کد خبر: ۱۸۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رييس مجمع نمايندگان استان كرمان:
رييس مجمع نمايندگان استان كرمان با اشاره به شناختی که از همکاران انتخاب شده در هيات نظارت شهر و روستا در استان كرمان داريم تاكيد كرد: اين اعضا با سعه صدر و توجه به حق الناس و حق و حقوق مردم رسالت خطیر خود را به خوبی انجام خواهند داد.


رييس مجمع نمايندگان استان كرمان وظايف هيات عالي نظارت بر انتخابات شهر و روستا مجلس شوراي اسلامي در  استان كرمان را تشريح كرد.

"حسين اميري خامكاني" در گفت و گو با ایسنا، منطقه کویر، گفت: به منظور نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا یک هیات مرکزی نظارت متشکل از سه نفر از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و دو نفر از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ به انتخاب مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود.

وی ادامه داد: در هر استان نیز هیات عالی نظارت استان متشكل از سه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان تشکیل می‌شود.

رييس مجمع نمايندگان استان كرمان گفت: نقش این هیات همان نقش هیات مرکزی و هیات های استانی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری است که توسط شورای نگهبان تعيين مي گردد.

وی بيان كرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبین شرکت در انتخابات، افراد رد صلاحیت شده می توانند به هیاتهای نظارت که توسط مجلس در استان ها و هیئت‌های نمایندگی آنها در شهرستان‌ها و بخش‌ها البته به ترتیب بخش به شهرستان و استان شکایت ببرند و صلاحیت آنها مورد بازنگری و بررسی بیشتر قرار گیرد.

اميري تاکید کرد: در صورت تایید صلاحیت ها توسط هیئت های نظارت مجلس شورای اسلامی، داوطلبین می توانند کاندیداتوری خود را ادامه دهند.

وی تشریح کرد: بررسی نهایی صحت انتخابات و نیز بررسی شکایات واصله از نحوه برگزاری انتخابات و شکایت از کاندیداها و مواردی از این قبیل نيز برعهده هیات های نظارت بر انتخابات شهر و روستا می باشد.

وی افزود: حتی بعد از رد صلاحیت داوطلبین رد صلاحیت شده توسط هيات هاي نظارت در شهرستانها و استان، داوطلبین رد صلاحیت شده می توانند به هیات مرکزی نظارت در مجلس شورای اسلامی شکایت ببرند و صلاحیت ها در هیات مرکزی نظارت در مجلس شورای اسلامی مورد بازنگری قرار می گیرد.

نماينده مردم شهرستان هاي زرند و كوهبنان در مجلس شوراي اسلامي تصریح کرد: این هیات‌ها حتی می‌توانند بر اساس شکایت واصله و بررسی مستندات دریافتی و تحقیقات انجام شده انتخابات یک حوزه یا تعدادی صندوق را باطل نمایند و  یا برعکس.

امیری ادامه داد: لذا ماموریت حساس و مسئولیت زایی به عهده نمایندگان مجلس شورای اسلامی گذاشته شده است که وقت و دقت زیادی باید صرف کرد.

وی بیان کرد: در استان کرمان نیز سه نفر از همکاران عضو مجمع نمایندگان استان بر اساس رای اکثریت اعضای مجمع نمايندگان به عنوان هيات نظارت بر انتخابات شهر و روستا انتخاب شدند و به رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها معرفی شدند.

وی گفت: هیات عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستا استان، هیات هاي شهرستان‌ها و بخش‌ها را تشکیل می‌دهند و عمل نظارت بر انتخابات شوراها را در کل استان به عهده می گیرند. 

رييس مجمع نمايندگان استان كرمان با اشاره به شناختی که از همکاران انتخاب شده در هيات نظارت شهر و روستا در استان كرمان داريم تاكيد كرد: اين اعضا با سعه صدر و توجه به حق الناس و حق و حقوق مردم رسالت خطیر خود را به خوبی انجام خواهند داد.

وی بیان کرد: البته این سعه‌صدر و توجه به حق الناس و حق و حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان امری است که عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات، ستاد های انتخاباتی، صاحبان تریبون های مختلف و اصحاب رسانه باید از همین حالا یا در زمانی که شکل گرفتند رعایت نمایند و انشالله در استان کرمان با عقل و خرد سیاسی خوبی که وجود دارد این اتفاق خواهد افتاد.

وی خاطر نشان كرد: امیدواریم که همه آحاد قواعد بازی سیاسی را رعایت كنند که لازمه اجرای سیاست‌های کلی مردم سالاری دینی مد‌نظر نظام اسلامی، امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)