان تغییر کرده است و خشکسالی‌های دو دهه اخیر و باران‌های سیل آسا در ایران و کشورهای همسایه سابقه نداشته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم جایگاه مدیریت اکوسیستم آب ایران در بین 132 کشور در جایگاه 130 قرار داشت، گفت: استان خوزستان با منابع آبی فراوان، استان گیلان با میانگین بارش 1500 میلی‌متر در سال و در یزد نیز با 50 میلی‌متر بارش سالانه مشکل آب دارد که همین موضوع باعث شده که در جایگاه 130 مدیریت اکوسیستم منابع آبی قرار گیریم.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی آب اظهار داشت: در گذشته متاسفانه فقط به مسائل فنی طرح‌ها توجه شده و ارزیابی جامعی از طرح‌ها صورت نگرفته است.
وی افزود: طی چند سال اخیر سطح زیر کشت پیرامون دریاچه ارومیه حداقل سه برابر رشد به 450 هزار هکتار رسیده و برخی عوامل دیگر در طول سالیان دراز باعث بحرانی شدن وضعیت دریاچه ارومیه شده است.
کیخا ادامه داد: بر اساس تجربیات چهار دهه گذشته، راه حل‌های فنی را نمی‌توان به طور کامل کنار گذشت و همچنان باید از آنها استفاده کرد، اما در کنار آن باید از طریق ابزارهای دیگری نسبت به اصلاح وضعیت موجود اقدام کرد.
وی با بیان اینکه نگاه دولت به بخش خصوصی در بخش آب و آبفا باید تغییر کند، گفت: بخش خصوصی زمانی وارد سرمایه‌گذاری در این صنعت می‌شود که منافعش تأمین باشد و در صورتی که دولت و مجلس به فهم مشترکی برای حضور بخش خصوصی در این عرصه برسد، با همین قوانین موجود نیز می‌توان کارهای خوبی انجام داد.
کیخا خاطرنشان کرد: در مقطع کنونی باید چرخشی در شیوه مدیریت آب کشور و اصلاح ساختار آن داشته باشیم و از طریق تعیین مشوق‌ها برای بخش خصوصی، اقدام‌های فرهنگی، اصلاح تعرفه‌ها و ورود تکنولوژی‌های نوین نسبت به اصلاح رویه موجود اقدام کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

پربازدید ها

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)