کد خبر: ۱۷۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار کرمان وضعیت برخی مناطق حاشیه شهر را به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی در شبکه های برق، گاز و آب نامناسب عنوان کرد.
 فرماندار کرمان وضعیت برخی مناطق حاشیه شهر را به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی در شبکه های برق، گاز و آب نامناسب عنوان کرد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی در نشست کارگروه مقابله با حاشیه نشینی شهرستان افزود: در بسیاری از موارد این انشعابات توسط افراد غیر متخصص انجام شده و در صورت ایجاد کوچکترین حادثه ای یک فاجعه رخ خواهد داد و در صورت بروز حادثه، مسئولیت آن بر عهده دستگاه خدمات رسان مربوط خواهد بود لذا مسئولان قبل از بروز حادثه و ایجاد خطر برای مردم تدابیر پیشگیرانه را انجام دهند.

وی شرایط دو بخش مرکزی به دلیل قرار گرفتن روستاها و شهرهای کوچک در حاشیه شهر کرمان و ماهان به دلیل ییلاقی بودن شهر و مناطق اطراف آن را شرایط ویژه اعلام کرد که به نسبت سایر بخش های شهرستان نیاز به مراقبت بیشتر مسئولان به ویژه بخشداران دارد.

رئیس کارگروه مقابله با حاشیه نشینی شهرستان کرمان با قدردانی از زحمات تمامی اعضای کارگروه، موفقیت های به دست آمده در موضوع حاشیه نشینی را مرهون زحمات نیروی انتظامی و همراهی و همکاری خوب دستگاه قضا دانست و گفت: موضوع حاشیه نشینی و مقابله با آن همواره یکی از دغدغه های نظام و دولت بوده که بحمدالله پیشرفت کار در شهرستان کرمان تاکنون خوب بوده اما بایستی به همت همه مسئولان به ویژه متولیان امر مراقبت شود.

وی فرصت به دست آمده فعلی در ساماندهی وضعیت حاشیه نشینی در شهرستان کرمان را یک فرصت طلایی خواند و افزود: به یاری خداوند متعال در بازه زمانی اخیر مقابله با حاشیه نشینی بیش از یکهزار هکتار از اراضی ملی تصرف شده یا تغییر کاربری داده شده به خوبی سامان دهی شد.
توحیدی تاکید کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های خدمات رسان بایستی مراقبت های لازم را داشته باشند تا ضمن جلوگیری از حاشیه نشینی در صورت مشاهده موردی برخورد قاطع و قانونی شود.

وی با تأکید به مسئولان دستگاه های خدمات رسان از جمله آب، گاز و برق مبنی بر عدم واگذاری امتیاز یا انشعاب بدون پروانه ساختمان تصریح کرد: واگذاری امتیاز و ارائه خدمات بدون رعایت ضوابط و قانون باعث ایجاد تعهد برای سایر مسئولان دستگاه های اجرایی می شود لذا مسئولین دقت کنند از ارائه خدمات بدون پروانه ساختمان خودداری کنند.

فرماندار کرمان افزود: آن دسته از مناطقی که خدمات خارج از چارچوبه قانونی به آنها ارائه شده یا نقاطی در داخل طرح هادی که قابلیت تبدیل به احسن را دارند، مسئولان بدون ایجاد حاشیه آنها را ساماندهی کنند.

وی عملکرد کارگروه مقابله با حاشیه نشینی را رضایت بخش خواند و با یادآوری اینکه نبایست کار را رها کرد و به اقدامات صورت گرفته ادامه داد خواستار جدیت بیشتر مسئولان به ویژه دستگاه های خدمات رسان در این زمینه شد.
وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن در انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن و تشریح ارتباط آن با وظیفه حساس بخشدار و شهرداران به نقش آنان در جلوگیری از روستاسازی پرداخت.

توحیدی روستاسازی را تحمیل هزینه های سنگین و جفا در حق دولت خواند و با حساس دانستن وظیفه مسئولان متولی به ویژه بخشداران در این زمینه گفت: روستا تعریف، موجودیت، قدمت و ... دارد، هر تلمبه، آبادی، مزرعه و هر جایی که درختی بود روستا نیست و قرار هم نیست ما اینگونه اماکن را به روستا تبدیل کنیم.

وی تاکید کرد: اگر این اتفاق افتاد علاوه بر جفا در حق دولت هزینه های سنگینی را به آن تحمیل کرده ایم لذا بخشداران مراقبت های لازم را انجام دهند تا همه سرشماری شوند و اطلاعات و آمار آن به طور دقیق و صحیح ثبت شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس کل دادگستری کرمان: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمان تشکیل شد/ معاون سیاسی استاندار: داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تا ۲۵ اسفندماه جاری مهلت دارند برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

روحانی: آژانس جای بازی سیاسی نیست/ هر وقت تحریم برداشته شود ما بدون استثنا به تعهداتمان برمی‌گردیم/ برجام کم و زیاد نمی‌شود

کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند بحث جوانان به ما ربط ندارد؟/ اعتبار به اندازه کافی وجود دارد اما هماهنگی وجود ندارد

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)