کد خبر: ۱۷۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
یک خبرگزاری نزدیک به اصولگرایان و مخالفان دولت که سابقه طولانی در انتشار شبه مصاحبه‌های از پیش تهیه شده از سوی فعالان سیاسی دارد؛ اقدام به انتشار اظهاراتی خلاف واقع دبیر یک حزب اصولگرا در استان کرمان کرد.
یک خبرگزاری نزدیک به اصولگرایان و مخالفان دولت که سابقه طولانی در انتشار شبه مصاحبه‌های از پیش تهیه شده از سوی فعالان سیاسی دارد؛ اقدام به انتشار اظهارات خلاف واقع دبیر یک حزب اصولگرا در استان کرمان کرد.

به گزارش گفتارنو دبیر یک حزب اصولگرا در کرمان در بخشی از این شبه مصاحبه گفته است:

"ظاهراً قرار است علی مطهری 15 آذر ماه در دانشگاه شهید باهنر سخنرانی کند تا جایی که بنده می‌دانم، برای برگزاری اینگونه جلسات باید ابتدا مجوز هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاه را اخذ کرده سپس مجوز شورای تأمین شهرستان و فرمانداری گرفته شود که در این مورد ظاهرا هیئت نظارت دانشگاه با سخنرانی مطهری در روز 15 آذرماه مخالفت کرده و مراتب طی نامه‌ای با امضای رییس دانشگاه به تشکل مربوط اعلام شده است.

اما جالب و جای تأمل دارد که پس از تقریبا 9 روز رئیس دانشگاه طی مصاحبه‌ای اعلام کرده که علت مخالفت با برگزاری جلسه سخنرانی مطهری، میزبان آن بوده، یعنی به این تشکل نمی‌شد، مجوز داد و با تغییر موضع 180 درجه‌ای اعلام کرده که با تغییر میزبان سخنرانی مطهری هیچگونه مخالفتی نداریم.

در حالیکه در نامه مخالفت اولیه هیچ ذکری از میزبان و یا علت آن نشده و این تغییر موضع ناگهانی این شائبه را به وجود می‌آ‌ورد که مطالب ایشان فقط توجیه است و شاید هم در تنگنا قرار دادن وی موجب شده باشد که چنین تغییر موضع 180 درجه‌ای بدهد.

پس از آن مسؤولان استان و فرماندار کرمان هم با وجود اینکه خوب مطلع بودند که تعدادی از نیروهای انقلابی و حتی مسؤولان از جمله امام جمعه موقت کرمان و رئیس شورای اصولگرایی استان کرمان حساسیت نشان داده و توصیه به عدم سفر مطهری به کرمان را کردند، رسما طی مصاحبه‌ای و با لحن خاصی اعلام می‌کنند که مجوز شورای تأمین شهرستان اخذ شده و علی مطهری در روز مقرر در دانشگاه سخنرانی می‌کند.

شایسته بود فرماندار و رییس شورای تأمین به این نظرات مردم، نیروهای انقلابی، مسؤولان و تشکل‌های اصولگرای استان و حساسیت و توصیه آنان اهمیت می‌دادند، بالاخره فرماندار باور داشته باشد که آنها هم بخشی از این جامعه محسوب می‌شوند و شایسته نبود که به توصیه آنان بی‌توجهی می‌کردند.‌"

در حالیکه دبیر یک حزب سیاسی که قصد اظهار نظر در خصوص مسائل کوچک و بزرگ سیاسی را دارد بایستی از محیط پیرامونی خویش آگاه باشد؛ انتشار این مصاحبه نشان می‌دهد این فعال سیاسی از اخبار استان اطلاع درستی ندارد.

آنچه که در اظهارات دبیر این حزب تحت عنوان مخالفت دانشگاه باهنر و رییس آن با سخنرانی علی مطهری عنوان شده است مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کرمان است و نه دانشگاه شهید باهنر. دو تشکل دانشجویی در دو دانشگاه شهید باهنر کرمان و علوم پزشکی کرمان که جهت استحضار دبیر این گروه اصولگرا دو دانشگاه متفاوت می‌باشند! تقاضای سخنرانی دکتر علی مطهری در یک روز  را داشتند که دانشگاه علوم پزشکی با سخنرانی علی مطهری مخالفت کرد.

به نظر می‌رسد دبیر این حزب اصولگرا در کرمان بعد از ملاحظه اخبار مربوط به عدم صدور مجوز سخنرانی علی مطهری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصور کرده سخنرانی او در دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز  مجوز برگزاری ندارد.

با این حال چنانچه همه اظهار نظرهای دبیر این حزب و همفکرانشان با این حساسیت و دقت باشد باید نسبت به آن ابراز تاسف کرد.

جهت اطلاع بیشتر اخبار مرتبط را ملاحظه کنید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)