کد خبر: ۱۷۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر اطلاعات:
وزیر اطلاعات گفت: امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان به اتحاد نیاز دارد و ما آنقدر دشمن داریم که نیازی به دشمنی خودمان با یکدیگر وجود ندارد اسرائیل، آمریکا، استکبار جهانی و قدرت های فرعونی که در دنیا، قدرت را در جهت ضربه به انسان ها به کار می گیرند، امروزعلیه جمهوری اسلامی ایران متحد شده اند و باید در بین خودمان اتحاد داشته باشیم.

وزیر اطلاعات گفت: امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان به اتحاد نیاز دارد و ما آنقدر دشمن داریم که نیازی به دشمنی خودمان با یکدیگر وجود ندارد اسرائیل، آمریکا، استکبار جهانی و قدرت های فرعونی که در دنیا، قدرت را در جهت ضربه به انسان ها به کار می گیرند، امروزعلیه جمهوری اسلامی ایران متحد شده اند و باید در بین خودمان اتحاد داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی ظهر امروز -شنبه- در گردهمایی بزرگ علمای استان سمنان به میزبانی مهدیه مرکز استان، با بیان اینکه مساله امنیت در معارف اسلامی به عنوان یک نعمت ناشناخته است که هروقت از دست می رود انسان به یادشان می افتند، ابراز داشت: کسی که این نعمت را از دست بدهد ارزشش را می فهمد.

وزیر اطلاعات گفت:امروز مردم ما نیازی به از دست دادن امنیت ندارند تا قدردان امنیت بی بدیل موجود در کشور باشند. خیلی چیزها را می توان امروز در کشورهای پیرامونی و دور دست حاکم است.

وی افزود: امروز می توان دید که حتی در آمریکا، فرانسه و ترکیه امنیت وجود ندارد، اما در ایران اسلامی امنیت حکم فرما است. در حالی که همه می دانند تمام توان دشمن برای به چالش کشیدن امنیت ما است اما با هوشیاری، اشراف اطلاعاتی و اقدام به موقع، همزبانی و همدلی در بین نهادهای نقش آفرین عرصه امنیت حکم فرماست، خوشبختانه دشمنان نتوانسته اند اقدامی انجام دهند.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: نتیجه همکاری دستگاه های اطلاعاتی ما، از وزارت اطلاعات، دولت، سپاه، ناجا، ارتش، ستاد کل نیروهای مسلح و ...، به وجود آوردن امنیتی بی بدیل برای جامعه است که مردم ارزش امنیت را به خوبی درک می کنند و اگر این احساس امنیت نباشد، خیرات و برکات نصیب جامعه، عملا از جامعه سلب می شود. حضرت محمد(ص) در حدیثی می فرمایند، در کشورها خیر و برکتی نخواهد بود اگر مردم احساس امنیت نکنند و از امنیت برخوردار نباشند. لذا این اصل، حق طبیعی جامعه مومن ماست.

علوی بیان داشت: این امنیت حق طبیعی مردمی است که پای انقلاب همه نوع فداکاری را صورت داده اند و امنیتی همراه با سرور و نشاط چیزی است که ما برای مردم می خواهیم هم مردم امنیت داشته باشند و هم لبخند بر لبانشان باشد. امنیتی که بستر را برای گشوده شدن بستر فرهنگی فراهم می کند مهم است و جامعه ای که از امنیت برخودار نباشد، حرکتش در مسیر عبودیت پویا نخواهد بود خداوند وقتی انتظار بندگی از ام القری دارد، اقتصادشان را شکوفا می کند و سپس از آنها انتظار عبودیت دارد.

وی افزود: باید ما امنیت را برای جامعه فراهم کنیم و آنوقت انتظار عبودیت و فرهنگی را داشته باشیم که خداوند آرامش در دل ها را بستر افزایش ایمان بیان می کند سکینه، آرامشی است که حاصل از رضایت است و ایمان انسان ها را افزایش می دهد.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است و بارها رهبر معظم انقلاب مدظله العالی بر این موضوع صحه گذاشتند و فرمودند احساس امنیت از خودش مهمتر است اگر امنیت باشد و مردم آن را احساس نکنند، امنیت نیست و وظیفه جحکومت اسلامی مهیا کردن این فضا است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی بیان داشت: این فضا است که جامعه را به سمت ایمان هدایت می کند. امروزتلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) این است که آرامش بر جامعه حکم فرما باشد مردم این آب و خاک و مردمی که در سایه انقلاب اسلامی و ولایت زندگی می کنند، بتوانند از این آرامش برخوردار باشند و احساس آرامش کنند.

وی افزود: ما باید هر سیاستی را بر مبنای سنت، قران و اهل بیت(ع) اجرا کنیم شما در جایی نمی بینید که در اداره مومنان و جامعه ایمانی از نصر به رعب استفاده کرده باشند، رعب اختصاص به مدیریت جامعه کفر و دشمنان دارد نه ایران اسلامی ارعاب و ترساندن و هراس در مقابله با دشمن است، رعب بر دل کفار تاثیر می گذارد و مربوط به کفار است. جامعه اسلامی باید از آرامش برخودار باشد دل یک دانشجو، طلبه و فعال فرهنگی، سیاسی، هنری، نبابد همراه با ترس و دلهره همراه باشد چون در آرامش است که ابداع ها شکوفا می شود و بهره هایش را به جامعه عطا می کند این است که ما رسالت مان را در برقراری آرامش در جامعه می بینیم و این آرامش باید در چارچوب شرع باشد. ضمن اینکه با رعایت احکام شرع بهتر می توان جامعه را هدایت کرد و این درس حسین(ع) است.

وزیر اطلاعات بیان داشت: نباید در راه رسیدن به هدف از معصیت استفاده کرد لذا باید در چارچوب اخلاق اسلامی اهداف را اجرا کرد. اگر ما حتی بهشت و جهنم را نیز قبول نداشته باشیم باید سراغ ارزش های اخلاقی برویم از دروغ، تهمت، افترا، حتاکی، پرده دری و .. اجتناب کنیم.

علوی بیان داشت: باید به شخصیت انسان ها احترام بگذاریم. باید حرمت مردم را حفظ کنیم و اگر حفظ کردیم، راه موفقیت در کار مدیریت جامعه را رعایت کرده ایم و امروز افتخار دستگاه اطلاعاتی این است که در چارچوب شرع مقدس اسلام و با رعایت اخلاق الهی حتی در مواجهه با دشمن عمل می کند.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان به اتحاد نیاز دارد و ما آنقدر دشمن داریم که نیازی به دشمنی خودمان با یکدیگر وجود ندارد اسرائیل، آمریکا، استکبار جهانی و قدرت های فرعونی که در دنیا، قدرت را در جهت ضربه به انسان ها به کار می گیرند، امروزعلیه جمهوری اسلامی ایران متحد شده اند و باید در بین خودمان اتحاد داشته باشیم.

علوی همچنین، درباره سعادت در دین مبین اسلام و در برخورد های اجتماعی بین مسئولان و مردم، بیان داشت: آنهایی که برخورد های بد را با حسن سیرت و گشاده رویی پاسخ می دهند، عاقبت بخیری نصیبشان می شود و نشانه بردباری و خردمندی و عقلانیت است که خداوند متعال نیز بارها به آن اشاره داشته است. لذا باید رفتار بد برخورد دیگران را باید با بهترین رفتار جواب دهیم و نتیجه آن این می شود که پاسخ فوق برخورد او توسط شما دشمنی را به دوستی تبدیل می کند و اسلام این را می خواهد.

وی با بیان اینکه زمینه سازی کدورت و دشمنی در جامعه به ضرر همه است، افزود: اسلام می خواهد در بین عموم دوستی را ترویج دهد و نمی خواهد دشمنی در جامعه پمپاژ بشود. اسلام حتی راه تبدیل شدن دشمنی ها به دوستی ها را آموزش می دهد لذا باید به احکام اسلامی برای سعادت پایبند بود.

وزیر اطلاعات همچنین علوی بیان داشت: زمینه بارش رحمت الهی بر ما در ماه محرم فراهم می شود لذا باید امر خدا را احیا کرد که این امر با یادگیری علوم الهی و آموزش آن به مردم مهیا می شود و مردم با زیبندگی کلام اسلام آشنا شوند چرا که معارف اهل بیت(ع) معارفی است که مردم را جذب می کند و هرچه در سخنرانی ها از کلام اهل بیت(ع) و قرآن بیشتر برای مردم گفته شود مردم بیشتر جذب معارف دینی می شوند لذا باید معرفت مردم را نسبت به معارف دینی عمق پیدا کند.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: برخورد با رفتارهای خصومت آفرین کار هر کسی نیست و اسلام صبر در برابر این گونه برخورد ها را کار مردم بردبار می داند و کسانی هستند که خدا به آنها نظر مثبت کرده است. لذا برای سعادت در جامعه اسلامی نیازمند به این بردباری هستیم ما باید این ها را رعایت کنیم تا به یاری خدا بتوانیم ایامی را پشت سربگذاریم که مردم به روح پرفتوح سرور و سالار شهیدان(ع) گره بخورند و در این بین این نقش ما روحانیون و مبلغان دینی است.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد شهدا، ابراز داشت: جانبازان و آزادگان سرفراز و مردم سربلند ایران اسلامی با نقش آفرینی خود حماسه های دفاع مقدس را رقم زدند و ما برای همیشه مدیون خون شهدا هستیم.

علوی افزود: تجمعی که از مردم در ماه محرم برگزار می شود، فرصتی است که به برکت انقلاب اسلامی برای ما به وجود آمده و شکر آن در بهره برداری هرچه بهتر از این فرصت است. قبل از انقلاب یادمان هست که در چند سخنرانی چند جوان جذب کنیم و اگر منبری موفق می شد تعدادی جوان را جذب خودش کند بسیار خوشحال می شد و به عنوان یکی منبری موفق که بیان جذابی برای نسل جوان دارد، شناخته می شد و گاهی نیز تعدادی جوانان تصادفا می آمدند باعث خوشحالی می شد اما امروز اینگونه نیست.

وی افزود: فرصت محرم واقعا بهار کار یک طلبه است که امید است از این فرصت به خوبی استفاده کنیم و کار نگهبانی عقیدتی مان را برای شیعیان انجام دهیم چرا که علمای شیعه مرزبانان مرزی هستند که در این سوی ابلیس و یاران او قرار گرفته است و ممانعت می کنند از اینکه ابلیس و یارانش بر شیعیان عروج کنند و از اینکه ابلیس بر شیعیان تسلط پیدا کنند جلوگیری می کنندلذا محرم فرصتی است برای تحقق این موارد که روحانیون باید از آن بهره مند شوند.

منبع: روابط عمومی وزارت اطلاعات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

پربازدید ها

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

بهزاد نبوی رییس و سیدحسین مرعشی نایب رئیس جبهه اصلاحات شدند

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در غرب کشور

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)