کد خبر: ۱۸۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
نشست مشترک رییس و اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
نشست مشترک رییس و اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسحاق جهانگیری در دیدار با اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با تبریک ایام میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع)‌ با اشاره به سابقه حضور حسن روحانی رییس جمهوری در چند دوره از مجلس شورای اسلامی گفت: من نیز دو دوره افتخار نمایندگی مردم را در مجلس شورای اسلامی داشته ام و سایر اعضای دولت نیز بعضا سابقه حضور در خانه ملت را تجربه کرده اند و تقریبا همه اعضای دولت یازدهم با دغدغه های نمایندگان مجلس شورای اسلامی آشنا هستند.

معاون اول رییس جمهوری، مجلس دوره دهم را مجلسی ویژه توصیف کرد و افزود: نمایندگان این دوره از مجلس در شرایط خاصی انتخاب شدند و انتظاری که از دولت دارند این است که دولت مسائل و مشکلات مردم را حل و فصل کند.

وی با اشاره به گلایه برخی از نمایندگان مبنی بر بی اعتنایی بعضی از دستگاه های دولتی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت احترام ویژه ای برای مجلس شورای اسلامی و نمایندگان خانه ملت قائل است و همواره در جلسات هیأت وزیران بر این موضوع تاکید می شود که باید رابطه صمیمانه و تعامل سازنده ای میان قوای سه گانه و به ویژه دولت و مجلس وجود داشته باشد.

جهانگیری در ادامه با یادآوری اوضاع منطقه و شرایط نابسامان برخی کشورها نظیر سوریه و عراق، به موقعیت و جایگاه ممتاز جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: البته برخی تلاش می کنند تا ایران را به مسائل جدیدی در منطقه وارد کنند از این رو هم دولت و هم مجلس باید تلاش کنند تا با همدلی و اتحاد از وضعیت مطلوب فعلی کشور صیانت شود.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با تاکید بر لزوم مراقبت و حفاظت از برجام و دستاوردهای آن تصریح کرد: اینکه آمریکا بدعهد و با ملت ایران دشمن است موضوعاتی درست است اما نباید فراموش کنیم که از طریق برجام بسیاری از مشکلات کشور حل و فصل شد و امروز به توافقات خوبی با دنیا دست پیدا کرده ایم.

جهانگیری در ادامه افزود: اینکه شرکت بوئینگ اصرار دارد که با ما قرارداد امضا کند و خودش هم در این خصوص اطلاع رسانی می کند و می گوید دولت آمریکا اصرار دارد ما این قرارداد را امضا کنیم، همه اینها بیانگر یک واقعیت مهم است و آن اینکه ایران در منطقه نقطه قابل اعتماد است.

وی تاکید کرد که این گونه رفتارها و سخنان نشانگر آن است که: دنیا می خواهد در ایران سرمایه گذاری کند و حساب ویژه ای نیز روی جمهوری اسلامی ایران باز می کند و البته این دستاوردها و موفقیت ها مرهون هدایت های خردمندانه رهبر معظم انقلاب و پایداری و مقاومت ملت ایران است. البته اعتدال و عقلانیت حکم می کند که از این موقعیت مغرور نشویم و در عین حال از موضع خود کوتاه نیاییم بلکه از این شرایط برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.

جهانگیری با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور همچون بیکاری، گفت: بیکاری در شرایطی است که هنوز نرخ مشارکت جامعه فعال 38 درصد و نرخ مشارکت زنان حدود 15 درصد است و این در حالی است که در تیرماه سال جاری یک میلیون و 200 هزار نفر متقاضی شغل بودند.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: اگر اقتصاد های خوب دنیا را بررسی کنیم که سالانه چه میزان فرصت شغلی ایجاد می کنند و اقتصاد ایران را با آنها مقایسه کنیم، خواهیم دید که اقتصاد ایران اگر رشد مناسبی داشته باشد می تواند فرصت های شغلی مناسب ایجاد کند. براساس تجربه برنامه سوم توسعه که موفق ترین برنامه پس از انقلاب اسلامی است، در آن دوران حدود 600 هزار شغل ایجاد شد و اگر 1 میلیون و 200 هزار متقاضی شغل وجود داشته باشد یعنی هنوز برای نیمی از آنها شغلی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: البته معتقد هستم مشکل بیکاری مشکلی غیرقابل حل نیست اما شرط حل این مشکل این است که عزم و اراده جدی در تمام کشور وجود داشته باشد.

جهانگیری اظهار داشت: متاسفانه امروز عزم و اراده برخی افراد این است که رییس جمهوری و دولت را زمین گیر کنند و متاسفانه وقتی وارد فضای سیاسی و رقابت های جناحی می شویم، مصالح ملی قربانی می شود.

معاون اول رییس جمهوری گفت: اگر اجماع ملی صورت گیرد و بپذیریم که اقتصاد مساله اصلی کشور است به دستاوردهای خوبی خواهیم رسید اما نمی توان مدعی پذیرش این واقعیت بود که اقتصاد مهمترین مساله کشور است اما کارهایی کنیم که به ثبات و آرامش اقتصاد کشور آسیب وارد کند.

وی با تاکید بر اینکه قدرت مجلس شورای اسلامی فقط در قانون گذاری نیست، خاطرنشان کرد: قدرت مجلس بیش از قانون گذاری است و هیچ جلسه مهمی نیست که نماینده ای از مجلس شورای اسلامی در آن حضور نداشته باشد. مجلس بیش از آنکه قانون گذار باشد در ایجاد فضای مثبت در کشور موثر است و دولت نیز علاقه مند است که فضای کشور فضای کار و تلاش باشد.

جهانگیری همچنین با اشاره به برخی انتقادات نسبت به بالابودن سن تعدادی از اعضای هیات دولت گفت: شاید این انتقاد در برخی موارد قابل بررسی باشد اما وجه مثبت این موضوع این است که این افراد از تجربیات ارزشمندی برخوردارند و دیگر به دنبال مطرح شدن و جویای نام نیستند بلکه می خواهند تجربیات خود را در اختیار حل مشکلات کشور قرار دهند.

معاون اول رییس جمهوری لازمه حل مشکلات را اجماع داخلی در کشور دانست و گفت: دغدغه اصلی امروز کشور این است که برای حل مشکلات اجماع وجود ندارد. البته در سخن ادعا می شود که همه به دنبال حل مشکلات هستند اما علیه مدیران اجرایی که سرمایه های کشور هستند صبح تا شب تخریب می شود و فضایی ایجاد می گردد که انگیزه ها برای کار تضعیف می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)