کد خبر: ۱۷۸۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در راستای صرفه جویی در مصرف آب؛
از امروز و به مدت یک ماه موتورپمپ های چاه های کشاورزی سطح شهرستان راور خاموش می شوند.
از امروز و به مدت یک ماه موتورپمپ های چاه های کشاورزی سطح شهرستان راور خاموش می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، شورای حفاظت از منابع آب شهرستان راور با موضوع خاموشی چاه تلمبه های کشاورزی شهرستان با حضور فرماندار و نمایندگان چاه تلمبه های کشاورزی شهرستان برگزار شد .

در این جلسه "سیدحسن میرصادقی" فرماندار و رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان راور با بیان اینکه در جلسه قبل شورای حفاظت از منابع آب شهرستان، موضوع خاموشی پمپ های کشاورزی تصویب شده، اظهار کرد: آب، مهمترین موضوع در کشور است که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، صرفه جویی و مصرف بهینه از آب و همچنین مهار آب های جاری در مناطق مختلف از اولویت های دولت یازدهم در کنار اشتغال و محیط زیست است.

وی افزود: باید برای حل مشکل کمبود آب باید چاره اندیشی شود، چرا که بدون آب حیات و کشاورزی معنا ندارد.

میرصادقی تصریح کرد: در دولت فعلی اعتباری بالغ بر 10 میلیارد دلار در بحث آب و ذخیره آن سرمایه گذاری شده است که کار بی نظیری است و توجه به آن را باید جدی گرفت و این کار بدون حضور و مشارکت مردم  اجرایی نخواهد شد اما با حمایت آنان می توان ضمن رعایت قوانین، در مصرف درست آب برنامه ریزی کرد .

وی بیان کرد: کمبود نزولات جوی و خشکسالی های اخیر و کمبود آب در شهرستان راور، مصرف بالای آب در بخش کشاورزی و همچنین هدررفت بالای آن در این بخش از جمله مشکلات است که باید روش های نوین جایگزین آبیاری فعلی شود و باید این کار توسط خود کشاورزان صورت بگیرد.

در این جلسه پس از تبادل نظر کارشناسان و کشاورزان، مقرر شد از امروز و به مدت یک ماه موتورپمپ های چاه های کشاورزی سطح شهرستان خاموش شوند و همچنین در زمان بارندگی مدت 10 روز خاموش باشند.

به گزارش ایسنا، با خاموشی حدود 144 چاه تلمبه کشاورزی شهرستان راور حدود 4 میلیون مترمکعب در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی می شود . 

لازم به ذکر است شهرستان راور دارای 174 حلقه چاه آب کشاورزی است که از این تعداد 144 چاه در حال بهره برداری است و تعدادی از چاه ها به علت شوری بالای آب بلااستفاده شده و چاه غیر مجاز در شهرستان وجود ندارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)