کد خبر: ۱۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مديركل راه و شهرسازی استان كرمان:
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: باید علت به وجود آمدن سکونتگاه‌های غیررسمی و مهاجرت روستاییان به شهرها مورد بررسی قرار گیرد و در ادامه ضمن جلوگیری از گسترش این سکونتگاه‌ها، جهت ساماندهی آن‌ها برنامه‌ریزی شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: باید علت به وجود آمدن سکونتگاه‌های غیررسمی و مهاجرت روستاییان به شهرها مورد بررسی قرار گیرد و در ادامه ضمن جلوگیری از گسترش این سکونتگاه‌ها، جهت ساماندهی آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدمهدي بلوردي" در حاشیه بازدید از سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهركرمان با تاکید بر لزوم تقویت حاشیه شهرها اظهار کرد: توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه شهرها نقش مهمی در کاهش آسیبها و بزه کاری دارد.

وی در خصوص بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی افزود: در این فرایند ابتدا باید علت به وجود آمدن سکونتگاه‌های غیررسمی و مهاجرت روستاییان به شهرها مورد بررسی قرار گیرد و در ادامه ضمن جلوگیری از گسترش این سکونتگاه‌ها، جهت ساماندهی آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

بلوردی تصریح کرد: در این زمینه در آینده نزدیک جلسه ستاد ملی بازآفرینی به ریاست وزير راه و شهرسازي برگزار خواهد شد و مسائل مربوط به سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه شهرستان‌های استان كرمان با تکیه بر ظرفیت‌های استان و لزوم توسعه زیرساخت‌ها مطرح می شود که این امر مستلزم همکاری دستگاه‌های مرتبط برای ارائه آمار و مستندات است.

مديركل راه و شهرسازی استان كرمان به محلات مصوب سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهر كرمان اشاره و بیان کرد: چهار پهنه از سکونت‌گاه‌های غیررسمی در شهر كرمان شناسایی شده که از این پهنه ها، یک محله اولویت‌دار مطالعه و به تصویب ستاد استانی توانمندسازی رسیده‌ و محله شهرك صنعتي كرمان به عنوان پایلوت برای انجام برنامه‌ها انتخاب شد.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته توسط دبیرخانه، پروژه‌های توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در مدت کمتر از یک سال به انجام مي رسد و مشارکت‌های گوناگونی در حیطه وظایف آن‌ها از جمله تامین زمین در بخش کالبدی و اجرای برنامه‌های آموزشی با رویکردهای ارتقاء سطح فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و ... صورت می گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

بارش باران تا چهارشنبه مهمان جنوب استان کرمان است

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

ریزش مو بعد از بیماری کرونا

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)