کد خبر: ۱۷۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان خبر داد:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: معدن طلای زرترشت در سال 74 توسط یک شرکت خصوصی ثبت شده و در سال 88 پروانه بهره برداری اخذ کرده است. اما متأسفانه تا نیمه دوم سال 92 هیچ گونه فعالیتی در این معدن انجام نشده بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت:   معدن طلای زرترشت در سال 74 توسط یک شرکت خصوصی ثبت شده و در سال 88 پروانه بهره برداری اخذ کرده است. اما متأسفانه تا نیمه دوم سال 92 هیچ گونه فعالیتی در این معدن انجام نشده بود.
 
دکتر محمود اسکندری نسب ادامه داد: افزود: در ابتدای شروع کار اینجانب در سازمان، فعالسازی این معدن مهم به عنوان یکی از اولویت های کاری سازمان تعریف شد و بحمدلله با پیگیری های مستمر، با ورود سرمایه گذار جدید عملیات اکتشاف و استخراج در معدن مجدداً آغاز شد.

 وی گفت: اکتشاف سطحی در محدوده ای به وسعت 6.5 کیلومتر مربع، اکتشاف تفصیلی در محدوده ای به وسعت 1.5 کیلومتر مربع، حفر 37 گمانه جمعاً به عمق 2500 متر، برداشت و آنالیز بیش از 2000 نمونه، استخراج بیش از 20 هزار تن ماده معدنی و دپو در معدن و... از جمله اقداماتی است که در 2 ساله اخیر جهت فعالسازی این معدن انجام گرفته است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تاکید کرد: در حین انجام این فعالیت های اکتشافی در دو ساله اخیر، خوشبختانه ذخیره معدن به حدود 4 برابر قبلی افزایش پیدا کرد که این اقدام، پروژه را از لحاظ اقتصادی برای سرمایه گذار آن جذاب و سرانجام منجر به سرمایه گذاری برای احداث کارخانه تولید شمش طلا توسط سرمایه گذار معدن شد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان ادامه داد: در نتیجه تلاش سازمان و با توجه به عیار ppm 5 (5 گرم در تن) سنگ معدن که عیار خوبی در میان معادن طلا محسوب می شود و همچنین ذخیره 500 هزار تنی معدن، سرمایه گذار معدن آمادگی خود را جهت ساخت کارخانه فرآوری در مجاورت معدن اعلام و در تیرماه امسال مجوز آن توسط سازمان صادر شد.
 
اسکندری نسب با بیان اینکه مجوز ساخت کارخانه در زمینی به مساحت 50 هزار مترمربع و با سرمایه گذاری بیش از 104 میلیارد ریال صادر شده است، افزود: ظرفیت تولید این کارخانه، تولید سالانه 100 کیلوگرم شمش طلا می باشد که به طور مستقیم حداقل برای 90 نفر اشتغالزایی خواهد کرد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان همچنین از وجود و فعالسازی یک معدن طلا در نزدیکی معدن زرترشت خبر داد و گفت: در این مدت سعی شد اکتشاف در سایر نقاط پتانسیل دار این منطقه نیز دنبال شود که خوشبختانه یک معدن طلای دیگر نیز شناخته و فعال شد. با توجه به اینکه روند مطالعات جهت اجرای این کارخانه به کمک سرمایه‌گذار خارجی در حال انجام است، فعالسازی معدن دوم به تأمین مواد معدنی مورد نیاز کارخانه زرترشت کمک خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: معدن دوم با ذخیره ای بالغ بر 17000 تن و سرمایه گذاری بالغ بر 8 میلیارد ریال به زودی به بهره برداری خواهد رسید و برای 20 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس کل دادگستری کرمان: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمان تشکیل شد/ معاون سیاسی استاندار: داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تا ۲۵ اسفندماه جاری مهلت دارند برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

روحانی: آژانس جای بازی سیاسی نیست/ هر وقت تحریم برداشته شود ما بدون استثنا به تعهداتمان برمی‌گردیم/ برجام کم و زیاد نمی‌شود

کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند بحث جوانان به ما ربط ندارد؟/ اعتبار به اندازه کافی وجود دارد اما هماهنگی وجود ندارد

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

پربازدید ها

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

نسبت به جایگاه گردشگری کرمان مطالبه گر باشیم/موزه منطقه ای جیرفت در اولویت قرار گیرد

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)