کد خبر: ۱۸۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان درباره مباحثی که پیرامون زباله های عفونی شهرستان پیش آمده است توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، دکتر "علی مظفری" عصر امروز 23 آذر ماه در نشست خبری اظهار کرد: وضعیت زباله های عفونی تا چند سال گذشته تا حدودی نابسامان بود اما خوشبختانه از سال گذشته وضعیت به گونه ای دیگر شد.

وی افزود: پیش از این، در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع)  زباله های عفونی، خرد شده و سوزانده می شد، تا اینکه با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال، کوره و تجهیزات قبلی جمع آوری گردید و نهایتاً با مشارکت بخش خصوصی دو دستگاه اتوکلاو با هزینه 300 میلیون نصب شد و توسط آنها زباله های عفونی به زباله های معمولی تبدیل و پس از آن دفن بهداشتی می شوند.

وی ادامه داد: با بهسازی محل، تمهیداتی اندیشیده شد تا زباله های عفونی و غیر عفونی تفکیک و طی فرایندی دقیق تر، پیشرفته تر و بدون برخی مسائل و مشکلاتی که کوره مذکور داشت، توسط دستگاه اتوکلاو بی خطر و تبدیل به زباله های معمولی شوند.

مظفری یادآور شد: روزانه 250 کیلوگرم زباله عفونی و 350 کیلوگرم زباله معمولی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان تولید می شود. همچنین روزانه به طور متوسط 300 کیلو زباله عفونی در سایر مراکز درمانی شهرستان تولید می شود که نهایتاً هیچ مشکلی در مورد زباله های عفونی نداریم.

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دغدغه ما در این زمینه، تنها بیمارستان نبود بلکه همه شهرستان را شامل می شد لذا دفتر مرکزی دانشگاه این مجوز را به شرکت طرف قرارداد داده است که کلیه زباله های عفونی اعم از بیمارستان مرادی، زایشگاه، مرکز شماره یک، دندانپزشکی و کلیه درمانگاههای سطح شهر را  به هر نسبت بتوانند به بیمارستان آورده و غیر عفونی کنند.

وی بیان داشت: پیش از این، عمل خرد سازی زباله های عفونی و بی خطر سازی آنها توسط دو دستگاه مخصوص انجام می شد که یکی  از دستگاههایی که قبلاً داشتیم به شهرستان انار دادیم و یک دستگاه دیگر به صورت استندبای است تا اگر حجم زباله ما زیاد شد از آن استفاده شود.

وی ابراز داشت: برند دستگاه اتوکلاو بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) دقیقاً همان دستگاهی است که در بیمارستانهای شریعتی و امام خمینی تهران وجود دارد.
مظفری درباره دفن زباله های عفونی نیز گفت: زباله های بی خطر شده در محل مخصوصی دور از شهر و در عمق 4 متری خاک و زیر لایه ای از آهک دفن می شوند، ضمن آن که کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی به دفعات از محل بازدید و بر روند کار نظارت دارند.

بدهی 50 میلیارد تومانی بیمه ها به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در ادامه به بدهی بیمه ها به این بیمارستان اشاره و اظهار کرد: ما همچنان مشکل عدم پرداخت بیمه ها مواجه هستیم، تا مهر ماه امسال نزدیک به 26 میلیارد تومان و از ابتدای سال گذشته تاکنون مبلغ 50 میلیارد تومان بیمه ها به بیمارستان بدهکار هستند و ما سعی کرده ایم از محل اعتبارات دانشگاه اضافه کار، کارانه پزشکان و ... را پرداخت کنیم.

مظفری یکی از مشکلات بیمارستان را در زمینه پرداختی ها افاغنه و بیماران بلا صاحب دانست و گفت: با توجه به سکونت تعداد زیادی افاغنه در شهرستان و از طرفی اینکه این افراد اکثراً نمی توانند هزینه های درمانی را پرداخت کنند لذا در هزینه ها امیدواریم تمهیداتی برای بیمه شدن این افراد اندیشیده شود.

وی افزود: با همه این مسائل، با اجرای طرح تحول سلامت هیچ بیماری به بیرون از بیمارستان فرستاده نمی شود و بیمار نیازی به خرید تجهیزات پزشکی، دارو، انجام آزمایشات بیرون از بیمارستان نداشته و دغدغه ای در این زمینه ندارند.

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان عنوان کرد: در رابطه با بحث هتلینگ بیمارستان با پیگیری های ریاست دانشگاه و معاونت توسعه اعتبارات خوبی را جذب کردیم، دو بخش اطفال و مغز و اعصاب را به یک بخش اطفال و منتقل کردیم و اتاق های بیمارستان دو تخته خواهند شد.

مظفری افزود: در بخش اطفال که بزودی در دی ماه بهره برداری می شود که 42 تحت اطفال و 9 تخت پی آی سی یو یا آی سی یو اطفال دارد.

وی از افرایش تخت های ان آی سی یو نوزادان خبر داد و گفت: 6 تخت ان آی سی یو نوزادان داشتیم که کم بود و به 18 تخت افزایش پیدا خواهد کرد که امیدواریم در دی ماه به بهره برداری برسد که. نزدیک به 5/1 میلیارد تومان هزینه آن خواهد شد.

افزایش تخت بیمارستانی در مرکز علی ابن ابیطالب(ع)

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در ادامه خبر داد: با هماهنگی با معاونت درمان ظرفیت تخت بیمارستانی را از 300 تخت به 550 تخت افزایش خواهیم داد که از این تعداد 510 تخت عادی و 40 تخت VIPخواهد بود که بخش VIP در قسمت فوقانی بخش آنکولوژی ساخته خواهد شد که برآوردی که انجام داده ایم 5/4 میلیارد هزینه دارد.

مظفری با بیان اینکه ساخت بخش آنکولوژی 3 میلیارد تومان هزینه دارد، ابراز داشت: برای ساخت این بخش، کمک افراد خیّر و نیکوکار نیاز داریم و از آنان می خواهیم در این زمینه ما را یاری کنند.

وی ادامه داد: اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) در 2 هزار و 700 مترمربع زمین و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان تا شهریور ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی به مستقل شدن بانک خون این بیمارستان اشاره کرد و گفت: برای بخش طب تصویری حدود 500 میلیون هزینه می کنیم که این بخش آماده شود.

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان پذیرش رزیدنت در این بیمارستان را یک تحول خواند و یادآور شد: با همکاری و مساعدت ریاست دانشگاه توانستیم رزیدنت داشته باشیم که 3 نفر در رشته رادیولوژی، 4 نفر در رشته داخلی و 4 نفر نیز در رشته بیهوشی هستند.

اضافه شدن دو اتاق عمل جراحی در بیمارستان

مظفری خاطرنشان کرد: 6 اتاق عمل داریم که در دستور کار داریم که 2 اتاق دیگر اضافه کنیم که نزدیک به 400 میلیون هزینه دارد که در سفر معاون وزیر بهداشت مقرر شد نصف این هزینه از سوی وزارت بهداشت متقبل شود. در این سفر همچنین آمبولانسی از سوی وزارت بهداشت به بیمارستان اهدا شد.

وی ابراز داشت: لباس های بیمارستانی قبلاً با دستگاههای قدیمی شستشو می شدند که یک پیمانکار، دستگاههای مدرنی خریداری کرده است و نزدیک به 300 میلیون تومان در این رابطه هزینه کرده است.

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان اظهار کرد: با توجه به اینکه در این بیمارستان گاهاً تا 5 عمل جراحی قلب در روز انجام می شود بیماران زیادی از سایر شهرها داریم که در این زمینه ساخت همراه سرا ضروری بود و در این رابطه همراه سرا توسط خیّر مرحوم نجم الدینی در حال ساخت است که در بهمن مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مظفری خاطرنشان کرد: با پیگیری های ریاست دانشگاه، دستگاه دوم آنژیوگرافی نصب خواهد شد و در حال خرید این دستگاه هستیم. همچنین دستگاه فلوروسکوپی با هزینه 800 میلیون تومان که 200 میلیون آن توسط یکی از خیّرین تأمین شده، خریداری شده است.

وی به ساخت لابی بیمارستان اشاره داشت و افزود: لابی داخلی با هزینه 300 میلیون کارهای آن را انجام داده ایم، لابی خارجی نیز از قسمت ورودی بیمارستان هزینه مورد پیش بینی آن نزدیک به 1 میلیارد و 200 میلیون است که طراحی شده و می تواند به صورت شکیل و زیبا فضای آرامی برای مردم خواهد بود.

وی ابراز کرد: بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان هزار و 113 نیرو از جمله پزشک، پرستار، نیروهای خدمات، کادر کارمندان، بهیاران و غیره دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

بارش باران تا چهارشنبه مهمان جنوب استان کرمان است

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

ریزش مو بعد از بیماری کرونا

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)