کد خبر: ۱۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان تصریح کرد: راهبرد شورایاری های اقتصاد مقاومتی پرهیز از هرگونه حاشیه سیاسی است.

استاندار کرمان گفت: اعضای شورایاری های اقتصاد مقاومتی، افراد موثر هر منطقه هستند و این شورا بازوی جدی دولت برای توسعه روستایی است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" عصر امروز دوم آذرماه در مراسم آغاز فعالیت شورایاری های اقتصاد مقاومتی مساجد، محلات شهر و روستای استان کرمان در روستای ده زیار بخش چترود اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم فرهنگ پویای بسیج مردمی را در کشور همچنان حفظ کنیم که می تواند به تعالی و پیشرفت کشور کمک کند.

وی افزود: اگر کاری که امروز در استان در راستا فعالت شورایاری ها اقتصاد مقاومت مساجد، محلات شهر و روستا در استان آغاز می شود، عمق پیدا کند، که تحول در اقتصاد روستا و شهرها پدید می آید.

رزم حسینی تصریح کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی بسیار هوشمندانه از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد و دولت یازدهم با جدیت و اعتقاد این سیاست ها را دنبال می کند.

وی بیان کرد: موفقیت حرکت امروز ما مرهون تلاش مردم هر منطقه است و دولت وظیفه ایجاد زیرساخت های مربوط به توسعه را دارد و در مناطق مختلف زیرساخت ها را فراهم کرده است.

استاندار کرمان گفت: اعضای شورایاری های اقتصاد مقاومتی، افراد موثر هر منطقه هستند و این شورا بازوی جدی دولت برای توسعه روستایی است و در کنار دهیار، بخشدار، فرماندار، این شوراها حلقه هایی هستند که می توانند در سراسر استان پیوستگی ایجاد کرده تا موجب تعالی و پیشرفت شوند.

وی افزود: باید این شوراها ظرفیت های اقتصادی هر روستا و منطقه را شناسایی و مردم را در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی همراه کنند و همراهی مردم رمز موفقیت این طرح خواهد بود.

رزم حسینی اظهار کرد: متاسفانه به دلایل مختلف، آمار دقیقی نداریم اما دهیاران می توانند به شورایاری ها آمار دقیق هر روستا را بدهند تا براساس آمار برنامه ریزی و توسعه را پیش ببریم.

وی با تاکید بر ارائه آموزش های لازم به صورت رایگان توسط شورایاری های اقتصاد مقاومتی مساجد و محلات افزود: باید این شوراها زمینه را برای آموزش همه مردم فراهم کند.

رزم حسینی بیان کرد:  اگر واقعا می خواهید نسل آینده در روستا زندگی کنند، باید در روستا مانده و فعالیت کنید و دولت و اقتصاد مقاومتی اراده کرده این کار را انجام بدهد و مردم باید در این راستا حرکت کنند.

استاندار کرمان در ادامه گفت: روحانیت نقش اساسی در شورایاری های اقتصاد مقاومتی دارند و باید فرهنگ کار را فرهنگسازی کنند.

وی تصریح کرد: باید با فرهنگ اقتصادی، نان ده زیار را برای عرضه در سطح گسترده تولید کرد و برای موفقیت در کار اقتصادی باید فرهنگ گذشت و عدم حسادت را داشته باشیم.

رزم حسینی افزود: هم افزایی حلقه های اقتصاد مقاومتی می توانند یکدیگر را رشد داده و کمک کنند.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به طرح همیاران آب استان کرمان گفت: مشکلات کنونی استان به دلیل عدم مدیریت صحیح در حوزه آب است و طرح همیاران آب برای استفاده صحیح در کشاورزی و شرب می تواند به کمک شورایاری ها بیاید.

وی افزود: مساجد پایگاه ما بوده و انقلاب ما انقلاب مردمی بوده است و اگر مردم در صحنه باشند، انقلاب حفظ می شود و اگر اقتصاد مقاومتی مردمی شد، اقتصاد واقعی است.

رزم حسینی تصریح کرد: به دنبال افزایش درآمد محلی روستاها هستیم و تشکیل صندوق های خرد روستایی یکی از وظایف شورایاری های اقتصاد مقاومتی است که تجربه موفقی در این زمینه در شهرستان قلعه گنج داریم.

وی بیان کرد: شناسایی کارآفرینان هر منطقه از وظایف شورایاری هاست و زمانی که اقتصاد کشور و استان تقویت شود، امنیت روانی مردم افزایش پیدا می کند.

استاندار کرمان با تاکید بر لزوم پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: باید از ظرفیت فضاهای بلااستفاده برای مراکز ترک اعتیاد استفاده کرده و نتیجه اقتصاد مقاومتی باید کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

وی با تاکید بر فرهنگ صرفه جویی افزود: بخش عمده ای از هزینه ها، به دلیل عدم صرفه جویی و مدیریت صحیح مصرف به مردم تحمیل شده است.

رزم حسینی اظهار کرد: هر قدر مردم روستا از شورا مطالبه گری داشته باشند، وضع اقتصادی آنها بهتر خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به حاشیه های سیاسی، باندبازی و خط بازی های سیاسی خاطرنشان کرد: شورا اگر می خواهد موفق شود، باید از سیاست پرهیز کند.

استاندار کرمان گفت: سیاست خوب آن است که در خدمت تعالی فرهنگی، اقتصادی و دینی ما باشد و سیاستی که کینه و دشمنی به وجود می آورد مورد تایید اسلام و مقام معظم رهبری نیست.

رزم حسینی تصریح کرد: راهبرد شورایاری های اقتصاد مقاومتی پرهیز از هرگونه حاشیه سیاسی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)