کد خبر: ۱۷۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت: اینکه عده‌ای مانع سخنرانی و بیان حرف حق شوند منطق جاهلان و دوران جاهلیت است.
 معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت: اینکه عده‌ای مانع سخنرانی و بیان حرف حق شوند منطق جاهلان و دوران جاهلیت است.

حجت الاسلام مجید انصاری در نشست شورای هماهنگی تشکل ها و فعالان خط امام(ره) شهرستان ری با بیان اینکه عده ای جاهل در صدر اسلام برای جلوگیری از بیانات حق مدارانه پیامبر اعظم(ص) هلهله و غوغا می کردند افزود: جامعه اسلامی این قبیل حرکات و رفتارها را نمی پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه همه باید مکتب پیامبر(ص) را شناخته و به آن به عنوان مجموعه ای از ارزشهای الهی و تفسیر مسلم قرآن عمل کنیم افزود: نباید در جامعه اسلامی حق کسی ضایع و حقوق افراد از طبقات مختلف اعم از زن و مرد پایمال شود.

انصاری با انتقاد از کسانی که دفاع از آزادی بیان را ژست روشنفکرانه دانسته و نمی پذیرند گفت: دفاع از آزادی بیان روشنفکری نیست بلکه شیوه پیامبر اعظم(ص) و دفاع از عدالت است و همه موظف هستیم در رفتار فردی، اجتماعی و حتی خانوادگی در هر جایگاهی که قرار داریم به حلم، بردباری و استقامت پیامبر(ص) اقتدا کنیم.

وی با اظهار تاسف از برخی رفتارهای نامناسب اجتماعی برخی افراد و رسانه ها که از روی بغض و حسادت بروز می کند گفت: اینکه هر روز به گونه ای القا کنیم که دولت آقای روحانی موفق نبوده و هر اقدام مثبتی را به نحوی تخریب کنیم در واقع حرکت در مسیر خواست دشمن و القای فضای یاس و ناامیدی به جامعه است.

انصاری گفت: امروز شاهدیم که دولت در زمینه های مختلف از جمله اقتصاد مقاومتی گام های مطلوب، بلند و ارزشمندی برداشته است که نمونه آن گزارش مبسوط و شیوای جهانگیری  معاون اول رئیس جمهوری در نشست امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که جا داشت به طور مطلوب از صدا و سیما پخش می شد.

وی گفت: خودکفایی کشور در تولید گندم و ذخیره یکساله کشور یکی از دستاوردهای مهم اقتصاد مقاومتی است مضاف بر اینکه امروز در بهره برداری از منابع نفتی و گازی همپای رقبای منطقه ای از جمله قطر در حال حرکت هستیم.

انصاری گفت: وجود 2 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور و از همه مهمتر امنیتی که با حمایت و تامین منابع از سوی دولت تامین شده است از دیگر دستاوردهای ارزشمند دولت در جهت حرکت در مسیر اهداف عالیه نظام است.

وی ادامه داد: این دستاوردها در حالی حاصل شده است که در گذشته منابع کشور از جمله حدود 30 میلیارد دلار از ذخائر فروش نفت بخاطر بی تدبیری مسئولان وقت در کشور ثالت بلوکه شده و آنان با سلیقه خود آن را تبدیل به کالاهای مازاد کرده و به زور به کشور می فروختند.

انصاری گفت: امروز به برکت تدابیر دولت یازدهم کشورهای اروپایی حدودا 4 میلیارد دلار در پارس جنوبی سرمایه گذاری کرده اند و کشور در حال حرکت رو به جلو است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد در کشور به قدری با برجام مخالفت دارند که از روی کار آمدن ترامپ اظهار خوشحالی کردند افزود: البته اگر ترامپ حماقت کرده و برجام را پاره کند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما آن را آتش میزنیم ولی اینکار از سوی طرف آمریکایی شدنی نیست.

انصاری با بیان اینکه انتقاد سازنده از عملکردها مانعی ندارد افزود: برخی افراد با زیر پا گذاشتن منافع ملی و اخلاق بی رحمانه همه دستاوردها را زیر سوال برده و دولت را بی عملکرد معرفی می کنند.

وی با بیان اینکه امروز وحدت ملی مهمترین نیاز کشور است افزود: سخن گفتن بر ضد بزرگان نظام و تخریب شخصیت ها ضمن بر هم زدن وحدت ملی نفرت آفرینی کرده و زمینه ساز رشد افراطی گری شده و محصول آن بروز گرو های افراطی از جمله منافقان و گروهک فرقان می شود.

انصاری با بیان اینکه ایجاد رونق افتصادی، ترویج و حمایت از آزادی های مشروع در زمینه های مختلف و ایجاد اشتغال پایدار بهترین روش برای مقابله با دشمنان است افزود: بهترین مبلغ ایران اسلامی عملکرد و دستاوردهای آن است که باید همه آنرا منصفانه بیان کنند.

وی با بیان اینکه امروز کشور ایران در یک پیچ خطرناک تاریخی قرار گرفته است و هوشیاری ضرورت دارد افزود: امروز رسالت ملت ایران و نظام اسلامی سترگ است و هیچ بهانه ای در نزد خداوند، مردم و تاریخ قابل پذیرش نیست.

انصاری گفت: نظام اسلامی در درجه اول وظیفه دارد تا چهره ناب اسلام، قرآن، احکام اسلامی و فقه را به خوبی معرفی کرده و مانع ایجاد تردید و توطئه از سوی دشمنان اسلام ناب شود و این وظیفه ای است که بر دوش همه ایرانیان سنگینی می کند.

وی بروز و ظهور جریانات تروریستی و تکفیری از جمله داعش و النصره را نمونه تلاش دشمن برای مشوه جلوه دادن اسلام و معارف ناب آن دانست و افزود: در حالیکه پیامبر اعظم(ص) نمونه رحمت، مهربانی و اسلام رافت بود امروز شاهد وحشی ترین و خشن ترین قرائت از اسلام توسط منحرفین هستیم.

انصاری گفت: دشمنان اسلام به سرکردگی صهیونیسم تلاش دارند تا چهره ای که توسط ایران از اسلام ارائه شده را مخدوش کرده و با ابزارهای از جنس ظاهری اسلام جمود، خرافات و جهل را ترویج دهند که ثمرات آن ظهور جریانات تروریستی با عاملیت داعش و گروهک های مشابه است.

وی گفت: اسلام با قرائت نظام اسلامی ایران درحال رشد و توسعه در اقصی نقاط دنیا از جمله اروپاو آمریکا بود و جاذبه زیادی مخصوصا در میان جوانان پیدا کرده بود اما دشمن در اقدامی فریبکارانه تلاش دارد تا چهره ای خشن، غیرمنطقی و وحشی از اسلام نشان داده و آن را پیام آور قتل، غارت، خونریزی و وحشی گری معرفی کند.

انصاری وحدت در جهان اسلام را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: دشمنان با عاملیت گروهک های تروریستی کار را به جایی رسانده اند که یهودیان و نصرانی ها را امان می دهند اما ریختن خون پیروان فرق مختلف مذهبی اسلامی مخصوصا شیعیان را مباح دانسته و آنان را مهدور الدم معرفی می کنند.

وی با بیان اینکه امروز ایران با تکلیفی تاریخی روبرو است و مسئولیت آن از شهر، شهرستان، استان و حتی کشور گذشته است و باید برای نجات جهان اسلام گام برداشت ادامه داد: امروز جهان اسلام یکی از غمبارترین دوران خود را طی می کند و جهالت و کینه های مذهبی جای همه چیز را گرفته است.

انصاری با اشاره به اینکه اسلام دین منطق،دانش، عقل و بیان است اضافه کرد: خداوند یکی از مهمترین قسم های خود را در قرآن به قلم خورده و اگر افتخاری نصیب اسلام در طول تاریخ شده در پرتو اندیشه، فکر و علم است و نباید گذاشت تا دشمنان این سابقه روشن و ارزشمند را مخدوش کنند.

وی با تاکید بر دقت در مرز بین خرافه و حقیقت گفت: اگر از حقیقت مراقبت نکنیم در دام خرافه گرفتار می شویم همانطور که حقایقی مانند شب قدر، قضا وقدر، انتظار و مهدویت و سایر امور حساس گاهی در دام خرافه گرفتار می شوند.

انصاری گفت: دین خرافی منفعل و منزوی است و به ضد خود تبدیل می شود و این همان چیزی است که دشمنان تلاش می کنند که در اسلام ایجاد کنند و باید با جدیت مراقب بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پربازدید ها

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)