کد خبر: ۱۷۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان:
معاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: امیدواریم با تدابیر دولت در زمینه خروج از رکود، تا سال 96 رونق بسیار خوبی در بخش مسکن داشته باشیم زیرا عمده رکود اقتصادی متوجه این بخش است.

معاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: امیدواریم با تدابیر دولت در زمینه خروج از رکود، تا سال 96 رونق بسیار خوبی در بخش مسکن داشته باشیم زیرا عمده رکود اقتصادی متوجه این بخش است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "اکبر محمدی"  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید در خصوص باز پرداخت تسهیلات یک فرهنگ سازی اساسی در سطح کشور صورت گیرد، افزود: مردم نیز باید برای باز پرداخت تسهیلات دریافتی خود همت کنند چرا که این وام ها در واقع از بیت المال پرداخت شده است.

وی از دارندگان واحدهای مسکن مهر خواست که نگذارند اقساط تسهیلات روی هم انباشته شود و افزود: بیشترین درصد مطالبات معوق بانک مسکن در استان کرمان مربوط به تسهیلات مسکن مهر است.

معاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان کرمان با بیان اینکه بانک به هیچ وجه تمایل ندارد از ابزارهای قانونی برای وصول مطالبات استفاده کند گفت: به منظورپرداخت تسهیلات بیشتر، این منابع  باید به گردونه اقتصاد کشور برگشت داده شود

محمدی تصریح کرد: با پرداخت به موقع اقساط تسهیلات، اجازه دهیم خانواده های بیشتری از تسهیلات و نعمت خانه دار شدن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه تحرک بازار مسکن، رونق ساخت و ساز و خرید و فروش مسکن از سیاستهای بانک مسکن در راستای  کمک به دولت در خروج از رکود مسکن است، افزود: امیدواریم با تدابیر دولت در زمینه خروج از رکود، تا سال 96 رونق بسیار خوبی در بخش مسکن داشته باشیم زیرا عمده رکود اقتصادی متوجه این بخش است.

این مقام مسئول گفت: از آنجا که صنف های زیادی در اقتصاد کشور به بخش مسکن وابستگی دارند، رکود در این بخش قسمت های زیادی از اقتصاد کشور را درگیر می کند .

معاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان سیاستهای اعتباری بانک مسکن را در راستای اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود عنوان و اظهار کرد: حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، یک گام بسیار بزرگ و موثری برای  خانه دار شدن زوج های جوان و افراد خانه اولی است.

محمدی بازپرداخت 12ساله تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم، نرخ سود تک رقمی، و بازپرداخت به روشهای پلکانی سالیانه، پلکانی چهار و پنج ساله را از مزیتهای این حساب برشمرد و گفت: این تسهیلات برای ایجاد تحرک در مسیر تقاضای مسکن و همچنین تحرک در خرید و فروش مسکن فراهم شده است.

وی با اشاره به مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل صندوق پس انداز مسکن یکم برای زوجین خاطر نشان کرد: این تسهیلات در شهرهای بالای 200هزار نفر و همچنین مرکز استان یک میلیارد و 200 میلیون ریال و میزان تسهیلات ذکر شده برای هر یک از زوجین 600 میلیون ریال در نظر گرفته شده است

وی تصریح کرد :پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز یکم در سایر شهرهای استان 800 میلیون ریال می باشد که برای هریک از زوج ها 400 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

محمدی اظهار کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم  تک رقمی است و برای افرادی که قصد استفاده از این تسهیلات را دارند در بافت فرسوده شهری هشت درصد و برای سایر نقاط شهری 9 و نیم درصد تعیین شده است .

وی ادامه داد: متقاضیان می توانند این تسهیلات را همراه با اوراق گواهی  حق تقدم تسهیلات نیز دریافت کنند.

معاون اجرایی مدیریت کرمان  تصریح کرد: این تسهیلات (استفاده از اوراق گواهی حق تقدم ) برای افرادی که عجله دارند و امکان سپرده گذاری برایشان میسر نیست پیش بینی شده که می توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن و یا از طریق فرابورس نسبت به خرید این اوراق و دریافت تسهیلات اقدام کنند.

وی اظهار کرد: همچنین برای تحرک در بخش انبوه سازی، بدون هیچ گونه سپرده ای به انبوه سازان تسهیلات ساخت پرداخت می شود که در دوره های قبل این امکان فراهم نبود و سپرده گذاری و رسوب جاری از شرایط دریافت این تسهیلات بود.

وی محمدی افزود: برای انبوه سازانی که به روش سنتی با استفاده از مصالح بنایی معمولی ساخت و ساز کنند به ازای هر واحد مسکونی تا سقف 900 میلیون ریال و برای انبوه سازانی که صنعتی سازی کنند تا سقف یک میلیارد و 100 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

محمدی ادامه داد: در راستای مشارکت در اقتصاد مقاومتی، برای انبوه سازانی که از فناوری های نوین همراه با انتقال تکنولوژی استفاده کنند به ازای هر واحد تا سقف یک میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

بهزاد نبوی رییس و سیدحسین مرعشی نایب رئیس جبهه اصلاحات شدند

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در غرب کشور

روحانی: من می ترسم پشت پرده دستی در کار باشد که بخواهند مردم را از انتخابات مایوس کنند و بگویند اراده دست ما است نه دست شما، شما مردم کاره ای نیستید/ ما می‌توانستیم از برجام خارج شویم ولی آن را حفظ کردیم؛ برای به کرسی نشاندن حرف‌مان

نظارت صداوسیما بر اینترنت مثل سپردن هوافضا به اتحادیه مینی‌بوس‌رانی است

پربازدید ها

از افت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد علی رغم درآمد 700 میلیارد دلاری نفت وتنزل رتبه ايران در رتبه فساد تا تبدیل منابع آب کشور به ابزار محبوبیت‌طلبی و رشد قارچ گونه 13 بانک

۸۳ درصد اقتصاد کرمان تحت تأثیر کرونا قرار گرفته

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

تخصیص ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)