کد خبر: ۱۷۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: دفتر جذب سرمایه گذاری خارجی در اتاق کرمان تشکیل شد تا امور اجرایی مربوط به مصوبات شورای روابط خارجی نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان را بر عهده بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: دفتر جذب سرمایه گذاری خارجی در اتاق کرمان تشکیل شد تا امور اجرایی مربوط به مصوبات شورای روابط خارجی نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان را بر عهده بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ سیدمهدی طبیب زاده در نشستی با معاون و مدیران اقتصادی استانداری، مسئول نمایندگی وزارت امورخارجه در کرمان و اعضای ستاد سرمایه‌گذاری استان، افزود: اگر چه این دفتر در اتاق قرار گرفته اما اقدامات لازم با هماهنگی و همکاری استانداری، نمایندگی وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های مربوطه انجام خواهد شد. 

وی ادامه داد: بر این اساس دفتر مشابه‌ای در آلمان به عنوان پیگیری امور مربوط به سرمایه گذاران خارجی راه‌اندازی خواهد شد که البته این دفتر امور مربوط به سرمایه گذاران خارجی در قاره های اروپا، آمریکا و آسیا را نیز پیگیری می کند. 

طبیب زاده، تصریح کرد: در این دفتر کار طبق ضوابط، سیاست‌های کلی، معذوریت ها و محدودیت ها صورت می گیرد که البته بزودی چارچوب فعالیت، نقشه راه، ساختار و شبکه مجازی برای این دفتر توسط اتاق پیشنهاد داده خواهد شد.

در ادامه این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: اگر چه شورای ایرانیان و کرمانیان خارج از کشور در استان اقداماتی را انجام داده اما فعالیت های این شورا آنگونه که باید نبوده است. محمدرضا فتوت افزود: با توجه به اینکه شورای روابط خارجی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان نیز تشکیل شده، برای جلوگیری از موازی کاری بین شوراهای مختلف مربوطه، تصمیم گرفته شد که شورای روابط خارجی جایگزین شورای کرمانیان و ایرانیان مقیم خارج شود و دفتر جذب سرمایه گذاری خارجی در اتاق کرمان نیز ذیل این شورا به فعالیت بپردازد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)