کد خبر: ۱۷۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معین منطقه 3 اقتصاد مقاومتی استان کرمان
محمدرضا شه‌بخش گفت: در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در منطقه سه در فاز اول توسعه صنایع خودروسازی در دستور کار است.

معین منطقه 3 اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در منطقه سه در فاز اول توسعه صنایع خودروسازی در دستور کار است.

به گزارش فارس از بم، محمدرضا شه‌بخش  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بم اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی فرصت خوبی را برای افراد و نهادهای مختلف برای بروز ایده‌ها و توانمندی‌های خرد برای خلق ثروت فراهم کرده است.

وی افزود: استراتژی‌های کلان اقتصادی را مدیران باید تعریف کنند تا حضور مردم را با پشتیبانی دولت در بخش‌های اقتصادی داشته باشیم و این همان مردمی کردن اقتصاد است که رهبری به آن اشاره دارند.

معین منطقه 3 اقتصاد مقاومتی استان کرمان ادامه داد: در این راستا باید بنگاه‌های خصوصی کوچک و بزرگ با تجاربی که کسب کرده‌اند به کمک و یاری تحقق شعارهای اقتصاد مقاومتی بیایند.

شه‌بخش خاطرنشان کرد: سال‌ها پیش سومین قطب خودروسازی کشور در بم یعنی منطقه‌ای که تنها مزیت آن کشاورزی بود پایه‌گذاری شد که نتیجه همدلی و افق وسیع مدیران استان در آن سال‌ها بود و باید امروز این تجربیات به اقتصاد مقاومتی در استان و توسعه آن کمک کند.

توسعه خودروسازی اولویت ستاد اقتصاد مقاومتی شرق کرمان

مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان تصریح کرد: در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در منطقه سه در فاز اول توسعه صنایع خودروسازی در دستور کار است، چرا که این صنعت هم اکنون یک مزیت برای توسعه اقتصادی بم و شرق استان است، به طور مثال ما می‌توانیم صنایع خودرو و صنعت قطعه‌سازی را توسعه دهیم.

راه‌اندازی شرکت سرمایه‌گذاری عام در شرق کرمان

شه‌بخش عنوان کرد: برای تقویت بنیان اقتصادی خانواده‌ها از طریق تاسیس یک شرکت تعاونی سرمایه‌گذاری عام برای مردم چهار شهرستان شرق استان کرمان می‌توانیم اقدام کنیم که این شرکت سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که در سطح منطقه در آینده به ویژه در بحث خودروسازی تعریف می‌شود، سهامدار باشد.

وی افزود: یک سرمایه‌گذار هیچ وقت با شعار وارد میدان نمی‌شود، بلکه واقعا قصد عملیاتی کردن کاری را دارد و می‌طلبد مدیران دولتی بهترین تعامل را با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داشته باشند.

شه‌بخش ادامه داد: ما باید در بم برنامه داشته باشیم و مسکلات سرمایه‌گذاران را بررسی کنیم که یکی از این مشکلات سود بالای وام‌های بانکی است.

ایجاد بورس خرما کاری زیربنایی است

معین اقتصاد مقاومتی شرق استان کرمان بیان داشت: ایجاد بورس خرما یک کار زیربنایی است و باید مانند ارگ جدید برای آن دید وسیعی داشت.

وی با اشاره به الگو بودن بورس گل هلند گفت: بورس خرما پیچیدگی‌های خاصی را دارد و در آینده تبدیل به یک فرصت و ظرفیت بزرگ می‌شود که در این راستا منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید، گمرک، فرودگاه و راه آهن و همچنین سردخانه‌های نگهداری خرما بسیار موثر و حیاتی هستند.

شه‌بخش ابراز داشت: اگر شرکتی یا سرمایه‌گذاری قصد سرمایه‌گذاری در جهت راه‌اندازی بورس خرما را دارد ما به طور جدی حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

مشارکت دهیاران در جذب سرمایه‌گذاران

در این جلسه رضا رحیم‌نژاد بخشدار مرکزی بم گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی دهیاران می‌توانند فعالیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری و مشارکت با سرمایه‌گذاران انجام دهند.

وی اظهار داشت: هدف همه ما در ستاد اقتصاد مقاومتی سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی و اشتغالزا است که می‌طلبد منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید در این راستا ما را یاری کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های استان فعال نبوده است

بحث ترور من جدی است / مسائلی که اطلاع دارم را ضبط کرده ام و در چند جای مطمئن قرار داده ام

افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیرینی در کرمان/ قیمت هر کیلو شیرینی خانگی از 60هزارتومان شروع می‌شود/ سهمیه روغن قنادی ها کم است/قیمت شکر دولتی افزایش یافته است

5 مورد کرونای انگلیسی در کرمان و یک مورد در سیرجان شناسایی شد/ کودکان بیشترین قربانی کرونای انگلیسی

سقوط آسانسور در کرمان ۲ مجروح بر جا گذاشت

پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد

۲۵ درصد کارکنان شرکت‌های پخش به کرونا مبتلا شدند/ مسوولان استان پتانسیل صنعت پخش استان را نشناخته‌اند/مطالبه عوارض پسماند توسط شهرداری محمل قانونی ندارد/کارشناسان دارایی سلیقه‌ای عمل می‌کنند/ عملا متولی شرکت‌های پخش مشخص نیست

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

پربازدید ها

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد

۲۵ درصد کارکنان شرکت‌های پخش به کرونا مبتلا شدند/ مسوولان استان پتانسیل صنعت پخش استان را نشناخته‌اند/مطالبه عوارض پسماند توسط شهرداری محمل قانونی ندارد/کارشناسان دارایی سلیقه‌ای عمل می‌کنند/ عملا متولی شرکت‌های پخش مشخص نیست

افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیرینی در کرمان/ قیمت هر کیلو شیرینی خانگی از 60هزارتومان شروع می‌شود/ سهمیه روغن قنادی ها کم است/قیمت شکر دولتی افزایش یافته است

بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های استان فعال نبوده است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)