کد خبر: ۱۷۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری کرمان
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: اقدامات قضائی مناسبی در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندان ها در استان کرمان در حال اجراست و نتیجه این اقدامات شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانیان در استان هستیم و امیدواریم با بهره گیری از تمام ظرفیت های قانونی ، برنامه ریزی و هماهنگی این روند کاهشی ادامه یابد.
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: اقدامات قضائی مناسبی در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندان ها در استان کرمان در حال اجراست و نتیجه این اقدامات شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانیان در استان هستیم  و امیدواریم با بهره گیری از تمام ظرفیت های قانونی، برنامه ریزی و هماهنگی  این روند کاهشی ادامه یابد.

یدالله موحد به همراه دادستان وجمعی از معاونین ایشان در دیدار با مدیرکل زندانهای استان کرمان که در محل این اداره کل برگزار گردید، اظهار داشت: 65 درصد جمعیت کیفری زندان های استان کرمان مربوط به جرائم مرتبط با مواد مخدر است.

وی هشدار داد: دستگاه قضائی  با عوامل ناامنی در استان کرمان به شدت برخورد قضائی خواهد کرد و برنامه های کاهش جمعیت کیفری مانع از این برخورد نخواهد بود و آنچه در کاهش جمعیت کیفری مدنظر است،جلوگیری از ورود افرادی است که نباید وارد زندان شوند ومی توان جایگزین های مجازات حبس را در مورد آنان اعمال کرد.

موحد ادامه داد: سیستم قضائی در برخورد با مظلومان وستم دیدگان درنهایت رافت اسلامی عمل خواهد کرد.

این مقام ارشد قضائی استان کرمان حجم بالای ورودی به زندان های استان وکشور را نگران کننده اعلام کرد وافزود: در زمینه جمعیت زندانیان وضعیت خوبی دربین کشورهای جهان و کشورهای اسلامی نداریم ضرورت دارد به سیاست و برنامه های مربوط به کاهش جمعیت کیفری توجه جدی تری معمول گردد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت: کار سازمان زندان ها واقدامات تامینی و تربیتی بویژه در قسمت بازپروری شخصیت مددجویان زندانی بسیار خطیر و حساسی است.

وی یکی از اهداف مهم سازمان زندان ها را انجام اقدامات تربیتی و اصلاحی رای مددجویان برشمرد و تاکید کرد: اگر این هدف محقق شود، شاهد کاهش نرخ بازگشت مجدد زندانیان به زندان ها خواهیم بود.

در ادامه مدیرکل زندانهای استان کرمان ضمن ارائه گزارشی درخصوص زندان های  استان کرمان،اظهار داشت: درحال حاضر وضعیت زندان های استان کرمان مطلوب ارزیابی می شود.

رمضان امیری با بیان اینکه در بسیاری از زندان های استان شاهد کاهش ورودی به زندان ها بوده ایم،افزود:بیشترین کاهش مربوط به شهرستان شهربابک با کاهش 21درصدی ورودی به زندان طی شش ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشد.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پربازدید ها

اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص بودجه طرح‌های آبرسانی استان کرمان

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

پیش بینی افزایش ابر و احتمال رگبار باران در کرمان

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)