کد خبر: ۱۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۱
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت‌وگو با یک رسانه سخنانی را در خصوص لغو برنامه علی مطهری مطرح کرد که بر ابهامات این اقدام افزود.
گفتارنو/ گروه سیاست:

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت‌وگو با یک رسانه سخنانی را در خصوص عدم صدور مجوز برای برنامه علی مطهری مطرح کرد که بر ابهامات این اقدام افزود.

به گزارش گفتارنو علی اکبر حقدوست به پیام ما گفته براساس توافقی که بین تشکل ها و دانشگاه شده، هر سال یک تشکل مراسم روز دانشجو را برگزار می کند.

وی ادامه داده: چون انجمن نمی‌تواند در این روز مراسم روز دانشجو را برگزار کند، با سخنرانی علی مطهری مخالفت شد.

حقدوست ادامه می‌دهد: اصلا با سخنرانی علی مطهری در علوم پزشکی کرمان مخالف نیستیم.

وی ادامه داد: امروز با آقای مطهری صحبت کردم و به ایشان گفتم که حتما در دانشگاه علوم پزشکی سخنرانی کنید که ایشان گفتند در یک روز دو برنامه مقدور نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی افزود:ما از سخنرانی نایب رییس مجلس در دانشگاه در هر روزی استقبال می کنیم.

حقدوست ادامه می‌دهد: بعد از حواشی پیش آمده، ما بیشتر اصرار داریم ایشان در علوم پزشکی سخنرانی کنند تا همه بدانند دلیل مخالفت با سخنرانی ایشان، سیاسی نبوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد:نیازی به دعوت انجمن نیست، خود من از آقای مطهری دعوت می کنم هر روزی که می توانند و می خواهند برای سخنرانی به علوم پزشکی کرمان بیایند.

در همین زمینه خبرنگار گفتارنو کسب اطلاع کرد: پس از عدم صدور مجوز سخنرانی علی مطهری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و انتشار گسترده خبر آن وزیر بهداشت در تماس با رییس دانشگاه علوم پزشکی به شدت از عدم صدور مجوز برای سخنرانی علی مطهری انتقاد می‌کند.

گفته می‌شود همین تماس عامل عقب نشینی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوده است. تماس وزیر ظاهرا پس از این صورت گرفته که برخی نمایندگان از احتمال طرح سوال از وزیر بهداشت در صحن مجلس سخن گفته اند.


علی اکبر حقدوست در حالی مدعی است که دلیل عدم صدور مجوز سخنرانی علی مطهری این بوده که «انجمن نمی‌تواند در این روز مراسم روز دانشجو را برگزار کند» و "ما از سخنرانی نایب رییس مجلس در دانشگاه در هر روزی استقبال می کنیم"که در نامه شخص وی به انجمن هیچ اشاره‌ای به مخالفت با تاریخ مراسم نشده بلکه عنوان شده که دانشگاه "با سخنرانی مطهری مخالف است."

رییس دانشگاه علوم پزشکی در حالی به پیام ما گفته انجمن اسلامی در سال 93 و بسیج در سال 94 مراسم روز دانشجو را برگزار کردند و امسال نوبت جامعه اسلامی است. که یک منبع آگاه خبر داد که دانشگاه در سال 93  که اجرای برنامه با انجمن اسلامی بود نیز با سخنرانی علی مطهری مخالفت کرده بود.

علی اکبر حق دوست در مصاحبه خود هیچ اشاره ای به مصاحبه روز گذشته رییس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه تحت مدیریت خود در مخالفت با علی مطهری و نقش او در مخالفت هیات نظارت بر تشکل ها نکرده است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
0
1
سلام.ملت رو بلا نسبت ... حساب کردن.کاری کردن توش موندن بعد میان میگن سخنران وقت نداشته.اگر وقت نداشته خود انجمن که کنسل می کرد نیاز به تشکیل جلسه نظارت بر تشکلها نبوده.ضمنا چرا روز بعد تماس گرفتن چون از حواشی چند روز گذشته بیم داشتن که یکبار هم دانشگاه را بگیره.ضمنا مگر امکان داره هر سال یک تشکل جشن رو برگزار نمایید اگر هم باشد چرا اعضا خبر نداشتند و قبل از دعوت به انها تذکر داده نشده بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
0
3
آقای دکتر حق شناس لطفا با این اظهارات به مردم توهین نکنید. جرات داشته باشید و سر حرفتان بمانید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
0
1
آقای حقدوست شما چرا قبل از تماس از بالا به فکر دعوت از آقای مطهری نیفتادید. بسیار تابلو است که رفتار شما سیاسی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
1
2
سلام من از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی هستم، خواندن این مطالب دردناک است، واقع زمان این نامه مربوط به وقتی است که دکتر حقدوست اصلا ایران نبودند، ادم متاثر می شه زمانی که استان کرمان با مشکلات سلامت مختلف مواجه است و باید دست به دست هم بدهیم و این مشکلات را کم بکنیم داریم با حاشیه سازی برای رئیس دانشگاه علوم پزشکی وقت ایشون رو صرف مسائل بی ارزش سیاسی و جناحی می کنیم، کاری نداره با ابروی مردم بازی کردن ولی قطعا یه روزی باید جواب بدین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
چه ربطی داره آقاجان. اینکه مسائل سلامت مهم است قرار نیست که سایر مسائل مرتبط با آن فراموش شود. اظهار نظر شما از نظر حقوقی فاقد اعتبار است. برگزاری مراسم و سخنرانی جزو حقوق افراد و تشکل‌ها ست.
کارمند دیگر دانشگاه
| Iran, Islamic Republic of
من نظرم اینه که کل تشکل ها رو منحل کنیم و نشریات دانشجویی را لغو کنیم و فعالان دانشجویی رو اخراج کنیم تا جناب دکتر بهتر به مسائل سلامت برسند. نظرتون چیه؟
علی
| Iran, Islamic Republic of
سفر لبنان بعد از جلسه هیات نطارت بوده عزیزم .لطفا فضاسازی نکنید .ضمنا سلامت اجتماعی و روان هم جزیی از سلامت محسوب میشود .سلامت فقط درمان نیست که با تزریق منابع ان را جلو برد
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
1
2
برادر من اگر قانونی وجود داشت و بعد از افشای مقاله های شما در 10 ماه با شما برخورذد میشد الان این قدر دروغ نمیگفتید.اتفاقا ما هم به مطهری زنگ زدیم و ماجرا را توضیح دادیم و اعلام کردیم که شما دروغ گفته اید و دروغگو باید رسوا شود و این مصاحبه امروزتان شما را رسوا کرد
دانشجو
|
-
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
1
1
دکتر جان شما که ادعای استاد اخلاق بودن دارید،دروغ بدترین رذیله اخلاقیست،در متن نامه با امضای خودت که نوشته با سخنرانی 15م مخالفت شد!چه ربطی به16م و برنامه دیگر دارد؟بماند که شما با اصل برنامه مخافت نکردید و فقط با سخنرانی مطهری مخالفت کردید!بماند که این سومین باره که با سخنرانی دکتر مطهری مخالفت میکنید!و حالا بعد از تماس وزیر قربون صدقه اقای مطهری میرید!اقای دکتر آیا یک میز اینقدر میرزد؟خواهشمندیم که بزرگان اصلاحطلب در اینده این تیپ ها را بهتر بشناسند تا به نام دولت اعتدال و به کام دکتر صابری و پورابراهیمی و...نشه
محسن
|
United States
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
0
2
خدمت اقای حقدوست ع رض می کنم ابوعلی سینا که حتما مورد احترام دکتر است میکوید هرکس یک اشتباه مرتکب شود وهزار برهان برای توجیه اشتباه خود اقامه کند سرانجام هزار ویک اشتباه مر تکب شدهاست بنا براین باید جناب دکتر با انچه رخداد چگونه بر خورد میکند بنا بر این انتظار میرود ضمن حقدوست بودن حق گو هم باشند وماجرا ی جلو کیر ی سخنرانی اقای مطهرینماینده نامدارمجلس راکه به نما یندگی اعتبار جهانی بخشیده ان طور رقم خورده ولو این که به ضرر ایشان باشد اطلاع دهد وبدانند در اخرت همین کا ر به ظاهر کوچکبهسود شان خواهد شد
کارمند دانشگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
0
2
جناب حقدوست من سوگند میخورم شما هیچ اعتقادی به .... ندارید .و سه سال است در کنار شما کار میکنم دانشگاه را تبدیل به مرکز جبهه خاص سیاسی کرده اید و متاسفم برای استانداری و دولت تدبیر که شما را اینجا نگه داشته اند.بهتر نیست به جای این حرفها تکلیف یک ....... را مشخص کنید که به ..... رفته است
میردا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۵
0
0
در دولت تدبیر استاندار محترم ، مدیران پرورش یافته دولت قبل با تغییر چهر ه ها محکم و استوار بر میزها چسبیده اند و شعار اصلاحی می دهند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)