کد خبر: ۱۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون فنی ستاد سرشماری استان کرمان خبر داد:
معاون فنی ستاد سرشماری نفوس و مسکن استان کرمان گفت: تاکنون بیشترین سرشماری اینترنتی استان در بردسیر، منوجان و قلعه‌گنج صورت گرفته است.

معاون فنی ستاد سرشماری نفوس و مسکن استان کرمان گفت: تاکنون بیشترین سرشماری اینترنتی استان در بردسیر، منوجان و قلعه‌گنج صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، زهرا تیموری پیش از ظهر امروز 15 مهر ماه در ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان رفسنجان با حضور شهرداران، دهیاران و بخشداران اظهار کرد: سرشماری اینترنتی از سوم مهر ماه آغاز شده و تا 24 مهر ماه ادامه دارد و از 25 همین ماه سرشماری حضوری آغاز می‌شود.

وی با دعوت از مردم برای انجام سرشماری اینترنتی، افزود: هر چه تعداد سرشماری اینترنتی بیشتر باشد به سود مأموران سرشماری و جامعه است. خانواده ها پس از سرشماری اینترنتی یک کد رهگیری دریافت کنند که در مواقعی که مأمور سرشماری مراجعه می‌کند ارائه این کد رهگیری موجب ثبت نهایی آمار و اطلاعات خانوارها در مرکز آمار می شود.

تیموری خاطرنشان کرد: در شهرستان رفسنجان هر مأمور به طور میانگین می تواند روزانه 40 خانوار را سرشماری کند. که البته با توجه به اینکه در فصل برداشت محصول پسته قرار داریم اگر برخی خانواده ها در منازل حضور نداشته باشند لازم است چندین بار مأموران برای سرشماری به درب منازل حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: اگر خانواده‌ای اطلاعات خانواری خود را به‌صورت اینترنتی از قبل ثبت کرده باشد با ارائه کد رهگیری به مأمور شاید 5 دقیقه وقت بگیرد اما در غیر این‌صورت یک مأمور باید بیش از 25 دقیقه درب منزلی برای ثبت آمار و اطلاعات وقت صرف کند.

معاون فنی ستاد سرشماری نفوس و مسکن استان کرمان در ادامه گفت: تاکنون بیشترین سرشماری اینترنتی استان در بردسیر، منوجان و قلعه‌گنج صورت گرفته است در حالی که در رفسنجان تنها 3 درصد مردم ثبت‌نام اینترنتی خود را انجام داده‌اند.

تیموری بیان داشت: میانگین سرشماری اینترنتی برای هر شهرستان در استان کرمان 33 درصد است در صورتی که در رفسنجان 30 درصد عقب هستیم.

فعالیت 85 مأمور آمارگیر در سرشماری نفوس و مسکن رفسنجان

فرماندار رفسنجان نیز در این جلسه گفت: در مجموع ۸۵ مأمور سرشماری در شهرستان رفسنجان کار آمارگیری را انجام می‌دهند.

حمید ملانوری با اشاره به تشکیل پنج کمیته برای ستاد سرشماری شهرستان، افزود: از ۸۵ مأمور سرشماری، ۴۶ نفر مأمور شهری و ۳۹ نفر مأمور روستایی هستند و یک‌ نفر هم به عنوان مأمور تلفنی حضور دارد.

وی ادامه داد: هشت‌ نفر کارشناس‌ مسئول شهری و هشت‌ نفر کارشناس‌ مسئول روستایی هم در سرشماری نفوس و مسکن همکاری دارند.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه استفاده از اینترنت برای ثبت اطلاعات، رایگان است و مخابرات هزینه این ثبت‌نام را از مرکز آمار دریافت می‌کند، ابراز داشت: اصل بر این است که در سرشماری دقت لازم را انجام دهیم تا آمار به دقت وارد شود و این آمار و اطلاعات پایه‌ریزی برای 10 سال آینده هر شهرستان می‌شود.

ملانوری عنوان کرد: براساس آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰ جمعیت شهرستان رفسنجان حدود ۲۹۰ هزار نفر بود که قطعاً این جمعیت در حال حاضر بیش از این است و آمار دقیق پایان سرشماری امسال اعلام می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)