کد خبر: ۱۷۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
حدادعادل ‌با بیان اینکه تحریم‌ها هنوز ادامه دارد، گفت: می‌گویند همه چیز درست شده اما فقط روابط بانکی درست نشده ‌در حالی که این به معنای همه چیز است و تحریم‌ها ادامه دارد.
حدادعادل ‌با بیان اینکه تحریم‌ها هنوز ادامه دارد، گفت: می‌گویند همه چیز درست شده اما فقط روابط بانکی درست نشده ‌در حالی که این به معنای همه چیز است و تحریم‌ها ادامه دارد.

به گزارش «انتخاب»، غلامعلی حدادعادل  در اختتامیه نمایشگاه مهر درخشان در حرم منور رضوی اظهار داشت: برای من افتخار بود که امشب در این نمایشگاه که به همت آستان قدس رضوی در جوار بارگاه رضوی برگزار شد حضور یابم، برپایی این نمایشگاه در سال اقدام و عمل را باید در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و به فال نیک گرفت.

وی افزود: امام رضا (ع) فرموده‌اند که من از شروط توحید هستم و معنی این حرف این است که توحید بدون ولایت محقق نمی‌شود.

حداد تصریح کرد: در واقع توحید وقتی محقق می‌شود که به دست ولی خدا در جامعه برقرار شود و اگر ولایت امام رضا (ع) که ولایت پیشوایان معصوم است شرط توحید است پس انقلاب اسلامی زنده کننده اسلام است.

حدادعادل با بیان اینکه همه دشمنی‌ها با این انقلاب بر سر این بوده که حاکمیت دین و خدا را وارد حکومت و سیاست کرده است، گفت: اختلاف بنیادی با غرب نیز از اینجا شروع شد چرا که غرب پس از دوران قرون وسطی با حکومت دین مخالف بود.

وی افزود: در واقع ولایت فقیه به عنوان پرتویی از ولایت است که در این دنیا ظلمانی چراغ دین را روشن کرده است.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه در منظومه و مجموعه امکانات کشور آستان قدس رضوی باید به معنای تمام کلمه در خدمت انقلاب باشد، گفت: انقلاب نیز باید در خدمت آستان قدس رضوی بوده و این دو از هم جدایی ندارند بنابراین خوشحالی ما در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل این است که با تشخیص درست تولیت آستان قدس رضوی و همت جوانان فعال در این آستان بخش کوچکی از ظرفیت آستان قدس در خدمت شعار سال قرار گرفت.

حدادعادل با اشاره به اینکه هیچ ظرفیت دینی و فرهنگی بالاتر از آستان قدس رضوی وجود ندارد، تصریح کرد: همیشه باید طوری رفتار و برنامه‌ریزی کنیم که 27 میلیون زائر مشهد‌الرضا وقتی به شهر و دیار خود بر می‌گردند یک مسلمان ایرانی برتر از نظر خدمت به انقلاب و اسلام باشند.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی مدرسه بزرگ ملی تلقی می‌کنیم که جمعیت برای آموزش به این آستان می‌آیند؛ در واقع آموزش زوار روش خاص خودش را دارد و این کاری که امسال در نمایشگاه مهر درخشان انجام شد یک آموزش است.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان به دنبال ضربه زدن و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، گفت: جنگ تحمیلی را نیز با همین تفکر راه انداختند و امروز جمع‌بندی این شده که یک جنگ اقتصادی همراه با مقابله فرهنگی را دنبال کرده و در واقع از دو طریق با برنامه عمل می‌کنند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: تحریم‌ها و مسئله هسته‌ای دروغ و بهانه‌ای بود برای فشار اقتصادی به ملت ایران تا مردم به دلیل مشکل اقتصادی دچار انحراف فرهنگی شوند.

وی تصریح کرد: دشمن درصدد بود فقر، بیماری و اعتیاد را در جامعه افزایش دهند و از طریق جنگ نرم مردم را متمایل به مصرف کالای غرب کرده و از انقلاب خود دور سازند تا سرمایه مردمی از انقلاب بگیرند و در مقابل نظام بایستند.

مشاور مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه حضور مردم در عرصه نظام جمهوری اسلامی و صحنه سیاسی سرمایه انقلاب بوده است،گفت: برنامه اصلی دشمن این است که این سرمایه از انقلاب گرفته و مردم را از مسیر انقلاب منحرف سازند.

حدادعادل با بیان اینکه مقام معظم رهبری مدت‌هاست که مردم و مسئولان را به اقتصاد مقاومتی دعوت و سفارش می‌کنند، تصریح کرد: بنده اطلاع دارم که مقام معظم رهبری در هیچ امری به اندازه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اهتمام نداشته‌اند و به این میزان سفارش نکرده و دغدغه نداشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه مهر درخشان را از این جهت مهم بودد که از جنس اقدام و عمل است و یک فراهم‌سازی تا از حضور زوار در موقعیت آخر تابستان استفاده کنند به طوری که در فضای مرده‌ای که پیش از این شاید 20 نفر هم بازدیدکننده نداشت کاری انجام شد که 500 هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند.

حداد افزود: آنهایی که در مشهد هستند فهمیدند که کالای ایرانی را خرید کنند و آنهایی که در شهرستان‌ها بودند نیز پیام این نمایشگاه را به شهر خود رساندند.

حدادعادل با بیان اینکه این اختتامیه به معنای پایان کار نیست، بیان کرد: این اختتامیه در واقع به معنای تایید این کار و تجدید پیمان با رهبری است و ادامه آن در صور بزرگتر برای ایجاد بازار بزرگتر با شعار "کالای ایرانی خانواده ایرانی" است.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً در این راه موفق می‌شویم زیرا مردم ما به کشور خود علاقه دارند و مصداق این امر را در زمان افتخارآفرینی و در مقابل آن حق‌خوری ورزشکارانمان در بازی‌های المپیک دیدیم که مردم چگونه واکنش و ابراز احساسات نشان دادند.

مشاور مقام معظم رهبری تصریح کرد: در واقع مردم به سرافرازی و استقلال کشور علاقه‌مندند و ما باید این سرمایه را قدر بدانیم و مدیریت کنیم. در راستای حمایت از تولید داخلی تولیدکننده باید تقویت و مصرف‌کننده هدایت شود.

حدادعادل با تأکید بر اینکه باید جلوی قاچاق را بگیریم، تصریح کرد: مسئله قاچاق ریشه تولید را می‌سوزاند لذا باید جدی گرفته شود و بازار عرضه را اصلاح و درست کنیم بنابراین در این راستا صداوسیما برای تبلیغ کالای ایرانی نباید اول از همه به فکر این باشد که بهای تبلیغ را بگیرد.

وی افزود: کار از این حرف‌ها گذشته ‌و امروز همه نهادها و امکانات کشور باید پشت اقتصاد مقاومتی و تولید ملی بایستیم.

مشاور مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه نباید بگوییم جنس ایرانی به درد نمی‌خورد، تصریح کرد: این حرف اهانتی به ملت ایران است؛ در واقع یکی از راه‌های اینکه جنس بهتر تولید شود این است که میزان فروش بالا برود و برای بالاتر رفتن فروش باید قدری تحمل کنیم.

حدادعادل خاطرنشان کرد: مردمی که پیکر تکه‌تکه شده فرزندانشان را در جریان جنگ تحمیلی و برای دفاع از اسلام تحویل گرفتند مسلماً می‌توانند کمی پایین بودن کیفیت اجناس داخلی را تحمل کنند.

وی با بیان اینکه تولیدکننده نیز باید انصاف داشته باشد، گفت: تولیدکنندگان داخلی دائماً باید به این فکر باشند که عیب محصول خود را برطرف کرده و کیفیت آن را ارتقاء بخشند.

مشاور مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: کسی که لغت ایرانی در اختیارش است اما به سراغ لغات خارجی می‌رود شاید در ذهنش نیز چنین باشد که به جای کالای ایرانی کالای خارجی بخرد بنابراین به این مسئله نیز باید توجه شود.

حدادعادل ادامه داد: حضرت آقا همانطور که در مصرف کالای ایرانی توصیه می‌کنند در حفظ زبان فارسی نیز سفارش می‌کنند بنابراین باید مراقب این جنبه نیز باشیم.

وی با بیان اینکه سراسر ایران باید به اقتصاد مقاومتی کمک کنند، گفت: شهر مشهد با 27 میلیون زائر نباید به میدان و بازار گسترده فروش تولیدات خارجی تبدیل شود، در واقع همانطور که قداست شهر مشهد در امور فرهنگی باید حفظ شود در این زمینه نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا مکانی برای خالی کردن جیب مردم نباشد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها هنوز ادامه دارد، تصریح کرد: می‌گویند همه چیز درست شده اما فقط روابط بانکی درست نشده ‌در حالی که این به معنای همه چیز است و لذا تحریم‌ها ادامه دارد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: دیروز فقط ما دلواپس بودیم اما امروز همه دلواپسند و کسانی که دیروزی ما مسخره می‌کردند امروز دلواپس‌تر از ما شدند.

وی با اشاره به سفر وزیر اقتصاد آلمان به ایران گفت: وزیر اقتصاد آلمان قبل از اینکه به ایران بیاید شرط همکاری با ایران را این دانسته که ایران رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد که معنی آن این است که ما برای یک کمک احتمالی از آرمان حمایت از فلسطین خود دست برداشته و بر رژیم جعلی صهیونیستی میدان داده و صحه بگذاریم.

حداد ادامه داد: عجیب‌تر از این آن است که وزارت امورخارجه اعلام کرد که اجازه دخالت به امور داخلی خود را به کشورهای دیگر نمی‌دهیم که ما انتظار موضع صریح‌تری داشتیم اما با وجود تمام اینها وزیر اقتصاد آلمان به ایران آمد و قراردادهایی نیز بسته شد.

حدادعادل با بیان اینکه قصد دشمن این است با فشار اقتصادی ما را از آرمان‌های خود دور کنند،گفت: این حرف‌ها را می‌زنم تا قبح آن را دور و کم کنم بنابراین ما باید پای آرمان‌ها بایستیم، چرا که مردم متدین و باهوشی داریم و اگر این سرمایه به خوبی مدیریت شود با تکیه بر اقتصاد مقاومتی می‌توان جلو توطئه دشمن را گرفت.

وی افزود: امیداریم بتوانیم جنس ایران با کیفیت بهتر و قیمت کمتر عرضه کنیم و شاهد این باشیم که بازارهای بیشتری از تولیدات داخلی در مشهد و شهرهای دیگر کشور برپا شود.

حداد ضمن تشکر از آستان قدس رضوی و همکاران آنان در برگزاری نمایشگاه مهر درخشان بیان کرد: بینش و راهی را که در پیش گرفته‌اند درست است چرا که خدا و امام رضا(ع) راضی است و قطعاً مقام معظم رهبری راضی هستند زیرا اقدام و عمل را در این راه انجام داده‌ایم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیش از ۱۸ درصد شهدای استان کرمان از خانواده عشایر هستند / عشایر در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارند / شهادت برای جاری شدن حق و عدالت است

بیمه‌ها آموزش بیماران دیابتی را پوشش دهند / قیمت انسولین در کشور مناسب است / ۸۰ درصد بیماران دیابتی از کنترل مطلوبی برخوردار نیستند

اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان‌های نبرد، بیشتر خواهد بود /دشمن بر روی جنگ روانی و تبلیغی در کنار جنگ‌های اقتصادی علیه ما سرمایه‌گذاری کرده

شرق استان کرمان پیشگاه در صلح و سازش / مختومه شدن بیش از ۶ هزار پرونده در شرق کرمان با صلح و سازش

گرانی‌های اخیر به رسانه‌های محلی کرمان فشار آورده است/ غیرفعال شدن رسانه‌های محلی، موجب تک صدایی شدن جامعه می‌شود

نباید دیگر شاهد چنین مصیبت هایی باشیم/ما با شرمندگی نتوانستیم آنچنان که باید بر توان و قدرت مردم اضافه کنیم/مردم از پوست و استخوان خود برای نظام و کشور مایه می گذارند

روابط‌عمومی‌ها به درستی زیست بوم جدید روزنامه نگاری را درک نکردند / رسانه و روابط عمومی باید اعتماد و سرمایه اجتماعی را ترمیم کند

بخش عمده اختلافات حوزه کارگری، طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل است / هر چه در راستای معیشت کارگران کمک کنیم به تولید و زیربنای ملی کمک کرده‌ایم / کارفرما و کارگر متعهد در کشور کم نداریم

منصور ایرانمنش: شورا در خصوص لوایح امسال تدابیر خوبی اندیشیده است/مشرفی:آقای شهردار شما مردم را بدبخت کردید/مویدی:تمام افراد متخصص را بیرون کردید/شهردار: با تخلف محوری مخالفیم/خدادادی: تخلفات شهرداری را گزارش ندهید شرعا مسئول هستید/شما در سال ۹۶ نامه اداره امور مالیاتی را اجرا نکردید

تسهیلات ویژه‌ای در شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان ارائه می‌شود / مشکلی در تامین زیرساخت‌های واحدهای صنعتی جنوب کرمان وجود ندارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)