کد خبر: ۱۷۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار کرمان خبر داد:
شهرار کرمان گفت: در سازمان پسماند نیز شهرداری واگذاری جمع آوری زباله را به بخش خصوصی در دستور کار قرار داده و با این روش هزینه ها را کاهش خواهد داد که هم اکنون 32 ناوگان جمع آوری زباله توسط بخش خصوصی نوسازی شده است.

با حضور استاندار کرمان و برخی از مسوولان آیین بهره برداری از پروژه بازسازی ناوگان اتوبسرانی کرمان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، "علی بابایی" روز چهارشنبه 7 مهرماه در آیین بهره برداری از پروژه بازسازی ناوگان اتوبسرانی کرمان در فرهنگسرای کوثر کرمان گفت: 50 دستگاه اتوبوس با هزینه یک میلیارد تومان در کرمان بازسازی و وارد چرخه حمل و نقل شد. 

بابایی با بیان اینکه هزینه بازسازی هر اتوبوس 20 میلیون تومان برآورد شده است، اظهار کرد: همچنین 50 دستگاه اتوبوس نیز با 500 میلیون تومان اعتبار خریداری و وارد چرخه حمل و نقل عمومی و شهری استان کرمان شد. 

شهردار کرمان گفت: طراحی و تغییر وضعیت اتوبوس وی آی پی نیز با هزینه ای معادل 20 میلیون تومان در کرمان انجام شد که در صورت خرید این دستگاه 800 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

وی با اشاره به  اجرای پروژه شبکه شارژ و فروش کارت شهروندی در کرمان اظهار کرد: 30 دستگاه کیوسک فروش و شارژ کرمان کارت به طور کامل مجهز شده که این طرح با بیش از 300 میلیون تومان اعتبار به مرحله اجرا رسیده است. 

شهردار کرمان همچنین افزود: پروژه سامانه الکترونیکی کسر کرایه و ارسال آمار دقیق تراکنش های کارت مسافری با تعداد 300 دستگاه اتوبوس با تجهیزات مدرن و سرمایه 3 میلیارد تومان هم اکنون در کرمان در حال بهره برداری است. ضمن آنکه پروژه کارت الکترونیکی نیز بعد از انجام مقدمات فنی و الکترونیکی پروسه طراحی تهیه و کارت شهروندی به نام کرمان کارت با 2 و نیم میلیارد تومان به مرحله اجرا  خواهد رسید.

بابایی بیان کرد: پروژه سامانه احداث مرکز مانیتورینگ سازمان اتوبوسرانی نیز به منظور پوشش تصویری 120 ایستگاه اصلی اتوبوس و کنترل زنده عملکرد ناوگان اتوبوسرانی با 500 میلیون تومان هزینه در شهر کرمان اجرا شد و هم اکنون سالن مانیتورینگ پارک باغملی شهر کرمان در حال بهره برداری است.  

شهردار کرمان با بیان اینکه در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده شهرداری ستاد اقتصاد مقاومتی را در این نهاد راه اندازی  کرده است، اظهار کرد: سند اقتصاد مقاومتی شهرداری کرمان نیز تهیه و بزودی رونمایی می شود. 

بابایی در ادامه با بیان اینکه امروز شاهد به ثمر نشستن یکی از آیتم های سند اقتصاد مقاومتی در استان کرمان هستیم، ادامه داد: در سازمان پسماند نیز شهرداری واگذاری جمع آوری زباله را به بخش خصوصی در دستور کار قرار داده و با این روش هزینه ها را کاهش خواهد داد که هم اکنون 32 ناوگان جمع آوری زباله توسط بخش خصوصی نوسازی شده است. 

وی در ادامه با بیان اینکه 50 درصد فضای سبز شهر کرمان نیز به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: هزار مورد از تاکسی های شهر کرمان فرسوده و در حال بازسازی است ضمن آنکه  53 دستگاه اتوبوس بازسازی شده که بی استفاده بودند و امروز بازسازی شدند، به چرخه حمل و نقل عمومی برمی گردند. 

بابایی افزود: استاندار کرمان پیگیر بازسازی اتوبوس های فرسوده شهر کرمان و برگرداندن این خودروها به مجموعه حمل و نقل عمومی بوده است. 

وی با بیان اینکه امروز 300 دستگاه اتوبوس با وجود اتوبوس های بازسازی شده در شهر کرمان وجود دارد، گفت: شهرداری کرمان پیگیر راه اندازی قطار شهری در کرمان است و برای حمل و نقل عمومی در کرمان که هزینه های زیادی برای مردم و جامعه دارد در مسیر توسعه شهر گام بر داریم. 

وی افزود: اتوبوس های بازسازی شده شهر کرمان با یک بیست و پنجم قیمت خرید اتوبوس های نو بازسازی شده اند. 

شهردار کرمان اظهار کرد: سیستم بلیط  الکترونیکی کار ارزشمند دیگری است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با بیش از هفت  میلیارد تومان اجرا شده است. 

بابایی افزود: 24 خدمت شهری در یک کارت به نام کرمان  کارت انجام می شود. 

وی به هفتم مهر به عنوان روز ایمنی و آتش نشانی اشاره کرد و افزود: سه ایستگاه آتش نشانی به طور همزمان امروز در کرمان به بهره برداری رسید. 
شهردار کرمان افزود: 370 متر مربع ساختمان با افتتاح سه ایستگاه آتش نشانی در  شهر کرمان افزوده شد. 

وی تاکید کرد: ظرف 2 ماه آینده نیز ایستگاه آتش نشانی الغدیر شهر کرمان افتتاح می شود و با این افتتاح تعداد ایستگاه های آتش نشانی شهر به 10 ایستگاه استاندارد می رسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

پربازدید ها

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

گرد و غبار در ریگان سه برابر حد مجاز/۱۳ شهروند ریگانی راهی مراکز درمانی شدند/ ۱۵۰ روستای شهرستان ریگان در محاصره شدید قرار دارند

استان کرمان بیشترین تعداد زلزله‎ در کشور را داشت/ثبت ۳ زلزله بزرگتر از ۴ در استان‌های کرمان 

کشف یک تن و ۲۳۱ کیلو تریاک از بار علوفه در جیرفت

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)