کد خبر: ۱۷۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
 اعتماد نوشت: انتشار کلیپ چند ثانیه‌ای از سیلی به زنی دستفروش به دست مامور سد معبر شهرداری فومن در چند روز گذشته با واکنش گسترده‌ای همراه بوده است.

دايره اين واكنش‌ها در فضاي واقعي از «اعلام به تعليق درآمدن مامور خاطي از سوي شهردار فومن» تا «ديدار امام جمعه اين شهر از زن دستفروش» و در فضاي مجازي از «اعتراض به رفتار مامور شهرداري» تا «طراحی لوگوهاي هشدار‌دهنده مبني بر خطر وجود ماموران سد معبر» را در‌بر‌مي‌گيرد.

ماجرای اين حادثه از كليپي ٢٦ ثانيه‌اي شروع شده است. در ابتداي اين كليپ، زني دستفروش كه به رسم زنان گيلاني، چادري دور كمرش پيچانده ديده مي‌شود كه سعي دارد با وجود مخالفت مامور سد معبر و از ميان چند مرد ديگر وسايل خود را از وانت شهرداري بيرون بياورد. در حالي كه همهمه در فضا پيچيده و الفاظ گاه ركيك به تدريج به درگيری فيزيكی كشيده شده، ناگهان مامور سد معبر با سيلي به گوش زن مي‌زند تا ثانيه‌های پاياني كليپ در بهت اين حركت او باقی بماند.

اكنون كه چند روز از انتشار گسترده اين كليپ در فضاي مجازي مي‌گذرد، مشخص شده كه زن دستفروش پسري ١٣ ساله دارد و به خاطر مسائلی كه براي همسرش به وجود آمده، خرج خانواده‌اش را از طريق فروش سبزی و ترشي‌های ساخت خود در كنار خيابان تامين مي‌كند.

او در حالي كه تمايل چنداني به يادآوري روز حادثه نداشت، درباره جزييات آن به «اعتماد» گفت: «آن روز دو نفر از ماموران سد معبر شهرداری فومن از من خواستند كه سبزي‌ها و ترشي هايم را جمع كنم. من هم وسايلم را كنار درختی كه در پياده‌رو بود، چيدم اما آنها چند دقيقه بعد دوباره به شكل شخصی برگشتند و شروع به فحاشي كردند و به وسايلم لگد زدند. (ظروف) ترشی‌هايم را شكستند و سبزي‌هايم را در وانت‌شان انداختند. وقتي داشتم مقاومت مي‌كردم، يكي از آنها با سيلي به صورتم زد. البته مامور ديگري كه در فيلم مشخص نيست به او دستور داد كه مرا بزند.»

«آغاز درگيري با فحاشي مامور شهرداري» در حالي از زبان اين زن بيان مي‌شود كه مامور خاطي نيز با انتشار كليپ، اين ادعا را در قبال زن مطرح كرده و با وجود عذرخواهي گفته است كه پس از آن كه زن به پدر مرحوم او فحش داده است، كنترل خود را از دست داده و به او سيلي زده است. زن دستفروش اما با رد اين موضوع گفت: «من هفت سال است كه در خيابان محل حادثه سبزی و ترشی مي‌فروشم. من و پسرم آن روز هيچ فحشي به مامور نداديم. اين حرف‌ها دروغ است و همه‌ چيز در فيلم معلوم است. آنهايي هم كه در محل بودند شهادت دادند كه درگيري را خود ماموران سد معبر شروع كردند.»

او با بيان اين كه آن روز «شخصيتش زير سوال رفت»، ادامه داد: «آنها من را كتك زدند و وسايلم را شكستند و با خودشان بردند. من شكايت كردم اما از نتيجه‌اش خبر ندارم. اما اينها برای من كمتر اهميت دارد. آن روز شخصيت من با آن سيلی ضربه خورد. چند روز پيش تعدادی هنرمند آمدند خانه من، گفتند: اگر اجازه بدهيد، دكانی برای شما بگيريم كه بتوانيد همان جا كاسبي كنيد اما من قبول نكردم و گفتم كه با اين كارها آبروی من برنمي‌گردد.»

«سد معبر و مزاحمت براي شهروندان» موضوع ديگري است كه برخي از مسئولان شهری فومن از آن به عنوان ريشه درگيري ياد كرده‌اند. اين زن اما با رد آن گفت: «من كنار خيابان بساط مي‌كنم و پياده‌رو هم از آن جداست. جلوی مردم را نگرفتم و هيچ مزاحمتي هم براي آنها نداشتم.»

او همچنين بازاري كه در فومن براي ساماندهي دستفروش‌ها ساخته شده را براي خود نامناسب خواند و افزود: «مسئولان بازاري درست كرده‌اند كه خيلي از محل كاسبي من دور است. اگر زني بخواهد به آنجا برود نمي‌تواند شب به راحتي برگردد و كلا نمي‌تواند كاسبي كند.»

اكنون چند روز از اين حادثه مي‌گذرد. زن دستفروش دوباره به همان محل رفته و فروش محصولاتش را پي گرفته است. مي‌گويد: «حتي اگر من را بكشند هم جاي ديگري نمي‌توانم بروم. پس از آن اتفاق، باز هم رفتم و براي چند ساعت، وسايلم را همانجا فروختم و برگشتم. پس از حادثه مريض شده‌ام و بيشتر در خانه مي‌مانم اما دوباره به محل كارم برمي‌گردم. نان من آنجاست و من بايد همانجا كاسبی كنم.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پربازدید ها

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

عامل قتل جوان ۱۶ ساله ریگانی دستگیر شد

قبل و بعد از هک اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

روند برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در استان کرمان آغاز می‌شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)