کد خبر: ۱۷۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کل دادگستری استان کرمان:
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اقدامات قضائی مناسبی در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندان ها در استان کرمان در حال اجراست و نتیجه این اقدامات شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانیان در استان هستیم و امیدواریم با بهره گیری از تمام ظرفیت های قانونی ، برنامه ریزی و هماهنگی این روند کاهشی ادامه یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ یدالله موحد به همراه دادستان وجمعی از معاونین ایشان در دیدار با مدیرکل زندانهای استان کرمان که در محل این اداره کل برگزار گردید، اظهار داشت:65درصد جمعیت کیفری زندان های استان کرمان مربوط به جرائم مرتبط با مواد مخدر است.

وی هشدار داد: دستگاه قضائی  با عوامل ناامنی در استان کرمان به شدت برخورد قضائی خواهد کرد و برنامه های کاهش جمعیت کیفری مانع از این برخورد نخواهد بود وآنچه در کاهش جمعیت کیفری مدنظر است،جلوگیری از ورود افرادی است که نباید وارد زندان شوند ومی توان جایگزین های مجازات حبس را در مورد آنان اعمال کرد.

موحد ادامه داد:سیستم قضائی در برخورد با مظلومان وستم دیدگان درنهایت رافت اسلامی عمل خواهد کرد.

این مقام ارشد قضائی استان کرمان حجم بالای ورودی به زندان های استان وکشور را نگران کننده اعلام کرد وافزود:در زمینه جمعیت زندانیان وضعیت خوبی دربین کشورهای جهان و کشورهای اسلامی نداریم ضرورت دارد به سیاست و برنامه های مربوط به کاهش جمعیت کیفری توجه جدی تری معمول گردد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان خاطرنشان ساخت:کار سازمان زندان ها واقدامات تامینی وتربیتی بویژه در قسمت بازپروری شخصیت مددجویان زندانی بسیار خطیر و حساسی است. 

وی یکی از اهداف مهم سازمان زندان ها را انجام اقدامات تربیتی واصلاحی  برای مددجویان برشمرد و تاکید کرد:اگر این هدف محقق شود،شاهد کاهش نرخ بازگشت مجدد زندانیان به زندان ها خواهیم بود.

در ادامه مدیرکل زندانهای استان کرمان ضمن ارائه گزارشی درخصوص زندان های  استان کرمان،اظهار داشت:درحال حاضر وضعیت زندان های استان کرمان مطلوب ارزیابی می شود.

رمضان امیری با بیان اینکه در بسیاری از زندان های استان شاهد کاهش ورودی به زندان ها بوده ایم،افزود:بیشترین کاهش مربوط به شهرستان شهربابک با کاهش 21درصدی ورودی به زندان طی شش ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشد.  

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد

هوشنگ اهل سیرچ نيست!

مرادی خوش‌اقبال‌ترين نویسنده كودك و نوجوان ايران/مردای کرمانی نويسنده‌اي اخلاق گراست

مرگ هركسی دراين است كه به قول كرمانی‌ها متوجه شود «بيلش ديگر گلی برنمی‌دارد»

پاسخ رئیس بیمارستان پیامبراعظم به گفتارنو+توضیحات گفتارنو

میردامادی: ترامپ متوجه شد اگر بخواهد با ایران وارد درگیری نظامی شود پایانش را نمی‌تواند پیش بینی کند/هادیان: ترامپ ذهن استراتژیک ندارد و با هر استانداردی که نگاه کنیم آدم‌های غیرمتعارفی است

نخستین زائران حج تمتع کرمانی عازم مدینه شدند

پربازدید ها

پاسخ رئیس بیمارستان پیامبراعظم به گفتارنو+توضیحات گفتارنو

هشدار؛ مردان داروی آنابولیک را نخورند

خطر بیماری کریمه کنگو در تابستان/ شهروندان فراورده های دامی را فقط از مراکز مورد تایید دامپزشکی خریداری کنند/ سلامت گوشت های دارای مهر و لیبل دامپزشکی 100 درصد مورد تایید است

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)