کد خبر: ۱۷۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار رفسنجان با تاکید بر اهمیت حفظ منابع آبی در این شهرستان گفت: رفسنجان به بحرانی ترین دشت آبی کشور تبدیل شده است.
فرماندار رفسنجان با تاکید بر اهمیت حفظ منابع آبی در این شهرستان گفت: رفسنجان به بحرانی ترین دشت آبی کشور تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا حمید ملانوری روز سه شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رفسنجان افزود: طرح همیاران آب استان کرمان به دلیل کاهش کیفیت و کمیت منابع آبی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و غیره در حال اجراست.

وی تصریح کرد: یکی از مصوبات طرح همیاران آب خاموشی موتور پمپ های کشاورزی است که شهرستان رفسنجان نیز این مصوبه را در یک ماه از زمستان از سالها قبل اجرا می کند. 
ملانوری با بیان اینکه موتور پمپ های کشاورزی در این شهرستان از اول آذر به مدت یک ماه خاموش می شود بیان کرد: استفاده صحیح از منابع آب و حفظ منابع موجود باید در مدارس، منازل و سایر اماکن فرهنگ سازی شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان نیز گفت: مساحت این شهرستان 830 هزار متر مربع است که 10 هزار هکتار از اراضی این شهرستان تعیین تکلیف نشده است.
مسعود حیدری پور با بیان اینکه حدود 764 هزار هکتار از اراضی این شهرستان ملی است ادامه داد: 40 هزار هکتار از این باغات اراضی ملی و تصرفی است که با چاه های مجاز تأمین آب می شود.

حیدری پور گفت: 19 هزار و 800 هکتار از اراضی ملی شهرستان رفسنجان به مردم فروخته شد و برخی به احداث مسکن و برخی برای ایجاد اشتغال این زمین ها را خریداری کرده اند.
وی با بیان اینکه در زمینه اراضی ملی تصرفی از سال گذشته با مجمع نمایندگان استان در مجلس جلساتی برگزار شده است افزود: 100 هزار هکتار از اراضی ملی تصرفی شمال استان کرمان در اختیار مردم است.

حیدری پور ادامه داد: این اراضی شامل زمین های زراعی و باغی است و در این زمینه ماده 34 باید تمدید و نسبت به این اراضی تصمیم گیری شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری رفسنجان نیز گفت: 30 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب در رفسنجان کمبود است.

حسین چرخ انداز با اشاره به اینکه مصرف سالیانه آب در شهرستان رفسنجان 15.5 میلیون متر مکعب است افزود: 20 درصد آب مصرف در این شهرستان به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی هدر می رود.

وی ادامه داد: 82 هزار و 286 فقره انشعاب آب در شهرستان رفسنجان وجود دارد که در سال جاری حدود 389 فقره انشعاب غیرمجاز قطع شده است.

چرخ انداز به وجود چهار هزار و 100 کنتور آب فرسوده و غیرقابل استفاده در رفسنجان اشاره کرد.
کارشناس شرکت آب و فاضلاب روستایی رفسنجان گفت: هزار و 650 فقره انشعاب آب غیرمجاز از سال گذشته تاکنون در روستاهای رفسنجان شناسایی و 160 فقره از این تعداد قطع شده است.
محمود نظری با بیان اینکه 28 درصد هدر رفت آب در شبکه آبرسانی رفسنجان وجود دارد افزود: طی 10 سال آینده 220 کیلومتر خط لوله آبرسانی در این شهرستان اصلاح می شود.

وی خاطرنشان کرد: 10 هزار و 300 متر شبکه آبرسانی فرسوده نیز در شهرستان رفسنجان با همکاری دهیاران، شوراها و مردم تعمیر و بازسازی شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)