کد خبر: ۱۸۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رضا غیاثی از معلولان روشندل سیرجانی توانسته با اخذ امتیاز تاکسی بی‌سیم برای خود و 3 نفر معلول برای 110 نفر دیگر اشتغالزایی کند.

رضا غیاثی از معلولان روشندل سیرجانی توانسته با اخذ امتیاز تاکسی بی‌سیم برای خود و 3 نفر معلول برای 110 نفر دیگر اشتغالزایی کند.
به گزارش فارس ، رضا غیاثی از معلولان روشندل دانشجوی کارشناسی رشته حقوق دانشگاه پیام‌نور سیرجان است و 25 سال سن دارد که همسرش هم نابینا است و مدتی در تاکسی تلفنی به‌عنوان مرکز پیام مشغول به‌کار بوده است.

وی می‌گوید: حس کردم می‌توانم خودم هم مسؤولیت خیلی از امور را داشته باشم، لذا در مزایده امتیاز تاکسی تلفنی شرکت کردم و برنده مزایده شدم که امروز در این تاکسی تلفنی 110 نفر خانم و آقا در بخش سرویس‌دهی به‌مردم به‌عنوان راننده تاکسی بی‌سیم مشغول کار هستند و سه نفر معلول هم مانند خودم مشغول شدند که در مجموع برای 125 نفر ایجاد اشتغال کردم.

این معلول خوش‌ذوق از مسؤولان می‌خواهد، فقط معلولان را درک کنند و بدانند که معلولان می‌توانند برای جامعه مانند دیگران مفید باشند و حتی در سطح استان و شهرستان با توکل به خدا و اراده و توانایی که دارند در کارهای اشتغالزایی پیشقدم باشند.

وی از جمله مشکلات خود به نبود زمین برای احداث محل تاکسی تلفنی و اختصاص تسهیلات و وام کم اشاره و اظهار کرد: امیدوارم مسؤولان محلی و استانی به‌فکر رفع مشکلات معلولان باشند.

در ادامه گزارش خود با تعدادی از رانندگانی که در موسسه تاکسی بی‌سیم این معلول مشغول به کار هستند به گفت‌وگو پرداختیم که انها نیز اعلام کردند: این معلولیت نه‌تنها نقص و کاستی در امور این تاکسی بی‌سیم نداشته، بلکه مدیریت و نظم سرویس‌دهی و به فکر مجموعه خود بودن بیشتر شده است که در واقع معلولان توانمندتر از ما عمل می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)