کد خبر: ۱۷۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس طی نامه‌ای به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی اتفاق اخیر درباره خود را شرح داد.
محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس طی نامه‌ای به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی اتفاق اخیر درباره خود را شرح داد.

به گزارش ایسنا، متن این نامه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

تِلْکَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یُریدُونَ عُلُوًّا فِی الْأَرْضِ وَ لا فَساداً وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقینَ

آن خانه آخرت را برای کسانی قرار داده‌ایم که اراده برتری جویی و فساد در زمین ندارند و سرانجام از آن پرهیزکاران است.

آیه 28 از سوره مبارکه قصص

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و تحیت،

چنانکه استحضار دارید،اینجانب در تاریخ هفتم آذر 1395 مقارن با بیست و هفتم صفر 1413 هنگام بازگشت از مراسم عزاداری رحلت حضرت ختمی  مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) ساعت 22:30  هنگام ورود به منزل با چند نفر که در تاریکی کمین کرده و خود را مأمور دادسرا معرفی می‌کردند مواجه شدم که قصد بازداشت اینجانب را داشتند. وقتی علت را جویا شدم گفتند حکم جلب سیار مرا دارند و باید با آنها به دادسرا بروم. با توجه به موازین قانونی و اینکه چنین حکمی ناقض اصل 86 قانون اساسی و در مغایرت آشکار با نصوص قانونی دیگر، از جمله ماده 77 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و ماده 9 قانون نظارت بررفتار نمایندگان و مواد 179 و 180 آیین دادرسی کیفری بود، از مأموران برای ادای توضیح درباره اتهام و علت صدور حکم دعوت به ورود به منزل کردم ولی آنها درصدد برآمدند مرا به زور بازداشت کنند. اینجانب برای صیانت از حریم قانون و دفاع از ساحت مجلس و خانه ملت که ثمره خون شهدا و مبازران از صدر مشروطیت تا انقلاب اسلامی از تن دادن به این ظلم آشکار خودداری کردم و وارد منزل شدم. مأموران اعزامی همراه با دو دستگاه اتومبیل مقابل منزل توقف کردند. پس از اطلاع همکاران گرامی، با پیگیری بعضی از نمایندگان محترم، بویژه جناب آقای دکتر علی مطهری نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و تدابیر جناب آقای دکتر محمدرضا عارف، پس از چند ساعت، ظاهرا با دستور دادستانی مأموران محل را ترک کردند. با انتشار خبر تعرض مأموران به حریم خانه ملت،موجی از نگرانی و اعتراض و التهاب در اقشار مختلف بوجود آمد و عده‌ای از مردم شریف نیز جهت اعلام حمایت از منتخب خود در محل حاضر شدند که برادرم به درخواست اینجانب آنها را دعوت به خویشتنداری و هوشیاری دربرابر سوء استفاده‌های احتمالی بدخواهان کرد و خود نیز با ارسال پیام مردم را به آرامش فراخواندم.

پس از روز تعطیل بیست و هشتم صفر، هیأت رئیسه فراکسیون امید با تشکیل جلسه فوق‌العاده در روز سه شنبه 9 آذر در محل مجلس شورای اسلامی و شور و مشورت، بر پیگیری موضوع از طریق مجاری قانونی، یعنی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان تأکید کردند. اینجانب نیز در همین راستا با معرفی وکیل خود به دادسرای فرهنگ و رسانه خواستار لغو حکم غیرقانونی جلب و انجام مراتب احضار خود به شیوه قانونی شدم. همچنین بعدازظهر آن روز خود نیز بادرنظر گرفتن مصالح نظام به منظور حفظ آرامش و کاستن از التهاب که به سرعت در سطح جامعه در حال گسترش بود و نیز برای اطلاع از مفاد شکایات شکات خصوصی که دادستان تهران به آنها اشاره کرده بود، به دادسرا مراجعه کردم که بازپرس شعبه چهارم با استفاده از این فرصت، مبادرت به تفهیم اتهام به اینجانب نمود. اینجانب ضمن رعایت احترام مقام قضایی بر حق قانونی خود اصرار ورزیدم و با رد اتهامات مطروحه خواهان ارجاع شکایات به مجلس و رسیدگی به ترتیب قانونی مقرر در قانون نظارت بر رفتار نمایندگان شدم. لازم به ذکر است که یکی از شکایات از جانب چند نفر بود که خود را از دانشجویان بورسیه معرفی کرده و با استناد به مصاحبه اینجانب با یک خبرگزاری مورخ 4 خرداد 95، سه روز پیش از افتتاح مجلس دهم، به اتهام نشراکاذیب طرح شده بود.

اینجانب در پاسخ متذکر شدم که قبلا نیز در تیرماه پس از اطلاع غیررسمی از این شکایت به شعبه چهارم دادسرا مراجعه کرده و ضمن پاسخگویی به اینکه اظهاراتم صرفا نظر حقوقی درباره عدم رعایت قانون در اعطای بورس توسط مسئولان وقت وزارت علوم بوده و متوجه بورسیه‌ها نبوده است، خواستار اعلام مراتب به مجلس و طی مراحل قانونی شده بودم. شکایت دیگر ازجانب جناب آقای دکتر ساداتی‌نژاد نماینده محترم کاشان درباره مصاحبه اواخر مهرماه اینجانب درباره خودکشی دانشجوی دانشگاه کاشان بود که پاسخ دادم مصاحبه من در رد برخی از ادعاهای ایشان در مصاحبه با خبرگزاری دیگری بوده که طی آن ایشان ضمن رسانه‌ای کردن بخشی از مفاد گزارش محرمانه درباره علل خودکشی دانشجوی دانشگاه کاشان، پیش از نهایی شدن آن در کارگروه مربوط و پیش از ارائه آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ادعاها و استنتاج‌های سوگیرانه‌ای را مطرح کرده بود. شکایت دیگر از جانب دادستان محترم تهران در مورد انتقاد اینجانب از عدم رعایت صحیح مقررات آیین  دادرسی کیفری در رسیدگی به اتهام آقای یاشار سلطانی دایر بر افشای املاک واگذارشده توسط شهرداری تهران مطرح شده بود، که اجمالا پاسخ دادم اظهارات اینجانب صرفا تذکار ضرورت رعایت موازین دادرسی منصفانه از سوی مرجع قضایی بوده است. شکایت دیگر نیز از جانب دادستان محترم تهران به جهت تذکر مورخ 24 آبان اینجانب به وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی در صحن علنی مجلس درباره حساب‌های سپرده قوه قضاییه طرح شده بود.در مذاکره با دادستان محترم تهران محرز شد که منشأ اصلی حکم جلب شبانه اینجانب همین تذکر بوده است. در پاسخ به این شکایت نیز اظهار داشتم که بنده به اقتضای حقوق مقرر در اصل 84 قانون اساسی دراین باره اظهارنظر کرده‌ام. ظاهرا دادستان محترم تهران تذکر اینجانب را متضمن تهمت تلقی کرده بودند. به هر حال ضمن دفاع در برابر این اتهام نیز بر پیگیری آن از مجرا و مسیر قانون تأکید ورزیدم. در پایان جلسه با دادستان محترم تهران که با حضور جناب آقای دکتر محمدرضا تابش، نماینده محترم اردکان در محل دادسرای کارکنان دولت برگزار شد، دادستان با تحسین حضور اینجانب در دادسرا  تأکید داشتند در خبر رسمی قوه قضائیه تصریح خواهد شد که اینجانب داوطلبانه در دادسرا حاضر شده و به تحقیقات پاسخ داده‌ام، که متأسفانه به این وعده  وفا نشد و خبر بگونه‌ای دیگر منتشر شد و واکنش معترضانه برخی و سوء برداشت و سوء استفاده رسانه‌ای برخی دیگر را موجب شد.

علی ای حال، با عنایت به اینکه اقدام دادسرا در جلب اینجانب، برخلاف نص صریح اصول 84 و 86 قانون اساسی و ماده 77 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و تبصره 1 و 2 ماده 9 قانون نظارت بر رفتار نمایندگان و در مغایرت آشکار با مواد 179 و 180 قانون آیین دادرسی کیفری بوده، از حضرتعالی انتظار می‌رفت به اقتضای سوگند شرعی که وفق اصل شصت و هفتم قانون اساسی بعنوان نماینده مردم در پاسداری از اصول قانون اساسی ادا کرده‌اید و در اجرای سوگندی که وفق ماده 18 قانون آیین نامه داخلی در مقام ریاست مجلس شورای اسلامی برای اجرای مفاد آیین نامه خورده‌اید و نیز در اجرای وظیفه مقرر در بند 11 ماده 24 آیین نامه دایر بر حفظ شأن و منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان به عهده گرفته‌اید، اهتمام بیشتری برای جلوگیری از وقوع این تعرض آشکار به ساحت مجلس شورای اسلامی و تقبیح این اقدام پس از وقوع آن مبذول می‌داشتید.

اینجانب مراتب سپاسگزاری خود را از همکاران گرامی خود نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی و نیز بعضی از نمایندگان شریف ادوار پیشین مجلس و نیز از اقشار مختلف مردم و احزاب و تشکل‌ها و صنوف، بویژه جامعه حقوقی و دانشگاهی، که با صدور بیانیه و انجام مصاحبه و حضور در منزل حقیر این اقدام ساختارشکنانه را تقبیح کردند ابراز می‌دارم و از حضرتعالی و اعضای محترم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی انتظار دارم، ضمن تقبیح صریح این اقدام برای حفظ شأن و منزلت و اقتدار و استقلال مجلس تدابیر لازم اتخاذ بفرمایید.

علی‌الله توکلت و الیه انیب

محمود صادقی

نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی

13 آذر 1395 .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پربازدید ها

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)