کد خبر: ۱۸۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رييس مجمع نمايندگان استان كرمان:
رييس مجمع نمايندگان استان كرمان با اشاره به شناختی که از همکاران انتخاب شده در هيات نظارت شهر و روستا در استان كرمان داريم تاكيد كرد: اين اعضا با سعه صدر و توجه به حق الناس و حق و حقوق مردم رسالت خطیر خود را به خوبی انجام خواهند داد.


رييس مجمع نمايندگان استان كرمان وظايف هيات عالي نظارت بر انتخابات شهر و روستا مجلس شوراي اسلامي در  استان كرمان را تشريح كرد.

"حسين اميري خامكاني" در گفت و گو با ایسنا، منطقه کویر، گفت: به منظور نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا یک هیات مرکزی نظارت متشکل از سه نفر از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و دو نفر از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ به انتخاب مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود.

وی ادامه داد: در هر استان نیز هیات عالی نظارت استان متشكل از سه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان تشکیل می‌شود.

رييس مجمع نمايندگان استان كرمان گفت: نقش این هیات همان نقش هیات مرکزی و هیات های استانی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری است که توسط شورای نگهبان تعيين مي گردد.

وی بيان كرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبین شرکت در انتخابات، افراد رد صلاحیت شده می توانند به هیاتهای نظارت که توسط مجلس در استان ها و هیئت‌های نمایندگی آنها در شهرستان‌ها و بخش‌ها البته به ترتیب بخش به شهرستان و استان شکایت ببرند و صلاحیت آنها مورد بازنگری و بررسی بیشتر قرار گیرد.

اميري تاکید کرد: در صورت تایید صلاحیت ها توسط هیئت های نظارت مجلس شورای اسلامی، داوطلبین می توانند کاندیداتوری خود را ادامه دهند.

وی تشریح کرد: بررسی نهایی صحت انتخابات و نیز بررسی شکایات واصله از نحوه برگزاری انتخابات و شکایت از کاندیداها و مواردی از این قبیل نيز برعهده هیات های نظارت بر انتخابات شهر و روستا می باشد.

وی افزود: حتی بعد از رد صلاحیت داوطلبین رد صلاحیت شده توسط هيات هاي نظارت در شهرستانها و استان، داوطلبین رد صلاحیت شده می توانند به هیات مرکزی نظارت در مجلس شورای اسلامی شکایت ببرند و صلاحیت ها در هیات مرکزی نظارت در مجلس شورای اسلامی مورد بازنگری قرار می گیرد.

نماينده مردم شهرستان هاي زرند و كوهبنان در مجلس شوراي اسلامي تصریح کرد: این هیات‌ها حتی می‌توانند بر اساس شکایت واصله و بررسی مستندات دریافتی و تحقیقات انجام شده انتخابات یک حوزه یا تعدادی صندوق را باطل نمایند و  یا برعکس.

امیری ادامه داد: لذا ماموریت حساس و مسئولیت زایی به عهده نمایندگان مجلس شورای اسلامی گذاشته شده است که وقت و دقت زیادی باید صرف کرد.

وی بیان کرد: در استان کرمان نیز سه نفر از همکاران عضو مجمع نمایندگان استان بر اساس رای اکثریت اعضای مجمع نمايندگان به عنوان هيات نظارت بر انتخابات شهر و روستا انتخاب شدند و به رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها معرفی شدند.

وی گفت: هیات عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستا استان، هیات هاي شهرستان‌ها و بخش‌ها را تشکیل می‌دهند و عمل نظارت بر انتخابات شوراها را در کل استان به عهده می گیرند. 

رييس مجمع نمايندگان استان كرمان با اشاره به شناختی که از همکاران انتخاب شده در هيات نظارت شهر و روستا در استان كرمان داريم تاكيد كرد: اين اعضا با سعه صدر و توجه به حق الناس و حق و حقوق مردم رسالت خطیر خود را به خوبی انجام خواهند داد.

وی بیان کرد: البته این سعه‌صدر و توجه به حق الناس و حق و حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان امری است که عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات، ستاد های انتخاباتی، صاحبان تریبون های مختلف و اصحاب رسانه باید از همین حالا یا در زمانی که شکل گرفتند رعایت نمایند و انشالله در استان کرمان با عقل و خرد سیاسی خوبی که وجود دارد این اتفاق خواهد افتاد.

وی خاطر نشان كرد: امیدواریم که همه آحاد قواعد بازی سیاسی را رعایت كنند که لازمه اجرای سیاست‌های کلی مردم سالاری دینی مد‌نظر نظام اسلامی، امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

با شعار اقتصاد را شرطی نمی‌کنیم تغییری در اصل واقعیت فعلی کشور رخ نمی‌دهد/ شاهد نوعی پاسکاری سیاسی بین دولت و مجلس بر سر حذف ارز 4200 تومانی بودیم/

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده شامل چه کسانی است؟

دیدار ایران مقابل عراق با حضور زنان در ورزشگاه آزادی / 10 هزار نفر تماشاگر بازی ایران برابر عراق و امارات

نخستین محموله واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت شد

بازگشت رشد به معاملات بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

وزیر کشور وارد فرودگاه جیرفت شد

باز نشدن چرخ هواپیما هنگام فرود در ارزوئیه

برگزاری بیست و هفتمین جشنواره ملی شعر رضوی در کرمان

۲۵ هزار نفر نیازمند اسکان فوری در جنوب کرمان/ امکانات استان پاسخگو نیست

دُز یادآور واکسن کرونا برای نوجوانان و کودکان سالم ضروری نیست

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۵ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)