کد خبر: ۱۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: نرخ بهره بانکی در کشور با توجه به تورم موجود کُشنده است و تقاضا داریم در مورد تولید، نرخ بهره متناسب با تورم کاهش داده شود تا بتوان کار کرد.
رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: نرخ بهره بانکی در کشور با توجه به تورم موجود کُشنده است و تقاضا داریم در مورد تولید، نرخ بهره متناسب با تورم کاهش داده شود تا بتوان کار کرد.

به گزارش ایسنا، "عباس جبالبارزی"در جلسه کمیسیون اتاق بازرگانی استان کرمان اظهار کرد: کماکان واحدهای صنعتی به دلیل کمبود تقاضا مشکل دارند. مسئله رکود حل نشده و عمده بحث رشد اقتصادی امسال مربوط به افزایش فروش نفت است و صنعت همچنان مشکل دارد.

وی با اشاره به جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق با مدیرکل امور مالیاتی استان افزود: پیش بینی این است که شاید بیش از یک درصد در حوزه صنعت رشد داشته باشیم، لذا مالیات باید با نگاه مثبت با واحدها همکاری کند، زیرا هنوز واحدهای زیادی مشکل دارند.

جبالبارزی با اشاره به افزایش 10 درصدی سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه 96 که عملا سهم استان کرمان را 30 درصد افزایش می دهد، تصریح کرد: اگر پایه های مالیاتی جدید کشف شود و کسانی که غیرشفاف کار می کردند، مالیات بدهند، بحثی نیست اما اگر قرار است این فشار به تولیدکنندگان در دسترس وارد شود، موضوع پیچیده تر می شود.

وی ادامه داد: ما به این موضوع انتقاد داریم و نباید این امر اتفاق بیفتد و بحث است که در استان کرمان قرار است 30 درصد افزایش درآمدهای مالیاتی را داشته باشیم.

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان گفت: در دنیا اینگونه است که در شرایط رکود، دو اتفاق می افتد نخست اینکه نرخ بهره را کاهش می دهند که بنگاه ها بتوانند کار کنند و مرحله دیگر، کاهش نرخ مالیات است.

وی افزود: نرخ بهره بانکی در کشور با توجه به تورم موجود کُشنده است و تقاضا داریم در مورد تولید، نرخ بهره متناسب با تورم کاهش داده شود تا بتوان کار کرد.

جبالبارزی در ادامه تصریح کرد: در جلسه ای که در اتاق ایران با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم، درخواست کردیم که نماینده هیئت تجدید نظر سازمان تامین اجتماعی از خارج از وزارتخانه انتخاب شود.

وی بیان کرد: بحث دیگر، ماده 39 قانون رفع موانع تولید است که سازمان تامین اجتماعی مکلف بوده از ابتدای سال 94 اسامی اشخاصی حقوقی که بدهی قطعی شده دارند به صورت برخط روی سامانه قرار بدهد تا دستگاه ها به این سامانه مراجعه کنند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

جبالبارزی با اشاره به طرح رونق تولید و ارائه تسهیلات به 7 هزار و 500 واحد مشکل دار، گفت: این طرح یکسری مزایا داشته که در اجرا با مشکلاتی از جمله نرخ بالای تسهیلات، شرایط سخت بانک ها و ... مواجه شده است.

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی استان کرمان تصریح کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی بر مبنای عرضه و تقاضا ایجاد نشده و هر کاری که بکنند، نمی توانند به چرخه تولید برگردند و اگر این بنگاه توجیه اقتصادی ندارد، صاحبان آن هر جا جلوی ضرر را بگیرند، منفعت است و باید تصمیم جدید گرفته و تغییر کاربری بدهند، زیرا دریافت وام جدید معضلی را حل نمی کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه در استان کرمان تقریبا تنها 25 درصد واحدهای صنعتی بالای ظرفیت کار می کنند، افزود: باید بخش خصوصی به دنبال تشکیل شرکت های مدیریت صادرات برود که بازارهای خارج از کشور را پیدا کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)