کد خبر: ۱۷۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: ابلاغ اوراق قضایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و بدون یک نظام ابلاغ سالم، دادرسی عادلانه با مشکلاتی روبرو می شود.
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: ابلاغ اوراق قضایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و بدون یک نظام ابلاغ سالم، دادرسی عادلانه با مشکلاتی روبرو می شود.

یدالله موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری استان با دستور کار بررسی آئین نامه نحوه استفاده از سامانه های رایانه ای و مخابراتی (ابلاغ الکترونیکی) که با حضور اعضای شورای معاونین،برخی از مدیران کل استانداری و روسای کانون وکلا وکارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار گردید،اظهار داشت: ابلاغ الکترونیکی اوراق قضائی سرعت و صحت کار ابلاغ را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد.

وی یاداور شد:در سال گذشته 235 هزار و 932 فقره برگه قضایی در کرمان ابلاغ شده است و این تعداد در شش ماه امسال 184 هزار و 466 فقره بوده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد:با پیشرفت ارتباطات و اطلاعات، ارتباط سنتی بامراجعان قضایی و ابلاغ سنتی اوراق قضایی درست نیست و نیاز به ابلاغ الکترونیکی است.

وی یادآور شد: در حال حاضر 21 نفر مشغول کار ابلاغ اوراق قضائی در دادگستری هستند و در سال گذشته چهار میلیارد ریال برای ابلاغ اوراق قضائی هزینه شده است.

وی ادامه داد: ابلاغ اوراق قضایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و بدون یک نظام ابلاغ سالم، دادرسی عادلانه با مشکلاتی روبرو می شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اگر بهترین قاضی و نیروی انسانی را در دادگستری مستقر کنیم اما سامانه ابلاغ مناسبی نداشته باشیم، دادرسی عادلانه محقق نمی شود.

موحد با اشاره به اینکه ابلاغ الکترونیکی اوراق قضائی کاری بسیار مهم است، گفت: در این رابطه سامانه ثنا راه اندازی شده است و این سامانه  هم اکنون در بستر شبکه وجود دارد.

وی عنوان کرد: فرد پس از مراجعه به سامانه ثنا به منظور احراز هویت به دستگاه قضایی یا دفاتر خدمات الکترونیک قضائی مراجعه و شناسه کاربری و رمز عبور دریافت می کند و بعد از این مرحله تمامی اوراق قضائی به صورت الکترونیکی به افراد مربوطه ابلاغ می شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در این سامانه برای هر فرد حقیقی و شرکت حقوقی یک شناسه کاربری اختصاص می یابد و افراد در هر دوره و به هر دلیل که نیاز به مراجعه به دستگاه قضائی داشته باشند از این شناسه کاربری و رمز عبور استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: افراد در صورت تغییر آدرس های الکترونیکی خود باید در اسرع وقت برای اعمال این تغییرات در سامانه نیز اقدام کنند.

وی گفت: افرادی که برای نخستین بار به دستگاه قضائی مراجعه می کنند و حساب کاربری ندارند برای یکبار به صورت سنتی ابلاغ ها را دریافت می کنند و پس از ان تمامی ابلاغ ها را به صورت الکترونیکی دریافت خواهند کرد.

موحد اظهار کرد: احضار سنتی به مرور جای خود را به ابلاغ الکترونیکی خواهد داد.

وی گفت: با ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی از اشکالات موجود در ابلاغ سنتی جلوگیری می شود.

وی افزود: اگر فردی مجهول المکان باشد، اوراق قضایی آنها در روزنامه های مجازی آگهی می شود.

وی یادآور شد: دفاتر خدمات الکترونیکی قضائی در حال حاضر تنها در مرکز استان راه اندازی شده  و در کوتاه ترین زمان ممکن این دفاتر در تمامی شهرستان ها راه اندازی می شود.

این مقام قضائی با اشاره به اینکه در گذشته اوراق قضائی توسط ماموران ابلاغ به دست مردم می رسید، ادامه داد: در هر بخش که نیروی انسانی دخیل باشد، احتمال بروز مشکلاتی وجود دارد.

موحد به گام های بلند قوه قضائیه در راه اندازی شبکه عدالت اشاره و بیان کرد: قدم برزگ قوه قضائیه این است که از این سامانه برای ابلاغ الکترونیکی اوراق قضائی استفاده شود.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب  شهرکرمان نیز با اشاره به بزرگی واقعه عاشورا، گفت: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین اهداف واقعه عاشورا بوده است.

محمد امیر ابراهیمی عنوان کرد: اگر با جلوه های بزهکاری و منکرات مبارزه نشود با مشکلاتی روبرو می شویم.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود که سمبل های غیر دینی ناشی از فرهنگ غربی  در جامعه ما رسوب نکند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های استان فعال نبوده است

بحث ترور من جدی است / مسائلی که اطلاع دارم را ضبط کرده ام و در چند جای مطمئن قرار داده ام

افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیرینی در کرمان/ قیمت هر کیلو شیرینی خانگی از 60هزارتومان شروع می‌شود/ سهمیه روغن قنادی ها کم است/قیمت شکر دولتی افزایش یافته است

5 مورد کرونای انگلیسی در کرمان و یک مورد در سیرجان شناسایی شد/ کودکان بیشترین قربانی کرونای انگلیسی

سقوط آسانسور در کرمان ۲ مجروح بر جا گذاشت

پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد

۲۵ درصد کارکنان شرکت‌های پخش به کرونا مبتلا شدند/ مسوولان استان پتانسیل صنعت پخش استان را نشناخته‌اند/مطالبه عوارض پسماند توسط شهرداری محمل قانونی ندارد/کارشناسان دارایی سلیقه‌ای عمل می‌کنند/ عملا متولی شرکت‌های پخش مشخص نیست

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)