کد خبر: ۱۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک با اعلام اینکه استفاده دانش اموزان از موتور سیکلت برای رفتن به مدرسه ممنوع گردیده است، افزود: آمار تصادفات دانش آموزان با وسیله نقلیه موتور سیکلت طی 8ماه گذشته 95درصد کاهش یافته است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک با اعلام اینکه استفاده دانش اموزان از موتور سیکلت برای رفتن به مدرسه ممنوع گردیده است، افزود: آمار تصادفات دانش آموزان با وسیله نقلیه موتور سیکلت طی 8ماه گذشته 95درصد کاهش یافته است.

رمضان آقا محمدی در تشریح جزئیات این خبر ابراز داشت: در 8 ماه ابتدای سال  94، شاهد 19 مورد تصادف دانش آموزان با موتور سیکلت بوده ایم که با اقدامات پیشگیرانه این آمار در سال جاری به یک مورد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اثار و نتایج این تصمیم در مدت مهر و ابان 95 تصاداف دانش اموزان به 1 مورد آن هم سطحی رسیده است.

این مقام قضائی تصریح کرد:با توجه به حوادث ناشی از استفاده دانش اموزان  از موتور سیکلت هنگام رفتن به مدرسه و جهت جلوگیری از اسیب های جانی و مالی، این مهم در دستور کار این دادستانی قرار گرفت.

وی ابراز داشت: با هماهنگی های صورت گرفته با اموزش و پرورش پس از اطلاع رسانی به دانش اموزان در صورت مشاهده استفاده دانش اموزان از موتور سیکلت وسیله نقلیه توفقیف می گردد.

آقا محمدی با بیان اینکه اجرای این طرح با همکاری دانش اموزان موفقیت امیز بوده است ابراز داشت: از ابتدای سال جاری شاهد کاهش 95% صدمات مالی و جانی محصلین بوده ایم.

این مقام قضائی با تاکید به این مهم که سلامت محصلین حائز اهمیت است، ابراز داشت: با توجه به اینکه دانش اموزان دبیرستانی زیر 18 هستند و هیچ بیمه ای از انها در صورت بروز صدمات مالی و جانی در تصادفات حمایت نمیکند اهمیت این موضوع بیشتر هویدا می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک بیان داشت: جهت جلوگیری از  صدمات بدنی غیر قابل جبران به دانش اموزان لاجرم تصمیم بر این شد محصلین جهت تردد به  مدارس ممنوعیت استفاده از هرگونه وسیله موتوری جلوگیری بعمل اید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکدام شرکت معدنی بازداشت شده است؟

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)