کد خبر: ۱۷۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان گفت: اگر تقویت بازار کار توسط کارآفرینان به عنوان سیاست دولت در این بخش مد نظر قرار گیرد، می توان خیل زیادی از جوانان را مشغول به کار کرد.

استاندار کرمان گفت: اگر تقویت بازار کار توسط کارآفرینان به عنوان سیاست دولت در این بخش مد نظر قرار گیرد، می توان خیل زیادی از جوانان را مشغول به کار کرد.

به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی روز دوشنبه در بازدید از مجتمع فنی تخصصی بانوفن با بیان اینکه یکی از اهدافی که در سیاست های اقتصاد مقاومتی دیده شده تقویت اقتصاد خانوار است افزود: یکی از راه های تحقق این هدف، تقویت مراکز آموزشی است.

وی اظهار کرد: مراکز آموزش فنی حرفه ای، آموزش های کوتاه و بلندمدت فنی حرفه ای را به صورت رایگان در اختیار افراد جویای کار می گذارد در حالی که فراگرفتن این آموزش ها در کشورهای توسعه یافته هزینه زیادی دارد.

استاندار کرمان تصریح کرد: انتظار این است، جوانان به بازار کار مراجعه کنند البته باید در کنارش فرهنگ کار را نیز در جامعه گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ کار در بازار ایران پایین است گفت: شاید ما در کرمان در این راستا کاستی هایی داشته باشیم لذا فرهنگ کار باید در جامعه رواج پیدا کند. 

رزم حسینی تاکید کرد: در طرح اقتصاد مقاومتی استان کرمان پیشنهاد دادیم و تعهد می دهیم آموزش های فنی حرفه ای را به صورت رایگان به افراد جویای کار و کارآفرین ارائه بدهیم.
وی با بیان اینکه دولت اعتبارات ارزان قیمتی را برای اشتغالزایی پیش بینی کرده است گفت: سال گذشته 170 میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان در کرمان پرداخت شد و امسال هم حدود 250 میلیارد تومان تسهیلات کارآفرینی می توان در این استان پرداخت کرد.

وی ادامه داد: 20 میلیارد تومان از این اعتبارات در سال گذشته علیرغم اینکه برخی جوانان ادعای بیکار بودن دارند، جذب نشد. 
وی از مونتاژ کردن قطعات وسایل مختلف توسط مجتمع بانوفن به عنوان کاری اقتصادی و مقرون به صرفه یاد کرد و گفت: مرکز آمورش فنی حرفه ای با سابقه 50 ساله، کادری قوی و با تجهیزات بروز می تواند فرصت خوبی برای جوانان جویای کار باشد.

استاندار کرمان گفت: مراکز آموزش فنی حرفه ای می توانند آموزش های کاربردی و کارآموزی را به دانش آموختگان رشته فنی و سایر افراد ارائه دهند.
استاندار کرمان امروز ضمن افتتاح مجتمع فنی تخصصی بانوفن از بخش های مختلف کارگاه های آموزش فنی حرفه ای این استان بازدید کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)