کد خبر: ۱۷۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مدیریت دولتی در اصلاح اشکالات کاملا ناتوان است و نظارت های دانشگاهی هم پاسخگوی حجم کار نیست ازاین رو کمک در این زمینه باید با شعور و از روی اعتقاد انجام شود و ما به جد نیازمند حرکت های مردمی و خودجوش هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مدیریت دولتی در اصلاح اشکالات کاملا ناتوان است و نظارت های دانشگاهی هم پاسخگوی حجم کار نیست ازاین رو کمک در این زمینه باید با شعور و از روی اعتقاد انجام شود و ما به جد نیازمند حرکت های مردمی و خودجوش هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"علی اکبر حقدوست" در همایش بزرگداشت روز جهانی غذا و تقدیر از واحدهای تولیدی برتر که در محل پارک مادر برگزار شد اظهار کرد: در باورهای دینی و اسلامی ما به ویژه در مبحث سلامت، مقوله غذا و سلامت آن، نوع، ترکیب و شکل مصرف از موارد بسیاری کلیدی می باشد که شاید بیش از ابعاد دیگر سلامت به آن پرداخته شده است.

وی افزود: در طب سنتی ما نیز که تاریخی چندهزار ساله دارد، سلامت روان، غذا و مسواک زدن از نکات بسیار پر رنگ در آن می باشند.

حقدوست با اشاره به اینکه در دنیای امروز روندی که پیش می رود به بن بست خواهد رسید، گفت: روند پیری و افزایش بیماری های از یک سو، گران شدن داروها از سوی دیگر و افزایش توقع مردم و کم شدن منابع مالی جهت هزینه کردن در راه سلامت به ویژه در کشور ما نشان دهنده این است که پزشکی و مدیریت سلامت جوابگو نیست و بزودی با آسیبب روبرو خواهیم شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: لاجرم تنها راه، ارزان کردن قیمت حفظ سلامت جامعه است و باید مکانیزم هایی را پیدا کنیم تا مردم بهتر زندگی کنند و عمر سلامت بلندتری داشته باشند، نقش غذای سالم در این بین یکی از مسائل خیلی اساسی و جدی است هرچند که بادهای مخالف هم در این زمینه در حال وزیدن است.

وی یادآور شد: خشکسالی باعث افت سطح آب ها شده و آب از عمق بیشتری با املاح سنگین استخراج می شود، به علاوه تبلیغات ناسالم در زمینه غذا زیاد شده به گونه ای که حتی مردم در مدیریت تغذیه منزل خود هم دچار مشکل شده اند.

حقدوست گفت: پیدا کردن غذای سالم دشوار شده در صورتیکه بحث غذا به عنوان یک رکن اصلی سلامت جامعه کلیدی است و این نقش در آینده از این هم پر رنگ تر خواهد شد، ضمن اینکه تهیه غذای سالم و سالم استفاده کردن از غذا کار آسانی نیست و نیاز به یکسری نهضت ها دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان همچنین تصریح کرد: بیش از 65 درصد آسیب هایی که به لایه اوزون وارد شده به دلیل گاز متانی است که از سوی گاوداری ها منتشر شده است، شاید علت آن این باشد که ما فرآورده های گوشتی را بیش از حد به سبد غذایی خود وارد کرده ایم.

وی یادآور شد: اکنون در برخی شهرهای ایران و در جمعیت بالغ بیش از 50 درصد جامعه از حد مجاز BMI بالاتر و دچار پر وزنی هستند، بنابراین اکنون زمان حرکت های مردمی فرا رسیده است چراکه مدیریت دولتی در اصلاح اشکالات کاملا ناتوان است و نظارت های دانشگاهی هم پاسخگوی حجم کار نیست ازاین رو کمک در این زمینه باید با شعور و از روی اعتقاد انجام شود و ما به جد نیازمند حرکت های مردمی و خودجوش هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پربازدید ها

برخورد پراید با تریلی در محور راور - چترود 4 کشته بر جای گذاشت

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

5 مورد کرونای انگلیسی در کرمان و یک مورد در سیرجان شناسایی شد/ کودکان بیشترین قربانی کرونای انگلیسی

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)