کد خبر: ۱۷۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق بازرگانی کرمان:
طبیب‌زاده عنوان کرد: در این بانک اطلاعاتی، مدل‌های سرمایه‌گذاری مشخص می‌شوند، توقعات آنها مشخص، میزان تسهیلات اخذ شده و دیگر آیتم‌ها معین می‌شود تا به مدلی برسیم که از نظر رونق اقتصادی تصویب و مشکلات سرمایه‌گذاران حل شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: صادرکنندگان در گمرک رفسنجان با مشکلاتی روبه‌رو هستند که باید این معضلات برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، سیدمهدی طبیب‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات اعضای اتاق بازرگانی رفسنجان اظهار داشت: رفسنجان شهر صادراتی نمونه در کشور است که سابقه دیرینه دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمان بر روی ریل توسعه قرار گرفته است، تصریح کرد: در اتاق بازرگانی کرمان به عنوان یک عنصر تأثیرگذار در معاملات تجاری، هدف بهبود فضای کسب و کار است.

طبیب‌زاده ادامه داد: استان کرمان پایلوت پایش فضای کسب و کار شده است و با کمک مرکز تحقیقات و پژوهش اقتصادی اتاق بازرگانی‌ با استفاده از شاخص‌های بانکی و ... الان به مدل پایش فضای کسب و کار در استان به طور علمی رسیده‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان خاطرنشان کرد: این پایلوت را در رفسنجان که بخش خصوصی فعال است، اجرا می‌کنیم.

وی گفت: برای پایش باید شاخص‌های مختلف را داشته باشیم که با کمک دانشگاه شهید باهنر کرمان بانک اطلاعاتی شاخص‌های مورد نظر برای پایش فضای کسب و کار در استان تشکیل می‌شود.

طبیب‌زاده عنوان کرد: در این بانک اطلاعاتی، مدل‌های سرمایه‌گذاری مشخص می‌شوند، توقعات آنها مشخص، میزان تسهیلات اخذ شده و دیگر آیتم‌ها معین می‌شود تا به مدلی برسیم که از نظر رونق اقتصادی تصویب و مشکلات سرمایه‌گذاران حل شود.

وی تأکید کرد به دنبال این هستیم تا فضای کسب و کار را در استان بهبود بخشیم.

طبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در این پایش هدفمان این است که برای کارآفرینان زمینه را به گونه‌ای فراهم سازیم که فکر و ذکر تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فقط تولید و توسعه باشد نه اینکه در راهروهای ادارات سردرگم و حیران باشند.

وی گفت: در حال مطالعات طرح‌های اقتصادی و زمینه‌های اقتصادی هستیم و بخش‌های صنعت، کشاورزی، معدن، گیاهان دارویی، صنایع دستی و ... را از نظر رونق و توسعه اولویت‌بندی می‌کنیم.

طبیب‌زاده تأکید کرد: باید ایده‌های بسیار خوب و درآمد‌زا را در منطقه کرمان به منصه ظهور برسانیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)