کد خبر: ۱۷۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حاشیه شهر کرمان نرخ بیکاری 15 درصد و درآمد ناکافی آنها باعث عدم پیشرفت محله ها شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حاشیه شهر کرمان نرخ بیکاری 15 درصد و درآمد ناکافی آنها باعث عدم پیشرفت محله ها شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، دکتر"سید وحید احمدی طباطبایی" در جلسه کارگروه ارتقا اجتماعی، فرهنگی و سلامت کرمان اظهار کرد: در کرمان 26 هزار نفر و در سیرجان 37 هزار نفر حاشیه نشین هستند.

وی افزود: پایگاه سلامت معمولا جمعیت زیر 20 هزار نفری را زیر پوشش دارد و مرکز خدمات سلامت هم بالای 20 هزار نفر را پوشش می دهد، سه پایگاه سلامت در حاشیه های شهر کرمان و دو مرکز خدمات جامع سلامت هم برای زیرمجموعه قرار دادن این مجموعه ها راه اندازی شده است.

احمدی طباطبایی بیان کرد: در کرمان شهرک پدر قسمتی روستایی دارد که دارای پزشک خانواده است و در حاشیه شهری هم دارای پایگاه سلامت می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حاشیه شهر کرمان به شاخص های بهداشتی سلامت خانواده توجه سده است گفت: این شاخص ها شامل ارتقا ارائه خدمات ارزیابی و معاینه گروه های سنی(کودکان و جوانان( 18 تا 39 سال)، سالمندان(بالای 60 سال)، میانسالان(30 تا 59 سال) و زنان باردار، همچنین افزایش توزیع مکمل ها برای گروه های هدف، کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان و کاهش مرگ و میر مادران باردار می باشد که خوشبختانه در این گروه جامعه هدف شاهد کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار بوده ایم.

وی یادآور شد: قرار است برنامه ملی مبارزه با بیماری های غیرواگیر در کشور و استان کرمان اجرایی شود و بیماری هایی مانند فشار خون، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و ... در اولویت این برنامه قرار دارند.

احمدی طباطبایی اظهار کرد: طبق بررسی های انجام شده در قالب طرح نجات مشخص شد در شهرک های قمربنی هاشم و شهرک پدر 43 درصد افراد دیپلم و بالای دیپلم، 14 درصد بیکار، 13 درصد شغل آزاد و مابقی شغل های دیگر دارند، همچنین 81 درصد ساکنین محله ها مالک خانه ها هستند و نرخ بیکاری 15 درصد و درآمد ناکافی آنها باعث عدم پیشرفت محله ها شده است.

وی ادامه داد: آسیب های اجتماعی که طی نیازسنجی به دست آمده است عبارتند از؛ مهمترین آسیب اعتیاد، سپس فقر، بیکاری، سرقت، اراذل و اوباش، کمبود فضاهای آموزشی و تفریحی.

احمدی طباطبایی گفت: بعد از نیازسنجی یک توانمندی جوامع صورت گرفته تا مردم حساس شوند و بدانند که خودشان در مولفه های زندگی شان نقش دارند، ضمن اینکه در این محلات آموزش مهارت های زندگی، فرزندپروری، پیشگیری از اعتیاد، کلاس های هنری و حتی در نظر گرفتن غرفه هایی برای کاریابی هم در نظر گرفته شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: پروژه های مداخله در محله نیز انجام شده است از جمله آسفالت چندین خیابان و کوچه، تاسیس مهد قرآن، راه اندازی کتابخانه در شهرک ها، جدول گذاری خیابان ها و... همچنین تاسیس دو مرکز گذری ترک اعتیاد، دادن غذای گرم یک تا دو بار در هفته به معتادین و توزیع اقلام بهداشتی نیز در شهرک های قمربنی هاشم و پدر انجام شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پربازدید ها

برخورد پراید با تریلی در محور راور - چترود 4 کشته بر جای گذاشت

سقوط آسانسور در کرمان ۲ مجروح بر جا گذاشت

5 مورد کرونای انگلیسی در کرمان و یک مورد در سیرجان شناسایی شد/ کودکان بیشترین قربانی کرونای انگلیسی

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)