کد خبر: ۱۷۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار منوجان:
فرماندار منوجان گفت: شرکت معدن فاریاب برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، باید از فروش محصولات کروم به صورت خام خودداری کند.

فرماندار منوجان گفت: شرکت معدن فاریاب برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، باید از فروش محصولات کروم به صورت خام خودداری کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از منوجان، مدیرعامل معدن فاریاب منوجان با فرماندار منوجان دیدار کرد و طی این دیدار، به بررسی مسائل و مشکلات معدن پرداخته شد.

حسین صادقی فرماندار منوجان در این دیدار بیان داشت: شرکت معدن فاریاب برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، باید از فروش محصولات کروم به صورت خام خودداری کرده و نسبت به فرآورده‌های آن اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه آلایندگی معدن برای شهرستان منوجان است، ادامه داد: مدیریت معدن از نیروهای بومی شهرستان استفاده کند و از حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و ورزشی حمایت‌های مالی را به عمل آورد.

صادقی اذعان داشت: برای ارتباط مردم و مسئولان، مدیریت معدن باید دفتری را در شهرستان منوجان راه‌اندازی کند.

خیلی از نیروهای معدن کارآمد نیستند

مدیر‌عامل معدن فاریاب منوجان در این دیدار عنوان کرد: با وجود تلاش‌های انجام شده، متأسفانه 9 ماه پیش به دلیل عدم فروش و محصولات راکد مانده شرکت، مجبور به تعطیلی پالایشگاه شدیم.

وی افزود: از 200 نفر کارگری که تعدیل شده بودند، 110 نفر به کار برگشت داده شدند که متاسفانه باز هم به دلیل شرایط بد فروش محصولات مجبور به ترک کار شدند.

شمیمی با اشاره به اینکه خیلی از نیروهای معدن کارآمد نیستند، اظهار کرد: امسال امکانی به وجود آمد که 60 نفر از نیروهای برجسته و مجرب را از بین 200 نفر اخراج شده را به کار برگردانیم.

مدیر معدن فاریاب با بیان اینکه مشکلات به وجود آمده تصویب مصوبات در گذشته است، بیان داشت: در گذشته تمام شغل‌های این شرکت را سخت و زیان‌آور ثبت کرده‌اند، در صورتی که سخت و زیان‌آور شامل آبدارچی، مامور فضای سبز نمی‌شود و اکنون برای بازنشستگی بعضی از کارگرها با مشکل پرداخت چهار درصد زیان‌آور روبه‌رو هستیم.

وی ادامه داد: به 20 نفر از کارگران چند‌ ماه است حقوق پرداخت می‌شود، در صورتی که توانایی انجام کاری را ندارند و عملا هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

شمیمی با اشاره به اخراج بسیاری از کارگران معدن‌ یادآور شد: از 285 نفر کارگر موجود در معدن در واقع 120 نفر از آنان نیاز به کار در شرکت بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

پربازدید ها

شرکت زرین رویا از میان دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان نیرو جذب می‌کند

درآمد روستائیان کرمان رتبه 30 کشور و درآمد شهری رتبه 31 کشور است/آموزش عالی ما بهره ور نیست/کرمان در مصرف آب در کشور دومین استان بعد از خوزستان است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

با کمیابی سرمایه در کشور مواجه هستیم/هزینه فرصت انرژی در اقتصاد ما بالاست/بهره وریِ پایین، به همه واحدهای تولیدی سرایت کرده است/علامت هایی که به تولیدکننده می دهیم، با آرمان ها و ارزش هایی که شعارش را می دهیم، در تضاد هستند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)