کد خبر: ۱۸۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنان نماینده تهران درباره میزان حقوق نمایندگان با واکنش‌هایی در صحن مجلس روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاين، محسن كوهكن در تذكري با تكيه به ماده 79 آيين نامه داخلي، به انتقاد از سخنان شب گذشته محمود صادقي كه گفته بود حقوق نمايندگان مجلس بدون رانت 17 تا 21 ميليون است، پرداخت و گفت: شما در مجلس از دوره اول براي نمايندگان يك ميزاني حقوق و هزينه هاي نمايندگي داشتيد.‌ مردم بدانند كه مجلس مثل دولت يا قوه قضائيه در استان ها و شهرستان ها دفتر ندارد و كاركناني استخدام نكرده است.

اين نماينده مجلس دهم با بيان اين نكته كه « از طرفي هم فردي كه نماينده مي‌شود ناگزير از اين هزينه هاي دفتر و سفر است.»، ادامه داد: در دوره هفتم هيئت رئيسه تصميم گرفت كه يكبار براي هميشه هزينه كند و اين جور نشود كه هر چند صباح يكبار نماينده‌اي هزينه هاي نمايندگي را به عنوان حقوق مطرح كند. ما بررسي كرديم كه اگر اين كار انجام دهيم چند صد ساختمان بايد ساخته شود و چندين هزار نفر بايد به كار گرفته شوند.

وي افزود: بررسي كارشناسي كرديم كه در اين صورت يك هزينه اي بيش از 20 برابر اعتبار مجلس را بايد به بيت المال تحميل كنيم. آن برادر كه اين مسائل را مطرح مي‌كند، بداند كه وقتي ما حقوق يك مدير كل را محاسبه مي‌كنيم ،‌هزينه دفتر،‌سفرش و ... را به پاي حقوقش نمي‌گذاريم.

كوهكن معتقد است:«اگر خبطي صورت گرفته است و هزينه نمايندگي در جايي به عنوان حقوق مطرح شده، اشتباه است. اين نكات را براي اين گفتم كه مجلس مورد هجمه قرار نگيرد. متاسفانه در هر دوره همكاري مي آيد سخنراني و مصاحبه اي در اين مورد ميكند و تا مدت‌ها بايد مجلس و ديگر همكاران به انفعال بيفتند.»

پس از تذكر كوهكن، علي مطهري كه رياست مجلس را برعهده داشت، خطاب به اين نماينده مجلس، گفت: اگر چه تذكر شما وارد بود،‌اما ماده 79 مربوط به جلسه رسمي مجلس است و ما با مسامحه مي‌توانيم تذكر را مستند به اين ماده كنيم. تذكر خوبي داديد، مردم عزيز ما بدانند و بلكه ميدانند كه اين پولي كه بابت هزينه دفاتر نمايندگان داده مي‌شود صرف خدمت به مردم مي‌شود و در اختيار نماينده نيست. حقوق نمايندگان معمولي است.

در اين هنگام برخي از نمايندگان از مطهري خواستند كه حداكثر حقوقشان را از پش تريبون اعلام كند و مطهري هم در پاسخ مثبت به اين درخواست، ادامه داد:حداكثر حقوق نمايندگان 5 ميليون و 400 هزار تومان است. البته همكار محترمي هم كه اين را گفتند ظاهرا در پاسخ به سئوالي اين را مطرح كردند و مقصود ايشان هم اين نبود كه حقوق نماينده ها بالا است و گفته اند كه حقوق معمولي ميگيرند و هزينه دفتر هم جمعش اينقدر ميشود. خيلي از نمايندگان شهرستان‌ها از جيب خود پولي را مصرف مي‌كنند.

2929
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکدام شرکت معدنی بازداشت شده است؟

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

پربازدید ها

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)