کد خبر: ۱۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک با اعلام اینکه استفاده دانش اموزان از موتور سیکلت برای رفتن به مدرسه ممنوع گردیده است، افزود: آمار تصادفات دانش آموزان با وسیله نقلیه موتور سیکلت طی 8ماه گذشته 95درصد کاهش یافته است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک با اعلام اینکه استفاده دانش اموزان از موتور سیکلت برای رفتن به مدرسه ممنوع گردیده است، افزود: آمار تصادفات دانش آموزان با وسیله نقلیه موتور سیکلت طی 8ماه گذشته 95درصد کاهش یافته است.

رمضان آقا محمدی در تشریح جزئیات این خبر ابراز داشت: در 8 ماه ابتدای سال  94، شاهد 19 مورد تصادف دانش آموزان با موتور سیکلت بوده ایم که با اقدامات پیشگیرانه این آمار در سال جاری به یک مورد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اثار و نتایج این تصمیم در مدت مهر و ابان 95 تصاداف دانش اموزان به 1 مورد آن هم سطحی رسیده است.

این مقام قضائی تصریح کرد:با توجه به حوادث ناشی از استفاده دانش اموزان  از موتور سیکلت هنگام رفتن به مدرسه و جهت جلوگیری از اسیب های جانی و مالی، این مهم در دستور کار این دادستانی قرار گرفت.

وی ابراز داشت: با هماهنگی های صورت گرفته با اموزش و پرورش پس از اطلاع رسانی به دانش اموزان در صورت مشاهده استفاده دانش اموزان از موتور سیکلت وسیله نقلیه توفقیف می گردد.

آقا محمدی با بیان اینکه اجرای این طرح با همکاری دانش اموزان موفقیت امیز بوده است ابراز داشت: از ابتدای سال جاری شاهد کاهش 95% صدمات مالی و جانی محصلین بوده ایم.

این مقام قضائی با تاکید به این مهم که سلامت محصلین حائز اهمیت است، ابراز داشت: با توجه به اینکه دانش اموزان دبیرستانی زیر 18 هستند و هیچ بیمه ای از انها در صورت بروز صدمات مالی و جانی در تصادفات حمایت نمیکند اهمیت این موضوع بیشتر هویدا می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک بیان داشت: جهت جلوگیری از  صدمات بدنی غیر قابل جبران به دانش اموزان لاجرم تصمیم بر این شد محصلین جهت تردد به  مدارس ممنوعیت استفاده از هرگونه وسیله موتوری جلوگیری بعمل اید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

مرعشی تشریح کرد: چند سیاست حزب کارگزاران در دوره جدید

اروپا به ایران: فوراً دسترسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کرج را بازگردانید

توضیحات دادستان کرمان درباره پرونده یکی از خودروسازی استان

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح افزایش تعداد نمایندگان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)